Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek 2 ovis gyereke mellett...

Akinek 2 ovis gyereke mellett van egy újszülött is, az hogy oldja meg reggelente az oviba járást segítség nélkül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert jövő nyártól, megyek egy három és fél évessel, és egy két és fél évessel, meg egy újszülöttel.
2012. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Viszi az oviba a picit is. Már egy-két hetesen is lehet levegőre vinni a babát.
2012. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ketes! Tapasztalatból írtad, vagy csak beszélsz a levegőbe?

Azért tettem fel a kérdést, mert érdekelnek a részletek is.

Pl. mennyi idő, míg mind3 gyereket felöltözteti, mosakodás, fogmosás, reggelizés, szoptatás, gyalog, kocsival vagy biciklivel járnak oviba....

2012. dec. 21. 10:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem a levegővel van baj, hanem az ovival, kedves Második.

Sajnos annyira nagy az érdeklődés a baba iránt, hogy az óvónénik, dadusok és a gyerekek is "rárohannak", belebámulnak az arcába, próbálják megtapogatni, és ez a fertőzések miatt nem annyira nyerő...


Nekünk szerencsénk volt, májusi a baba, a júniust kellett csak megoldani, aztán jött a nyár.

Beosztottuk amit csak lehetett, nálunk vitte őket a férjem, az egyik nagymama, a barátnőm, és megkértük egy ismerős ismerősét, aki a szomszédságunkban lakik, és csak délután ment dolgozni. Eredetileg úgy volt, hogy ő viszi őket heti kétszer, aztán nagyon rendes volt, azt mondta, annyi pénzt nem tudna elkérni tőlünk, amennyiért megérné neki, úgyhogy inkább ingyen csinálta. Így megpróbáltuk heti egyszer rábízni csak.

Szeptembertől már én vagyok bevetésen, de vannak reggelek, amikor a férjem viszi őket, elhozni legtöbbször én hozom el őket, persze babástul.


Azt javaslom, hogy ha abszolút csak Te vagy, akkor hordozókendőbe tedd, úgy tudsz segíteni a nagyoknak az öltözésben, és nem lihegik össze az idegenek.

2012. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nem értem a porblémát!

Semmi különbség hogy 1 gyereket, vagy kettőt viszek oviba!

Reggel felkelünk, a nagyok kakaót isznak, a kicsi szopizik, majd öltözködés, irány az ovi!

A kicsi babakocsiba, a nagyok meg sétálnak mellettem!

A kicsit hordozóban leakasztom a babakocsiról, beviszem az öltözbe, kicipzározom az overálját ne süljön be, plédet leveszem róla, sapkát is, addig a két nagy levetkezik amennyira tudnak, majd segítek nekik fel venni a szandit és kész is! 5 perc az egész!


Akkor nehezebb, ha a nagy suliba megy, a két középső Oviba, és ott a pici!

De ott is csak az a gáz barátnőmnek, hogy

2012. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
autóval járunk:hordozókendő kilőve, amúgy utálom.
2012. dec. 21. 10:24
 7/14 A kérdező kommentje:
szerintem van különbség, nem mindegy, hogy egy felé kell figyelned, vagy kettőre, ez esetben ugye háromra...
2012. dec. 21. 10:25
 8/14 anonim ***** válasza:

folyt.


Hogy reggel két fele kell mennie, a nagyot suliba kísérni, a kicsiket meg oviba. Sosem problémázott, igazából ha esett az eső volt nehéz.

2012. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3-an vannak. A nagy akkor kezdte az ovit, amikor ketteske 2 hetes volt. Féltem, hogy hogy fogom összehangolni őket, de szuperül működött a dolog. 7 körül keltek (közel van az ovi) aztán mosakodás. Mivel az oviban 8-kor reggeliztek, így itthon kapott egy kis tejet/kakaót/ narancslét, közben szopizott a pici..Aztán felöltöztettem a nagyot, utána a kicsit. Babakocsival járunk.

Most már hárman vannak, jövőre kezdi az ovit ketteske, a nagy a sulit, és viszem magammal a picit is.

2012. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4 vagyok.

MI is autóval járunk, mert igaz csak 3,5 km az ovi, BKV közlekedés nincs, csak átszállással, úgy meg 40 perc az út, ha nincs szerencsénk.


Én azért idillinek nem írnám le. Lehet, hogy én vagyok puha, de nekem nagyon fárasztó. Főleg így télen, mindenkit kesztyűig felöltöztetni. Épp múltkor jártam úgy, hogy már nyakig overálban volt mindenki, amikor a kicsi rottyantott. Gondoltam, semmi gond kicserélem gyorsan, hiszen az overál nyitható alul.

Erre pisilt is egyet, de úgy, hogy mindene olyan lett. Talpig új ruha... Utólag vicces, de akkor. És nálunk gyakori, hogy ilyen-olyan fennakadás van. És ősszel még sokszor a hasfájás miatt végigüvöltötte a kicsim az utat.

És amikor ebéd után hozom el őket, akkor a középső már nagyon fáradt, hisztis. Nem akar öltözködni, aztán veszekednek, hogy ki száll be előbb az autóba, és hasonlók. Általában 10 perc, mire mindenki beszáll, mindenkit bekötök és indulni tudunk.

Amúgy én viszek babakocsit is, és ha alszik a pici, akkor hordozót teszem rá a kocsira, ha meg ébren van, akkor beteszem a kocsiba.

2012. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!