Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hol lehet patikára...

Anyukák, hol lehet patikára panaszt tenni?

Figyelt kérdés

#sajnos #Ügyeletes patikáról lenne szó. #3 hete volt egy negatív tapasztalatom #ugyanis ketten álltak előttem a sorban #és 50 percet kellett várni a -8 fokos hidegben... #Ezután mivel egyedül voltam a gyerekkel tegnap éjjel #orvos után rögtön haza mentünk #felhívtam a patikát #hogy megvannak e náluk a gyógyszerek(mivel az egyik múltkor sem volt) #a hölgy szörnyű hangnemben válaszolt
2013. jan. 5. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Fogyasztóvédelem,vagy ha esetleg benne vannak valamelyik patika csoportban,akkor őket keresd meg és tégy ott panaszt.Szerintem hatásosabb is.

Megkérdezhetem mi volt a gond?

2013. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de érdemi válaszom nincs, de a panaszlistára én is tudnék egy patikát írni.

Már nem járunk oda, de folyamatosan átvágtak, duplán fizettettek mindent,és ez akkor derült ki, amikor elmentünk egy másik helyre. Mindenre azt mondták, hogy a gyógyszer megszűnt, vegyünk mást, drágábbak, vagy egyszerűen elküldtek a recepttel. Flegmák voltak, egyszer a kártyámat sem adták vissza és bezártak úgy, hogy a kártyám náluk volt.:(

Szerencsénkre nyílt hozzánk közelebb egy másik új patika:)


Nálatok mi történt?

2013. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ügyeletes patika:

Egyedül voltam itthon a gyerekekkel tegnap éjjel,az orvos kijött felírta a gyógyszert.

Nem volt kire hagynom,és mivel már máskor is jártunk úgy,hogy nincs meg az adott gyógyszer ott,felhívtam őket telefonon.A hölgy teljesen kikelt magából,hogy nem tudja nekem megnézni,nem túrja át a raktárat(ez is érdekes,mert gépen van minden),ha valamit akarok menjek.

Lementem,csöngetek,hahózok,negyed óra után kiszól,beveszi a receptet 15 percet várat,majd közli,hogy "nincs"....

Sajnos,decemberben a másik gyerekkel hasonlóan jártunk,akkor 2-en voltak a férjem előtt a sorban,és 50 percet kellett várni,mire kiadták a gyógyszert a -8 fokos hidegben...

Szomszédoktól is hallom,hogy van,mikor 1-másfél órát váratják az embert éjszaka vagy hétvégén,rosszul adnak vissza,nem állítanak ki számlát..Van másik patika is a környéken,ahol van készlet,kedvesek,rendesek,nem értjük évek óta miért ők az ügyeletesek mert lehet más kerületekbe bumlizni.

Nálam most abszolút betelt a pohár.

Amúgy ez az újpesti ügyeletes posta

2013. jan. 5. 15:42
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de panaszt tenni ertelmetlen. Az ugyeletben a gyogyszeresznek nem feladata egy telefon miatt "felturni a raktart" de meg a gepen se megnezni, hogy van e adott szeruk vagy nincs. Arrol se ok tehetnek, hogy hideg van es varni kell. Alapvetoen arra van az ugyeletes gyogyszertar kitalalva, ha valoban nem varhat x gyogyszer masnapig. Nekem volt gyogyszertaros ismerosom, aki elmondta, hogy rendszerint hajnal 2-3 ora fele csengettek fel ovszerert, terhessegi tesztert, kontaktlencse folyadekert. A szamla ki nem allitasa nem lehetseges, mivel a receptkoteles termekek szigoruan nyilvantartottak. Nyilvan csak nem vitte oda magaval.
2013. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A 2. vagyok.

Ez a Könyves gimivel szembeni patika???

Újpesti voltam hosszú évekig, jártam már ott éjjel én is, bár az már sok évvel ezelőtt volt. ha jól emlékszem én sem jártam ott sikerrel:((((

2013. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Megint 2. vagyok.

Én hallottam gyógyszerfutárról. Állítólag működik éjjel-nappal, meghozzák neked házhoz a rendelt gyógyszert, persze díjazás ellenében, de évente 1x megéri.

2013. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Van panaszkönyv , fogyasztó védelemre .

4. Nem értek veled egyek , azért fizetik őket , hogy normális hangon , hamar kiszolgálják a vásárlokat . Nem értek meg , ha már úgy is ott kell lenniük akkor egy kis tiszteletet szedjenek már magukba . Utálom az ilyen patikusokat , azért válogassa már meg a szavait .


És igen ha már van a számítógép nézzék meg , és számlát kell adni .

2013. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"És igen ha már van a számítógép nézzék meg , és számlát kell adni" A szamlaadassal melysegesen egyetertek, bar nem tudom hogy fordulhatna elo, hogy ugyeletes patika, receptkoteles szert szamla, vagyis inkabb nyugta nelkul ad ki. Ha meg nem receptkoteles, akkor nem surgos szer, tehat raer ugyeleten kivul is. Az viszont nem feladata, hogy telefonhivasra utananezzen egy gyogyszernek, plane, hogy hiaba mondja azt, hogy van, ha epp a kovetkezo beteg az utolso darabot viszi el.


A viselkedes, az udvariassag mar mas kerdes, de ahhoz, hogy bunkoval talalja szembe magat az ember, nem kell ugyeletes patika, eleg a kisbolt, a busz, akarmi.....

2013. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem meg,azért van a telefon,hogy probléma esetén el lehessen őket érni.

De azt nonszensznek gondolom,hogy munkaidőben valaki alszik,azért kell nekem szó szerint dörömbölnöm negyed órán keresztül.

Aki éjjel odamegy,valószínűleg nem jókedvében teszi,és szerintem köteles kiszolgálni bármilyen esetben ha nagyon fontos gyógyszerért megyek(pl.én a gyereknek) vagy ha egy óvszerért is mennek.Azért vannak nyitva,ha nem tudják elvállalni,akkor át kellene adni ezt a jogot más patikának.

Szerintem az is fontos lenne,hogy egy ügyeletes gyógyszerárnak legyenek alapvető és fontos gyógyszerei is,azért az elég gáz,hogy múltkor 3ból kettő,most kettőből kettő nem elérhető.

A várakozást sem értem,minek kell várni egy órát ha ketten vannak előttem?

A raktár felkutatás szintén vicc,ezt azért nem úgy képzelem el,mint a turkálót,ahol a patikus néni keresi a gyógyszert hanem úgy,hogy beüti a gépbe,és hoppá ki adja,hogy van e vagy sem.

Utána elmentem Óbudára,ahol végeztem 3 perc alatt minden gyógyszer megvolt,csengetésre azonnal nyitottak,és még rendesek is voltak.

Valóban bunkó emberek lehetnek bárhol,de ezt már kicsit viccesnek tartom.

És ahogy játszótéren beszélgetek anyukákkal,mások sem értik ezt a helyzetet

2013. jan. 5. 17:03
 10/13 A kérdező kommentje:
A számlát pedig egészségpénztárra értettem,mert nagy betűkkel ki van írva,hogy állítanak ki,de a valóságban lusták rá
2013. jan. 5. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!