Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélkülin voltam szülés...

Archana kérdése:

Munkanélkülin voltam szülés elött most jár le a gyes jár valami álláskeresöi járadek? Vagy esetleg valamilyen segély? De visszont szünetteltetve volt a munkanélküli . Nem kaptam semit csakis a gyest.

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Bérpótló juttatás jár a helyi önkormányzattól, idén nem tudom, mennyi, tavaly 22.800,- Ft volt a max összege egy hónapra. Ha a szabály nem változott, ennek fejében fognak hívni közmunkára (amennyiben van), és köteles vagy elfogadni, ha a juttatást továbbra is szeretnéd kérni.
2013. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a munkaügyi központtal is együtt kell működnöd, ez kimaradt.
2013. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kozmunka 22800ft- ert!
2013. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jár semmi. Foglalkoztatást helyettesítő támogatás se, mert annak a feltétele, hogy az igénylést megelőző 1 évben legalább 30 nap munkaviszonyod legyen. Közmunkára lehet jelentkezni, a munkaügyi központban ujra regisztráltatod magad allaskeresokent.
2013. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De, a bérpótló jár, ugyanis a gyes munkaviszonynak számít. Én is gyesen vagyok, előtte kaptam ezt az ellátást, és rákérdeztem. Bár miután házasodtam, már nem járt, mert túl sok volt az egy főre jutó jövedelem. Túl sok, azaz meghaladta a párom keresete a havi 52e Ft-ot. Az alatt járt volna továbbra is.

Ha a mindenkori öregségi nyugdíj összegét meghaladja az egy főre jutó, na, akkor van, hogy lehet, hogy nem kapsz semmit.

2013. jan. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!