Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan érte el, hoy újra...

Ki hogyan érte el, hoy újra nőnek érezze magát és ne csak anyukának?

Figyelt kérdés
És legfőképpen mikor?November elején született a kisfiam.Sajnos császáros lett és ráadásul most még a tejem is elapadt.Így még jó anyának sem igazn érzem magam.Amelett hafájós a törpe,amit most kezd kinőni,de eddig se nappalunk,se éjszakánk nem volt.Magamra semmi időm sincs.Amellett,hogy az időjárás sem kedvez a kinti nagy sétáknak.Sz@xre semmi időm,ha meg van akkor csak pihenni akarok.De így nem érzem magam igazi nőnek.A hajam csapzott,sminket hrből ismerem csak már.Egész nap itthoni vagy játszs cuccban vagyok,nehogy a picur lebukja.Mit tehetek,hogy végre nő és jó anya lehessek?Normális egyáltalán,hogy így érzek???

2013. jan. 18. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éve szültem és most érzem végre újra mindezt.
2013. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

5,5 év után kb most! Na ennyi idő alatt mondjuk 2× szültem és másfél évet szoptattam, de a kicsi most 2 éves, most érzem magam úgy, hogy nő is vagyok, nem csak anya. Mondjuk kicsit rásegítettem azzal, hogy két ünnep között elmentem a tesómmal csak úgy pénzt költeni és jól bevásároltam magamnak csini cuccokból, amire már évek óta nem volt példa. Nem voltam soha melegítős anyuka, de valahogy a csajos csizmában soha nem éreztem jól magam bárhova mentünk is, mert nem bírtam benne futni a gyerek után, így maradt a farmer a gördülős talpú, kényelmes cipő, pulcsi stb

De most van csajos csizma, leggings, csini felső, meleg poncsó, imáááádom, csak lenne már olyan idő, hogy belebújhassak, mert a nyakig érő hóba nem egy életbiztosítás tűsarkúban szambázni. :))


Mikor a gyerekeim ilyen kicsik ugyanígy éreztem, mint Te és mindig azt mondtam, hogy ez tuti nem fog már változni, aztán meg mégis. :)) Szerintem ez teljesen jól van így, ezeket a dolgokat is meg kell élni, tudod, ami nem öl meg az erősít! Szóval fel a fejjel, nagyon kicsi még a babád, Te nemrég szültél, hagyj időt magadnak, magatoknak, hamar belejössz az anyaszerepbe, aztán visszakapod lassacskán majd a női énedet is!

Kitartás és fel a fejjel!

2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívemből beszéltél. Az én kislányom 16 hónapos, de pont így érzem magam. Még mindig nem adtam le azt a 10 kg-ot ami rajtam maradt, pedig nagyon zavar. Csodálom, hogy a párom még akar engem, mert én is csapzott hajjal, smink nélkül, tréningruhában múlatom a napjaimat. Már az is esemény, ha elmegyünk a Tesco-ban vásárolni, akkor rakok egy kis sminket magamra. Neked még nagyon kicsi a kisfiad, elfogadható indok, hogy fáradt vagy, de nekem? :-(
2013. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy én sose voltam olyan nőcis nő. Farmeros, sportcipős, koncertrejárós voltam. Na de ami most van....néha úgy szégyenlem magam magam előtt. Van kb 2-3 pólóm (az egyik még tuti a páromé), egy kinyúlt pulcsim, és egy farim. És ennyi! És ami a legnagyobb baj, hogy már igényem sincs rá, hogy más (is) legyen. Nádszál sem voltam sose, most is inkább csak a hasam megnyúlt bőre emlékeztet a terhességre. Néha végignézek magamon....brrrrrrr. De aztán eszembe jut, hogy egy éves a kisfiam, egészséges, mint a makk... majd csak alakul valahogy a későbbiekben.
2013. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még pici a babád, adj egy kis időt magadnak. Ha előtte adtál egy kicsit is magadra, hidd el, előbb-utóbb nemcsak igényed, de időd is (na nem sok, de pár perc mindenképp) lesz arra, hogy foglalkozz magaddal kicsit. Egy fésű, szemceruza és mosoly az arcodon csodákra képes, még akkor is, ha kinyúlt melegítőben vagy otthon. Én így trükközök :)) Otthon csak ennyit teszek, ha megyünk vásárolni, vagy találkozunk valakivel, akkor csinosabban öltözöm. Egy héten elég egyszer normálisabban kinézni, már jót tesz az én lelkemnek is. A férjed pedig nem hiszem, hogy most azt várná el tőled, hogy díva és szexistennő legyél a pici mellett. Gondolom, imád téged, hogy megajándékoztad őt a szeme fényével, és ha eljutsz oda, hogy magaddal is törődsz kicsit, te is elégedett lehetsz magaddal.
2013. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ha császáros voltál és elapadt a tejed,attól még jó anya vagy.A jó anyaság egyáltalán nem ezeken múlik,erről nem te tehetsz.A kérdés többi részére nem tudom a választ.
2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hónapomba került, hogy újra jó nőnek érezzem magam :)

Igazából addig valahogy átsiklottam a dolgok felett, bezárkóztam a babás kis világomba, jöttek hozzám barátok, barátnők tehát magányos nem voltam, de a maximum nekünk is a heti bevásárlás volt, amire kimozdultunk hármasban, oda meg minek a farmeros szerelésen kívül más? Ezt gondoltam.

Aztán 8 hónapos volt a lánykám, mikor osztálytalálkozóm volt. Arra persze oda akartam tenni magam, a lapostalpút is le akartam cseréni, úgyhogy minden egy magassarkú csizmával kezdődött. A találkozóra kicsíptem magam, de akkor még nem éreztem, hogy ez annyira hiányzott volna. Aztán egyik hétvégén elmentünk az Ikeába, kerestünk valamit, és eszembe jutott, miért kéne farmerban mennem. Így felvettem egy csini nacit, és a magassarkút, egy csini felsővel, és esezbe jutott, hogy te tényleg, és régebben így jártam dolgozni, ide-oda :) Mintha felébredtem volna, hihetetlen volt, hogy nem jutott ez eddig eszembe. Persze utána eszembe jutott, hogy nehéz szexisnek érzeni magadat, ha csomókban hullik a szoptatás alatt 3 hónapig a hajad, és nem is tudod, mikor lesz újra dús hajad, egyáltalán lesz-e :( Megy egy csomó egyéb minden miatt. A libidóm is csak akkor állt vissza, amikor már 4 hónaposan átaludta az éjszakát! Jah, és onnantól nem éreztem magam mosott sz*rnak egész nap :)


Úgyhogy igen, ez sokunknak nehezen megy. Nekem is meg kellett "erőszakolnom" magam, hogy igenis, olyan ruhákba járjak, mint azelőtt, de igen jó érzés, újra riszálva végigmenni akár a tesco folyosóján :)))

DE adj magadnak időt, nagyon az elején vagy még, fel a fejjel :))

2013. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a fiam, leadtam 35 kg-ot és most kezdem igazán ugyanolyan nőnek érezni magam!

Nyilván öltözködni is könnyebb így!

Apró dolgokra próbálok figyelni! Pl. reggel feldobok egy két perces sminket, ha melegítőben is vagyok, nem kinyúlt, lyukas cuccban, hanem egy jó minőségűben, de általában farmer, pólóban vagyok itthon is! Heti egyszer eljárok szoliba, és havonta egyszer körmöshöz.

Nekem is meg kellett emberelni magam és belátni,hogy ezek nem igényelnek nagy valamit, csak rá kellett vennem magam!

És látom a férjemen is, hogy tetszik neki a dolog!:)

2013. jan. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem sosem volt ilyen gondom.3héttel a szülés után újra sportoltam,ez sokat segített elviselni a bezártságot,november elején született a fiunk,volt,hogy nem tudtunk kimenni a rossz idő miatt.Sohasem voltam melegítős fajta,a terhességem alatt nem vettem kismamaruhákat,úgyhogy maradtak a régi ruháim,amik közül a leglazább összeállítás a skinny farmer-converse cipő páros.Mindig sminkelek itthonra is,a szülés előtt is így volt.Szerintem ugyanannyi idő egy csinos szettet felvenni,mint egy melegítőt,a smink pedig 3perc.Ha ezek megvannak,jobban fogod érezni magad,jobb lesz a kedved.Aztán reméljük hamar jön a tavasz,es kiszabadulunk:-)
2013. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10 hónapos a törpém,most kezd el érdekelni hogy hogy nézek ki,mert egy héten egyszer összejárunk pár b-nővel és az ő babáikkal,szóval szakadt naci kizárva :) vettem pár cuccot,ami még a plusz 10 kilómon is jól áll.Smikelni nem sminkelek,mert a kisfiam imádja nyalogatni,harapdálni az arcom és csókolgat,úgyhogy karácsonykor volt egy kis szemceruza spirállal és ennyi,majd ha nagyobb lesz és nem esz meg,fogok sminkelni.

Csak annyit tegyél,hogy ne legyél "ápolatlan"élvezd az anyaságot,ha nagyobb lesz esetleg vidd el közösségbe,az téged is fellendít...

2013. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!