Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ingyenes ovis étkezés, hogy...

Ingyenes ovis étkezés, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Én már megigényeltem január közepén a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, és most megjött a határozat, hogy megkaptam. És hogyan tovább? Ezt a határozatot csak akkor kell vinni az oviba, mikor van a kajadíj fizetés? Tehát odamegyek, ugyanúgy mondom a gyerek nevét és csoportját, mint eddig mikor kp-val fizettem, csak most felmutatom, hogy ilyen papírom van, és nem kell kifizetnem? Vagy már előbb is be kell mutatnom ezt a gazdasági osztályon? És ha már egyszer felmutattam, akkor minden hónapban be kell mennem felmutatni díjfizetéskor, vagy elég csak egyszer, a legelső alkalommal megtenni ezt?


Nagyon köszönöm a válaszokat.


2013. febr. 4. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
óvódavezetőhöz kell bevinned, gépre viszi és akkor minden hónapba mikor a díjakat számolják ezzel kalkulálnak. de ettől nem lesz ingyenes a kaja, csak sokkal olcsóbb. mi nem kapjuk csak a többi anyukánál láttam, hogy mikor mi 10.000.- körül fizetünk, ők 3000.-ot csak :)
2013. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már most be kell vinni az oviba. Ott fénymásolják és a másolatot elrakják. Te is másoltathatsz nekik előre egy példányt a határozatról.
2013. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen ingyenes lesz az ebéd. A három vagy több gyermeket nevelő családokban félárú az ebéd. Azokra a napokra amikor a gyerek beteg, nem kell ebédet fizetni. Így lehet az, hogy valaki tízezret, valaki csak hármat fizet. Viszont a rendszeres gyermekvédelmisenk egyátalán nem kell fizetnie.
2013. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, az étkezés térítési díjának 100%-át fedezik ezzel. Csak azt nem tudom, hogyan és mikor kell ezt bemutatnom az oviban. Ja, és egyébként annyit tudok még, hogy évente 2x jár párezer ft kp is, de hogy hol és mikor, azt sem tudom sajnos, mert semmit nem mondtak ezekről, amikor intéztem a papírokat.
2013. febr. 4. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már szinte mindenhol erzsébet utalványban adják az évente kétszeri ha jól emlékszem ötezer valahányszáz Ft-nyi összeget.
2013. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen és novemberben, ill. augusztusban adják.
2013. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!