Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség, gyerek mellett ti...

Segítség, gyerek mellett ti mivel töltitek el az időt otthon, egész nap?

Figyelt kérdés

Lassan teljesen kikészülök. 23 hónapos lesz a fiam, imádom, szeretem, de kezdek beledepressziózni az unásig ismételt rutinfeladatokba. Rossz az idő, az utcánkban sehol egy gyerek. Ha kimegyünk dagonyázunk a sárban, ráadásul imádja ha cipelem és úgy nézelődünk. Moshatom ki rögtön mindkettőnk ruháját, kabátját, amint hazaértünk. A játszón még nem tud mászókázni, a csúszdák vizesek, maximum körbe körbe motorozhatunk. Nem alszik nappal, bent jókat játszunk, nekem van időm a házimunkára is, na de 12 órán keresztül? Nyugodtan leülni, esetleg olvasni, sportolni nem tudok, rokonok nagyon messze.

Lassan már az idegösszeomlás hátárán állok, egy tündéri kisfiú mellett, mert nem rossz, értelmes, a boltban is nagyon jól viselkedik, de már oda is utálok járni, sajnálom szegényt és magamat is.


A férjem meg ki van akadva, ha panaszkodni merek, hiszen álommelóm van. :-(


2013. febr. 5. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Eszedbe sem jutott dolgozni?

Ès gyerek csoportokba nem jártok?

Mi járunk énekelni 2 körbe, és tornázni. ez heti 2 délelött és egy délután.

amúgy meg tv-t is nézhet.

2013. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hmm pl mi ugráltunk a pocsolyában mikor esett gumicsizma meleg kabát majd otthon be a forró vízbe


csináljatok extrém dolgokat és ne emelgesd mikor tud egyedül is menni


nálunk akár akar akár nem délben 2 óra pihi van na akkor olvasok vagy netezek :-)

2013. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze,álommeló, de nagyon fárasztó, teljesen jogosak az érzéseid!!!

Nincs esetleg ismerős anyuka,akihez át tudnátok menni??

Vagy nem tudom anyagilag beleférne-e,de esetleg magánbölcsi a környéken,ahova mondjuk 1 héten 1x fél napra be tudod adni??

Amúgy teljesen megértelek, én is be vagyok szorulva a lakásba egy 2 évessel és egy 2 hónapossal és már úgy várom a tavaszt, hogy kint császkálhassunk,és találkozunk másokkal.Mondjuk nekem azért jó,mert szüleim nem laknak messze és átjárnak.

2013. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Igen én is azt mondom hogy vmi közösséget kellene találnotok mert így tényleg be lehet csavarodni....vagy ringató vagy babaklub bölcsi amit előttem is írtak...

Vagy tényleg az hogy visszamenni dolgozni?

2013. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Egy férfi ezt soha nem fogja megérteni. Az én 18 hónapos lányom nem sokára ébred a déli alvásból. Nálunk játszótér sincs, pedig jó lenne ha le tudnánk menni.

Én is gondolkodom, hogy játszóházba elmegyünk, de nem tudom hogyan bírná a 25 perc buszozást. Így marad a dagonyázás kint az udvaron, összeszed minden követ, belenyúl minden pocsolyába, ezt szereti, így kimegyek vele. De mi bent semmit nem tudunk csinálni, a házba csak jön megy, gondol egyet sírva fakad, nem jó neki sehogy. Na de csak jön a jó idő lassan.

2013. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De eszembe jutott dolgozni, csak az nem olyan egyszerű, de ezt nem részletezném. Azért köszi, visszarántott a való életbe ez a gondolatmenet


Pont arra a megerősítésre volt szükségem, hogy nem vagyok egyedül. Aranyosak vagytok, már ez a pár válasz is felvidított. Mi is (vagyis ő) gumicsizmában ugrálunk a pocsolyában, jeget törünk a lábunkkal, kutyákat nézünk, aztán mosok. Nem olyan könnyű nem felvenni, elém áll és kéredzkedik, úgy gondoltam, hogy amíg elbírom, ezt nem tagadom meg tőle. :-)


A bölcsi lesz a jó megoldás, eddig azért halogattam, mert az elképzeléseimmel ellentétben a rendszerességet ajánlják, pár napra nem szerencsés elvinni.


És tévét is néz, nem vagyok ellene, csak furdal a lelkiismeret! :-) Válogatott, kedves meséket és közben játszik.


Csendes pihenő nálam is van, de akkor sem tudok leülni olvasni sajna. Ma elaludt, pont jókor, rám fért egy kis csend, ki tudok kikapcsolni, netezni, olvasni..

2013. febr. 5. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináljatok nem megszokott dolgokat.

Nincs esetleg a közeletekben rokon vagy valaki? Esetleg kéthetente meglátogatni valakit, vagy tényleg amiket itt is olvashatsz, babamama klub, játszóházak, vagy a játszóházakban szoktak lenni programok.

Találj magadnak is valami hobbit a kisfiad mellett, amikor ő is eljátszik (én is sokmindenbe belekóstoltam így, üvegfestés, fodros sál kötés, gyöngyfűzés)

Talál ki hét elején magatoknak valami menetrendet.. pl miket játszotok és hosszabb játékokra gondolok (persze itt a gyerkőcön is múlik hogy van e kedve) pl otthon kis bábszínházat csinálni, megcsinálni úgy egy délelőttöt mintha foglalkozáson lenne.. akár gyurma, festék. Egyik nap játszóházban foglalkozás stb. Kuponos oldalakon szokott lenni ilyen akció, hogy féláron adnak játszóházakba jegyeket, bérleteket.

Ne hagyd hogy eluralkodjon rajtad a rossz érzés, mert sajnos tényleg könnyű befordulni. :( (sajnos tapasztalat, de egész jól kitaláltam én is magunknak hogy hogy jó)

Vagy ha tényleg nem megy akkor beszéljétek meg a pároddal esetleg a munkahellyel, hogy hamarosan mennél dolgozni.

Esetleg még vannak e-learninges olcsóbb de nagyon jó okj-s tanfolyamok, esetleg megnézni hogy érdekel e téged valami, hátha egy ilyen is kizökkentene. Vagy ha meg tudod oldani heti egyszer a gyermekfelügyeletet, akár te magad is mehetsz akkor valami hobbitanfolyamra.

2013. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!