Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május végén jár le a gyedem....

Május végén jár le a gyedem. Utána kiveszem a felhalmozott szabikat. Ezt is az új szabadság törvény szerint számolják?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondolsz?


Hogy a GYED(fizetés nélküli szabi) teljes első évére vagy csak az első fél évére jár- e neked a szabadság?


Ha 2011.08.01. előtt mentél GYED-re akkor az első variáció él, ha utóbb, akkor a második.


Már ha ez volt a kérdés:)

2013. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2011 májusában szültem. Arra voltam kiváncsi, hogy ugye most jan.1-től változott a törvény a szabadságokra vonatkozóan. Új számítási rend van, nem a régi módszer szerint számolják.
2013. febr. 14. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az összeg számításának módját kérdezed(?)


Új Mt. alapján:


146§ (3): "A munkavállalót távolléti díj illeti meg

a) a szabadság tartamára..."


148. § (1): "A távolléti díjat az esedékessége időpontjában érvényes alapbér, valamint az utolsó hat naptári hónapra (irányadó időszak) kifizetett teljesítménybér és bérpótlék figyelembevételével kell megállapítani."


152. § (1): "A távolléti díj kiszámításakor, ha az irányadó időszakban munkabér-kifizetés nem történt, az alapbért kell figyelembe venni."

2013. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!