Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Középső testvér szindróma?

Középső testvér szindróma?

Figyelt kérdés
Nálatok ez bejön? Tényleg a középsőnek a legrosszabb?
2013. febr. 20. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt sehol nem tapasztalom a környezetemben, sőt most hogy jobban belegondolok, több család is van, ahol úgymond a középső a "kedvenc".
2013. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Személy szerint én sem ezt tapasztalom (3 gyerekem van).


Csak akárki jön hozzánk, mindenki ezzel a szöveggel jön, hogy biztos a középsőnek a legrosszabb és bevallom, már az agyamra mennek.

2013. febr. 20. 09:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Igen ez egy ilyen "bevett" dolog, hogy a középsőnek a legrosszabb, mert hogy a legnagyobb az első gyerek, ő azért van kényeztetve, a legkisebb meg azért, mert ő a kicsi. De szerintem ez alaptalan.
2013. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én középső gyerek vagyok, és nem tartom alaptalannak ezt a dolgot. Persze én is felnőttem, nem vagyok lelki sérült, és rosszban sem vagyok sem a szüleimmel, sem a testvéreimmel, de azért tudok olyan momentumokat idézni a gyerekkoromból, amikor hátrányt szenvedtem mint középső gyerek.


Ettől függetlenül nem olyan nagy tragédia, de a jelenség létezik.

2013. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a középső tesó a kedvenc, felnőttként még hangsúlyosabb. Pl apukám képes felhívni engem azért, hogy elújsàgolja ha vmi történik a drága öcsémmel.
2013. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a középsőm szerint igen: szerintem ő soha nem kap semmit, ő mindenből kisebbet kap, neki semmit nem szabad stb.

Ez egyáltalán nincs így, csak amíg ketten voltak a testvérével, sokaktól megkaptam, hogy a 2. gyereket nagyon elkényeztettem, látszik, hogy ő a kedvenc...ez sem igaz, mindig igyekeztem úgy tenni, hogy ha egyik kap valamit, a másik is, ha egyiknek szabad, a másiknak is, ha az egyik nem tud jönni velünk valahová, akkor ne bántsuk meg a másikat. Szóval szerintem a középsőnek furcsa lett, mikor született egy harmadik gyermek a családunkban, és ebből kifolyólag mond néha ilyesmiket.

2013. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első sort javítom: szerinte, nem szerintem!
2013. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Középső vagyok, soha nem éreztem, hogy én lennék a kedvenc. Talán inkább mindhárman vmilyen szempontból kedvencek voltunk/vagyunk. Mindhármunk más-més területen ért el mindig siekereket. AZ öcsém reál tárgyak, a bátyám sport, én zene. . De ez csak egy példa. Szóval mindannyian valami miatt kapott elismerésért érezhettük magunkat kedvencnek. :) 34/N
2013. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A (felnőtt) barátaimat elnézve szerintem is létezik ez a „jelenség” valamilyen szinten. Érdekes módon azok, akik középső gyerekként nőttek fel, valahogy „furábbak” a tesóiknál, de persze csak 4 példából tudok kiindulni, amit egy rendes statisztikus sem nevezne alapos mintavételnek. :)

A furaságot ne értsétek félre, mint mondom, barátokról van szó, tehát jó fejek, csak azt látom, hogy a legnagyobb gyerekből ezekben a családokban egy nyugodtabb, teljesítményorientáltabb, az elvárásoknak jobban megfelelni vágyó ember lett, a legkisebbek „rebellisek”, nagyszájúak (nem rossz értelemben) lettek, a középsők pedig kicsit „elveszettnek” tűnnek a világban, mintha „várnák a sült galambot”.

Egy háromgyerekes családot ismerek közelebbről, náluk a középső gyermek a legcsökönyösebb, sokszor az az érzésem, csak azért dacol, hogy kiharcolja magának a figyelmet.

Bennem azt az érzést keltik ezek a tapasztalatok, hogy a középsőknek azzal a kihívással kell szembesülniük, hogy ők néha a „nagyok” kategóriába tartoznak, néha pedig odacsapják őket a „kicsikhez”.


De hangsúlyozom, ez nem nevezhető átfogó társadalmi elemzésnek, simán lehet, hogy csak véletlen. :)

2013. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is három kisgyermekem van, és minden gondosságom, odafigyelésem ellenére azt kell mondanom, van alapja a kérdésnek. A középső gyermekem tényleg néha olyan, mint aki nem találja a helyét, nincs helye a világban. Pedig imádjuk, rettenetesen értelmes, okos kisgyerek, de néha olyan, mintha direkt elbénázná a dolgokat.... Vagy mintha direkt lenne beteg. Tudom, nagyon h@lyén hangzik, de nem tudom jobban megfogalmazni. Pedig sokat figyelek rá, mégis... Néha idegesít, néha meg nagyon bánt, hogy idegesít... Remélem, idővel jobban belerázódunk a helyzetbe, napról napra tanulok én is, változik ő is, bízom benne, hogy nem marad örökre így. Ettől függetlenül imádom!!!!!!!
2013. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!