Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanulás baba/kisgyerek mellett?

Tanulás baba/kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megoldani a tanulást gyerek mellett? Ki hogy csinálja!csinálta?

Én egyetemre járnék ősztől (most 2 félévet halasztottam) akkor lesz másfél éves a lányom, és nem tudom hogy fogom megoldani.. Egyrészt ez egy nappali képzés(bár egyéni tanrenddel nem kell bejárni), és elég sokat kell tanulni.



2013. márc. 18. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Praktikusan tanulsz otthon, amikor csak tudsz. A lányodra vigyázhatna valaki, amíg te bemész egyetemre, amikor kell. Bár nekem volt olyan csoporttársam, aki többször gyerekkel együtt jött be órára, egyszerűen mert nem tudta kire bízni. Nem volt belőle gond, megkérdezte a tanárt, hogy zavarja-e, illetve közvetlenül az ajtó mellé ült, hogy ha a gyereket ki kell vinni, akkor két lépéssel kinn is legyen.

Esetleg bölcsibe nem tudod adni? Akkor volna néhány nyugis órád minden nap.

2013. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Megoldható. Én mondjuk csak szakvizsgára készültem/készülök gyerek mellett. Tanulni akkor tudsz, amikor alszik (reggel korábban felkelni, ill. a gyerek alvásidejében). Én a nap végére hulla vagyok (nekem már mondjuk már 2 gyerek van, ami azért strapásabb, amikor még csak 1 volt, könnyebb volt a tanulás). Minél nagyobb a gyerek annál kevesebbet tudsz mellette tanulni.

Kérdezd meg a tanulmányit, hogy milyen lehetőségek vannak (gyermekfelügyelet, egyéni tanrend). Ha keveset kell bejárni, az a legjobb. Az anyagok/követelmények pedig már neten elérhetőek.

A férjem most fog diplomázni, neki pl. a záróvizsgás paksamétában volt olyan kérdőív, hogy kér-e gyermekfelügyeletet a záróvizsga idejére.

2013. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zabmester ***** válasza:

Én akkor kezdtem az egyetemet, amikor a fiam két éves volt. Szintén nappalin. Mivel ugye akkor kezdtem, nem kértem, nem is kérhettem volna egyéni tanrendet. Úgyhogy maradt a bölcsi, illetve utána az ovi természetesen. Nekem nem tűnt úgy, hogy kevesebbet tanulnék, mint azok, akik nem gyerek mellett csinálják a sulit, pedig mindezek mellett még ráadásul egyedül neveltem a fiam.

Ha kellett valamit tanulni, azt megoldottam lyukasórákban, illetve este, amikor már aludt. Vizsgaidőszakban meg ugyanígy, napközben, illetve éjjel. Néha, ha nagyon sokat kellett készülnöm, átvittem anyukámhoz a picurt egy-egy délutánra, de nem túl sokszor volt erre szükség.

2013. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen sok függ attól is, hogy milyen egyetemre jársz. Én történetesen jogi egyetemet végeztem, de ezt biztos, hogy nem tudtam volna megcsinálni gyerek mellett. Egyszerűen amiatt, hogy óriási volt a tananyag mennyisége. Vizsgaidőszakban (2 hónap) napi 12 órát ültem a könyv fölött: csak enni és vécézni keltem fel. Volt olyan, hogy napokig ki se mentem szabad levegőre.
2013. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!