Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthat az édesanya a...

Mire számíthat az édesanya a gyámügytől, ha otthon hagyta a beteg gyermekét felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
A nővérem gyermekeiről van szó, 11,és 9 évesek.Az apa bejelentette a Gyámügynél a tesómat,mert betegen otthon hagyta a nagyobbik kislányt.Milyen büntetésre számíthat?
2013. márc. 28. 11:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
11 évest már otthon lehet hagyni,én is voltam otthon mig anyu dolgozott.
2013. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez hivatalosan gondatlan veszélyeztetés.
2013. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csakhogy emeletes házról van szó,és nem ismernek ott senkit,mert nem rég költöztek oda.
2013. márc. 28. 11:47
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

ügyvéd oldaláról másolom:


A kiskorú veszélyeztetésének bűncselekményét a Btk. „A házasság, a család, az ifjúság és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények” fejezetben szabályozza, konkrétan a Btk. 195. §-ban


 A felügyelet: a kiskorú életének, tevékenységének rendszeres figyelemmel kísérése, ellenőrzése.


Nem minősül azonban kiskorú veszélyeztetése bűncselekménynek a bírói gyakorlat szerint a gyermeknek a rövid ideig tartó felügyelet nélkül hagyása, egyszeri bántalmazása, vagy lelki sérülést nem okozó bántalmazása. Ebbe a kategóriába tartozik pl. rövid időre való visszatartása az iskolalátogatásról.

2013. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Anyu gyámügynél dolgozik, ilyeneket fognak vizsgálni: mennyi időre hagyta felügyelet nélkül, közben beszélt-e vele telefonon, érdeklődött-e az állapotáról, történt-e valami a kislánnyal, amíg egyedül volt otthon (pl. érte-e otthoni baleset ezen idő alatt), mennyire volt súlyos a kislány betegsége (mondjuk egy nátha kevésbé érdekes, mint mondjuk egy olyan betegség, ami állandó felügyeletet igényelne, mint pl. a skarlát) stb.

De szerinte nem lesz gond belőle.

2013. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a lökött tesóm,nem csak 1-2 órára hagyta felügyelet nélkül,hanem reggel 7-től este 6-ig (a munka ideje alatt+ az utazás oda-vissza).A gyerekek véletlenül elszólták magukat az apjuknak,és mivel nem először történt,ezért lépett.Megértem az Ő álláspontját is,mert bármi történhetett volna ez idő alatt.

A tesóm meg fél,hogy mit kap ezért a baklövésért.

Igaz Én is kicsit leszúrtam,mert az Apjuk is mindig vállalta a felügyeletet,meg mi is a szüleimmel.

Ettől függetlenül nem szeretném,ha elvennék tőle a gyerekeket.

2013. márc. 28. 12:02
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem meg ha egy gyermek beteg, nem lehet felügyelet nélkül hagyni,mert bármi előfordulhat,akár egy lázgörcs is , vagy más dolog is . Ez veszélyeztetés , főleg ha egész napra ott hagyja valaki . Utána meg ha tragédia van akkor előveszik anyukát !!!Sok gyerek halt meg emiatt, és szégyen lenne ha az ilyenek felett szemet hunynának! Az aki e felett szemet huny , azt is meg kéne büntetni ! Főleg mint ahogy írja is többször is előfordult ! A te tesód veszélyezteti a kislányok életét !
2013. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Lenne azért egy kérdésem hozzád ! Mennyi idő alatt ér haza, ha baj van ?
2013. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Hűű de leszóljuk az anyukát.Valóban nem helyes beteg gyereket otthon hagyni,de azért már nem pici gyerekről van szó.Illetve egy ember nem teheti meg hogy otthon maradjon és ne munkába menjen.Sok sok szülő van így nem csak körülöttem,de az egész országba.
2013. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

# 9/9! Válasz !

Ez nem leszólás kérdése,mert ha figyelmes lettél volna akkor láthatod, lett volna kire bízni a beteg gyermeket! És már ne is haragudj, ők még csak gyerekek ! Elég szomorú főleg azért mert 12 éves koráig anyuka mehet vele táppénzre is. Nem véletlenül találták ki, hogy táppénzre mehet vele ! Nem kell belekeverni azt ,hogy dolgozik valaki, mindenkinek kötelessége a gyermeke biztonsága érdekében megbízni valakit, aki az ő eltávozott idejében felügyelje a gyermeket!

2013. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!