Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntsem el? Mindenkinek...

Hogy döntsem el? Mindenkinek számítok a véleményére, tanácsára.

Figyelt kérdés
2 gyermekem van. 4 és 1,5 évesek. Egészen egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy szeretnék-e harmadik babát. A férjem szeretne, bármikor. Segít is, az anyagiakkal sincs gond, csak velem. És IMÁDOM őket, mégsem vagyok magabiztos. Egyik pillanatban nagyon szeretnék, aztán meghátrálok. Miért van ez velem? És hogyan dönthetem így el? Vagy majd az idő? Vagy várjak valamire? Nem tudom....tanácstalan vagyok. Járt így valaki közületek?

2013. ápr. 5. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor meghátrálsz,akkor mi jár a fejedben,miért nem szeretnél 3. gyerkőcöt?
2013. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem is tudom... Egy-egy rosszabb nap/esemény, fáradtság, kimerültség, egyszerre betegség alkalmával....
2013. ápr. 5. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom,hogy vedd sorra,miben lenne más 3 gyerkőccel. Én csak az előnyöket néztem a következő gyermek vállalása előtt. PL 1,5 éves volt a nagyom is és a középsőm is,amikor már nem védekeztünk a gyermekáldás reményében- és össze is jött elsőre :-) Úgy számoltam,hogy 2 évesen már elég nagy lesz a kicsi ahhoz,hogy el tudja fogadni a kistesót,akkor már nem lesz pelenkás,beszélni tud majd...

Ha az előnyeit nézve sem tudod eldönteni,akkor viszont nem szabad tovább agyalnod,majd idővel ha tényleg szeretnél,akkor nem fogsz annyit gondolkozni rajta :-)


Mielőbbi sikeres döntést!!


ÜDv:1. válaszadó (4 gyerkőcös)

2013. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a megoldás,hogy vártok még vele fél-1 évet legalább,nagyon kicsi is lenne a korkülönbség,tudom sokan jónak tartják de én tuti nem vállalnék be 3-4 évnél kisebb korkülönbséget,pláne hogy fiam néha 3 gyereket is kitesz.
2013. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen még elég kicsik a nagyobbak is nekem 3 van, az élet döntött helyettem, mert mindig is 3-at akartunk csak épp nem ilyen gyorsan. A harmadik lilygold rendszeresen ellenőrzött ám valamiért mégis lecsúszott spirál mellett lett így most van egy 6-4-2 évesem.

Hát mit mondjak na amikor 3 an betegek egyszerre az tényleg nagyon rossz, amikor felváltva ordítanak a kocsi hátsó ülésén vmiért (pedig amúgy nem kifejezetten rossz vagy sírós gyerekek csak egyszerűen rossz napjuk van, egymást idegesítik direkt és nem használ a szép szó az érv, a jutalom beígérése semmi) na olyankor én is a fenébe kívánom e kis korkülönbséget:D

De egyébként meg csodálatos látni hogy a pici mennyire imádja a nagyokat, ennyi szeretet egyik gyerekemben se volt 1-1.5-2 évesen. Hogy mennyire egymás mellett állnak, az óvónők is mondják (egy oviba járnak a 2 nagyobb) hogy nagyon összefognak és összetartanak másokkal szemben ha olyan van pedig fiú-lány páros.

Vannak rosszabb napok, konfliktusok, problémák is (minket állandóan vmi betegség réme üldöz a lánynak immunhiánya van/volt ami nemrég derült ki, a kicsinek sérv műtéte most fül tubus kell neki nemsoká, a legnagyobbnak perthes kór gyanúja volt sántított be volt gyulladva a csípője 4 évesen de szerencsére átvészeltük ezeket).

Még kicsit adj időt magadnak.

Aztán persze az is igaz hogy egy aggodalmaskodóbb típus (én is ez vagyok mindig a legrosszabbra akarok felkészülni azon gondolkozom előre :)) MINDIG találni fog vmi indokot hogy miért NEM jó vagy nem ideális valami:))

Ezt te érzed hogy benned mennyire nagy még a félelem, az ellenállás, mert a rossz dolgok szerintem azért mindenkinek megfordulnak a fejében csak nem mindegy hányszor, milyen erősséggel.

2013. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!