Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvesztesz egy magzatot 10...

Elvesztesz egy magzatot 10 hetesen és a családból valaki heteken keresztül nem kérdezi meg, hogy vagy? Még akkor sem mikor kórházban vagy, hogyan viszonyulsz utána hozzá?

Figyelt kérdés
Fáj, hogy nem kaptam egy "hogy vagy"-ot sem, bezzeg az ő bajai mindig fontosak. Műtét után, mikor itt voltak is azt nem volt rest mondani neki itt meg ott hogy fáj. Nem akarok lelkizni, de én még a szomszédomat is megkérdezném, hogy van. Közeli családtag, hogyan viszonyuljak hozzá?
2013. ápr. 22. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
leírnám magamban. kerülném, azaz nem állnék vele szóba, csak amennyire feltétlenül szükséges.
2013. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Én sehogy. Tojnák rá. Sajnálom ami történt.
2013. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valamilyen személyes ok miatt (pl. szeretne gyereket, csak nem jön össze)nem tud erről a témáról beszélni és tabuvá vált számára? Akkor nem bunkóságból teszi ezt, csak nem tud mit kezdeni a szituációval. Nem tudom, csak először próbálom feltételezni, hogy nem bunkóságból csinálja.
2013. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
4 gyereke van, a 4-diket nem is tervezték csak becsúszott. Nem arról van szó, hogy ajnározgasson, de azért egy kérdés a korházi létem alatt vagy itthon jólesett volna. Én teljesen összetörtem, ráadásul elég nagy műtét lett utána a dologból. Fájdalmaim is voltak, és lelkileg a mai napig rossz. Persze ezt csak mi tudjuk itthon. Egyszer sem hívott fel, hogy mi ujság vagy hogy hogy vagyok. Itt voltak azóta más okból már kétszer is, és akkor se kérdezett rá. Oké, hogy nem vagyunk barátnők, de csak egymás mellett kell élnünk, ennyire érzéketlen a világ?
2013. ápr. 22. 19:14
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

3.

akkor sem nyavalygok egy nőnek, aki nemrég vesztette el a babáját. ez nem mélyérzésűség, hanem érzéketlenség. én is el tudom képzelni, h nem merném szóba hozni, mert ez annyira érzékeny terület,h félnék, h hogyan sül el, ha felhozom a témát. de az is bztos, h nem panaszkodnék neki hasogató fejfájásra, amikor legközelebb látom. basszus

2013. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Minden szülésénél felhívtam, ha betegek voltak a gyerekek mindig érdeklődtem. Ezért is nekem rosszul esik. Mivel ott a 4 gyerek, azoknak fontosak az ünnepek, ezért nyilván tartjuk a kapcsolatot, de egyszerűen mivel ennyire érdektelennek és bántónak érzem ezt a helyzetet, nagyon rossz. Nem tudom hogy is kellene viszonyulnom. Valahogy emiatt sehogy sincs kedvem. Ha valakit ennyire nem érdekel, hogy mi van velem.
2013. ápr. 22. 19:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Pontosan fejfájásról panaszkodott. :( Én akkor még feküdtem, a műtét utáni 2-dik napon, nem tudtam felkelni csak segítséggel. Lelkileg meg, arra nincs is szó, vagyis az tudja aki átélte.
2013. ápr. 22. 19:19
 8/20 anonim válasza:
72%

Szia,


nagyon-nagyon sajnálom, hogy elvesztettél egy babát; együtt érzek veled, velem is megtörtént, a második baba lett volna.

Sokan nem tudnak mit kezdeni ezzel a helyzettel, pedig iszonyú nehéz :-(. Könnyebb lesz, de mindig benned marad a szomorúság.

Anyósomnak, amikor meglátogattuk, elmondtuk, hogy elvesztettük a babát. Képzeld el, az volt a válasza,hogy: "Hát igen...nekem meg fáj a lábam."

Úgy éreztem,mintha pofon csapott volna. Sosem szerettük egymást, de ilyet mondani...

Ő érzéketlen, hideg. Meg utál engem.

Aki neked nem mond semmit és nem kérdez: lehet, hogy ő is egoista, de lehet, hogy csak nem mer kérdezni, mert nem tudja, mit mondjon. Inkább nem mond semmit. Sajnos, sokan vannak így, pedig ez olyan bántó tud lenni...

2013. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
hát, azért ez nagyon nehéz. egy nem túl közeli barátom felesége babát várt, de elvesztette. nem volt műtét, semmi, egyszerűen nem maradt meg a bba. nagyon sajnáltam, de úgy éreztem, h nem vagyunk olyan közeli viszonyban, h én ezt felhozzam, esetleg tolakodásnak érezné, elsírná magát előttem, és csak még rosszabb neki, h sírni látom, stb. szóval amikor legközelebb találkoztam, igyekeztem természetesen viselkedni. kimnetünk egy cigire a ház elé és egyszercsak azt mondta: "mióta utoljára találkoztunk, elment a babám. csak azért mondom, h nem vagyok rossz anya, amiért cigizek, már ne vagyok terhes". annyira sajnáltam és annyira megdöbbentett a helyzet, h még a "sajnálom" se jött ki, csak annyit tudtam kinyögni, h "igen, tudom".
2013. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jajj, ez is durva, sajnálom. Nagyon bántó igen. Tudom, hogy nehéz dolog, tudom azt is, hogy mindneki máshogy dolgozza fel a történteket. De mégis a másik iránt való érdeklődés hiánya a legbántóbb. Még a férjem munkatársai is felhívtak, hogy hogy vagyok, pedig ők férfiak. Ez lepett meg a legjobban. Innen is látszik, hogy ők a legpletykásabbak,de úgy néz ki mégis több érzés veszett el bennük, mint némely közeli családtagban. Még nem is érdekelne, ha nem itt laknánk egymáshoz közel, mert akkor nekem is könnyeebb lenne az érdektelenséget elviselni. Csak most tényleg nem tudom, változtassak e a viszonyon, megjátszam magam vagy mit csináljak.
2013. ápr. 22. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!