Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kit hibáztatnátok, ha egy...

Ti kit hibáztatnátok, ha egy lány 16 évesen teherbe esik? A szülőt vagy a lányt? Vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal nő, 17 évesen gyereket szült, otthagyta az iskolát. Jelenleg 21 éves, a lánya 4. Férjhez ment 18 évesen a gyerek apjához és most a lány szüleinél élnek 7-en szülőkkel-nagyszülőkkel együtt. Munkát nem talál, hiszen nem kell sehova, 0 iskolával és egy gyerekkel. Elvetethette volna a gyereket, de ő inkább megtartotta. A férje 28 éves, asztalos. És konkrétan semmijük nincsen. Se saját ház, se pénz egy külön albérletre. Ti kit hibáztatnátok? A lány szüleit, vagy a lányt?


A barátnőmről van szó, aki most haragszik rám azért, mert elmondtam a véleményemet. Hozzám jön mindig pénzt kérni, de betelt a pohár. Vissza nem kapom a pénzt, hiába szabadkozik, hogy megadja. Én elmondtam neki, hogy ha nem úgy alakítja az életét ahogy tette, akkor most nem kellene pénzért kuncsorognia. És elmondtam neki mennyire rosszul esik, hogy csak akkor keres, ha kell neki valami. Barátnők vagyunk, de nekem is van életem, szükségem van a pénzre, tanulok, el is kell tartanom magam. Aztán később rájöttem, hogy talán nem is ő a hibás, hanem a szülei. Hiszen egy szavuk nem volt a terhességhez, sőt. 14 éves kora óta járt el bulizni, hajnalban ért haza. Összefeküdt mindenkivel. És soha senki nem mondta neki, hogy állj! Rám nem hallgatott. De aztán ha belegondolok abba, hogy nekem sem mondták soha, hogy "Lányom, ne ess teherbe hamar", magamtól is tudtam mi helyes és mi nem. Tehát ha lett volna egy kis esze, akkor másképp csinálta volna a dolgait, nem? Vagy én látom rosszul? Nektek mi a véleményetek erről?


2013. máj. 3. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%

Jaj hagyjuk már, egyértelmű, h a gyerek a hülye, nem tudom ez miért kérdéses.

Nem egy ismerősömet nem nevelték, aztán mégis ember lett belőle.

2013. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
69%
Szerintem a szülőknek szigorúbbnak kellett volna lenniük,a lánynak meg felelősségteljesebb...Menjen máshoz pénzt kérni...-_-'
2013. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szülők, lány és apuci is hibás. Szülőknek nevelni, tanítani kellett volna őt, lánynak lehetett volna annyi esze hogy nem tartja meg a gyereket (abortusz ellenes hozzászólások marhára nem érdekelnek, biztos jó annak a kislánynak nyomorogni) és az apa is mert húzhatott volna egy rohadt gumit. téged is megértelek, nálam is betelt volna a pohár.
2013. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A lány és a FIÚ is hibás! A fiú is húzhatott volna gumit, aztán nem lenne gyerek. Szerintem azok hibásak, akik felelőtlenül összehozták. A szülőt ennyi idősen simán ki lehet játszani, ha sose engedték volna el sehova a lányt, akkor is felszaladhatott volna matekszakkör helyett egyszer a fiúhoz egy pásztorórára....
2013. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Láttam már ennél sokkal nagyobb felelőtlenséget is. Ő legalább férjhez ment, akinek van munkája. Ismerek olyanokat, akik a nyomorba szültek gyereket úgy, hogy azt se tudták, ki az apjuk.
2013. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán később rájöttem, hogy talán nem is ő a hibás, hanem a szülei. Hiszen egy szavuk nem volt a terhességhez, sőt. 14 éves kora óta járt el bulizni, hajnalban ért haza. Összefeküdt mindenkivel. És soha senki nem mondta neki, hogy állj! Rám nem hallgatott."


Ha rád SEM hallgatott, akkor miböl gondolod, hogy a szüleire hallgatott volna? Honnan tudod, hogy nekik egy szavuk sem volt a bulizáshoz meg a terhességhez?


Mellesleg egy szülö akárhogy is neveli a gyereket, a kamaszkorban a legtöb csak azért is mást csinál, mint ami a szülö szerint helyes, föként, ha a baráti köre is hecceli.


Szóval a szülöket okolni nem tartom helyesnek, legalább is csak kis mértékben. Az meg, hogy nem vetette el a gyereket - sok ember szemében ez nem elfogadható dolog, és gyilkosságnak tekintik. Ebbe beleszólni - föként kivülállónak - nem lehet.


Abban viszont igazad van, hogyha nem adsz neki kölcsön, és nem te töröd a fejed, hogy miböl élne meg.


Mellesleg azért idöközben már elvégezhetett volna valami iskolát, és kereshetne munkát is. Gyerek mellett lehet tanulni, legalább egy érettségit megvalami szakmát már megszerezhetett volna.

2013. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám egy alkoholista hülye volt míg élt, anyám megint egy érdekes szerzemény. Annak örültek ha nem voltunk otthon. Szóval én mi is éjszakáztunk már ennyi idősen mert kvázi muszáj volt. Aztán szinte hontalanok lettünk, mikor apám meghalt, anyám fogott egy másik idiótát.

Négyen vagyunk testvérek. Egyikünk sem esett teherbe/csinált fel valakit, nem lettünk sem drogosok, sem munkakerülők.

Anyám is a szüleit hibáztatta egész életében. Mit ért el vele? Én is tudnám hibáztatni sok mindenért, az is igaz, hogy inkább kiugranék az ablakon minthogy vele kelljen egy levegőt szívjak valaha, de attól még tudtam/tudom, hogy az én életemért én vagyok a felelős. De az is lehet hogy pont ezért. Soha semmiben nem számíthattunk egyikre sem, így muszáj volt, hogy nekünk legyen eszünk, akár már 14 évesen is.

2013. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hadd haragudjon. Nem attól barát egy barát, hogy folyton lelejmoljuk, aztán meg elverjük a pénzét. Egyedül cseszte el az életét, mert felnőttnek képzelte magát, akkor most is felnőtt módjára oldja meg a gondjait. Én többet egy fillért nem adnék neki és, ha ezért megszakítja veled a kapcsolatot, akkor keress új, megbízhatóbb barátokat.
2013. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
62%
Én kettéválasztanám a dolgot: abban hibásak, a szülők és a lány is, hogy nem próbált meg szakmát szerezni, suliba járni. Erre ösztönözni kellene őt. Nézesd meg vele a Szívek szállodáját :) én becsülöm, hogy nem vetette el a gyereket. Csak valakinek segítenie kellene, hogy attól, hogy gyereke van, még nem zárult be előtte a világ. A szomszédom is 17 évesen szült, de ő elment dolgozni gyárba, aztán közben továbbtanult, leérettségizett, elment könyvelői tanfolyamra és most könyvelőként dolgozik otthon a gyerek mellett magánvállalkozásban. Nem lehetetlen.
2013. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

alap esetben a fiú és a lány hibás...


mivel nem tudhatjuk hogy milyen "nevelést" felvilágosítást kaptak otthon... nekem is van ismerösöm akit normálisan neveltek, felvilágosítottak, mégis baszott a dologra és terhes lett...

2013. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!