Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babát bevállalnátok...

Második babát bevállalnátok most gyorsan vagy majd később ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A kisfiam júliusban lesz 1 éves, nem tervezett baba volt. Én még egyetemista vagyok, mellette is tanultam, mert volt segítségem, most leszek gyakorlaton, novemberben államvizsgázok. Jelenleg a szüleimnél élünk, van ugyan lakásunk, de azt kiadtuk albérletbe, így könnyebb a suli miatt is. Az volt a terv, hogy januártól a kicsi megy bölcsibe és dolgozni (lenne hol), és lassan visszaköltözünk a lakásunkba.

Most a párom amellett van, hogy vállaljunk be még egy babát, így még kb. két évig itthon kellene maradnom. (elvileg akkor is lenne munka). Közöttük kis korkülönbség van a tesójával, a gyerekek között is így akarja. Nekem nincs tesóm, ilyen tapasztalatom, de szeretném ha a fiamnak lenne. Lehet jó lenne most "letudni" Tudnék akár itthonról is egy kis pénzt keresni, most is tudtam korrepetálást, fordítást vállalni, ha nem lenne a suli akkor még inkább. Viszont nem tudom hogy így is vissza tudnánk költözni.

A másik megoldás az lenne, hogy most januártól dolgozok amennyi kell a Gyedhez, kikalkuláljuk, hogy addigra érkezzen a baba. Így már tudnánk külön élni, úgy hogy azért marad is pénz. De nagyobb lenne a korkülönbség. Amit a párom nem akar.

Vagy ráérünk 10 év múlva is az újabb gyereket vállalni, de azt én sem szeretném.

A szüleim úgy állnak hozzá a dolgokhoz, hogy maradjunk, ez nem akadály. (anyukám is sok gyereket szeretett volna, de nem lehetett utánam terhes, úgyhogy most nagyon élvezi a babázást)



2013. máj. 7. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a most-ra szavazok. Befejezed a sulit gyed alatt,vagy esetleg már befejezted?) és utána úgy tudsz elkezdeni dolgozni, hogy már elvileg akkor később nem kell kihagynod.
2013. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szóval ha most neki állnánk a baba projektnek akkor jövő ilyenkorra már meg is születhetne ha összejön (eddig nem volt gond ezzel a részével, a kicsinek is egy alkalma volt:)) Rá egy-másfél évre már dolgozhatnék. És visszaköltözhetnénk. Elkezdhetnénk az életünket.

Ha még várunk akkor kb. addigra születne meg, mire másik esetben már dolgoznék. Szóval mire megszoknám az új helyzetet váltás. Aztán megint. Nem tudom ez mennyire lenne jó.

2013. máj. 7. 10:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Még most lesznek a vizsgáim, aztán gyakorlati fél év. Novemberre fejezném be, akkor államvizsgáznék. És március-április környékén már akár születhetne a kicsi.
2013. máj. 7. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Te mit szeretnél?


Én nem hiszek igazán abban, hogy mindenképpen a kis korkülönbség a jó. Én dolgoznék inkább egy kicsit, önállósodnék. Akkor kiderül hogy mennyire bírjátok anyukád segítsége nélkül.

2013. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én nem igazán tudom:) SZeretnék még egy gyereket, és én sem akarom hogy nagy legyen a korkülönbség.

Ez lenne logikus amit a párom mond nekem is, nem az hogy kicsit dolgozok, kicsit otthon vagyok, újra dolgozok.

Közben jó lenne már tényleg elkezdeni az életünket, nincs itt a szüleimnél sem semmi gond, de azért mégis más volt mikor ketten éltünk. Most már ugye hárman, vagy négyen:)

2013. máj. 7. 11:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom anyukám nélkül hogy menne. Eddig heti háromszor bejártam a suliba, persze nem egész napra, de sosem voltam mindig én a kisfiammal. Ha most vállalnánk a másodikat, ez már máshogy lenne, hisz nem tanulnék mellette, biztos egyrészt könnyebb, másrészt nehezebb lenne.
2013. máj. 7. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztosan várnék vele ebben a helyzetben. Nem mindig jó a kis korkülönbség, az anyukák még sokszor akkor is ki szoktak borulni két kisgyerekkel, ha mindkét gyerek tervezett, várt baba volt. De így, ilyen fiatalon, hogy az első babát sem tervezted, szerintem nem jó ötlet csak azért bevállalni egy gyereket, hogy "letudd" a szülést, mint valami elvégzendő projektet.
2013. máj. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!