Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyemen szinte mindenk...

A munkahelyemen szinte mindenki a hátam mögött susmutol, mert 24éves koromra édesanya leszek. Szerintük ma már 30 éves kor alatt szinte butaság a gyermekvállalás. Rosszul esik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor pár hónapja a 36éves kolléganőm bejelentette, hogy jön a baba, neki mindenki felhőtlenül örült. Pedig a párja külföldön dolgozik, 6hetente jár haza, a szülőkkel élnek és a nő is kb. havi 30-40el kevesebbet, mint én. Nem azt gondolom,hogy ez baj,hanem az bosszant, hogy ezek tudatában mégis Ő felelősségteljesebbnek mutatkozik, mint én?


Tudom, nem kéne, hogy érdekeljen, de akkor is rossz.


2013. máj. 13. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Semmit nem tudsz tenni, biztos irigyek rád.

Én 34 évesen szültem, mert most jött össze a baba, sokáig vártunk. Mindenkire irigy voltam akinek volt gyereke. Tudom nem szép dolog, de ez az igazság.

Egyáltalán nem butaság 30 alatt szülni, mindenki akkor szül, amikor számára eljött az idő.

Örülj a babának és ne foglalkozz a pletykálkodókkal. Elég baj, hogy nincs jobb dolguk.

2013. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Ne törődj vele, én is 24 voltam..:) Nem vártam volna annyi ideig, na meg a kisfiamnak is fiatal anyucija van..:)
2013. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Elhiszem, hogy rosszul esik. Én hasonló cipőben jártam. Vezető beosztásban dolgoztam 22 évesen, amikor sikerült teherbe esnem (Nagy örömömre. Akkor már házas voltam). Mindenki azt kérdezte, nem vagyok-e túl fiatal az anyasághoz. Nekem még szórakoznom kéne. Annyi volt rá a válaszom, hogy soha nem vágytam a bulizásra, még tizenévesen sem. Mindig is érettebb, és komolyabb voltam a korombelieknél. Tudom hogy nehéz, de próbáld meg észre sem venni őket! Koncentrálj arra a kis életre, ami a pocakodban növekszik! Egyből jobb lesz a kedved, hidd el! :) Csodás babavárást!
2013. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Ne törődj velük.


Én a házassággal jártam így (baba még nincs).


22 évesek voltunk, amikor összeházasodtunk, 6 éve. Már 11 éve vagyunk együtt.


Mindenki lenézett, hogy összeházasodtunk minden szinten (munkahely stb.).


Én csak mosolygok (az elején nem mindig tudtam), hisz végül az idő minket igazol/igazolt. :)

2013. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Engem nem piszkáltak szerencsére, de szemtől szembe megkérdezték. Volt, aki bunkón, annak úgy is válaszoltam. De a legtöbben kedvesek voltak.


Nem kell velük foglalkozni :-)

2013. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
semmit ne tégy. iylen az emberi természet. koncentrálj a saját babádra. ez a te életed, tök mindegy, ki mit gondol róla.
2013. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Én 22 vagyok, mi tervezzük lassan az esküvőt, nálunk meg ezen problémáznak, hogy jaj hát még minek, meg ez a kedvencem: úgy sem maradunk együtt. 4,5 éve együtt vagyunk, nem értem mi bajuk, 2 éve is azzal jöttek, hogy nem maradunk együtt. Nem értem a mai világban miért hihetetlen, ha egy lány összeházasodik az első barátjával.

Szóval ne törődj velük, van biztos munkahelyed, párod, akivel várjátok a picit, a körülmények adottak, aki kibeszél, az legfeljebb irigy!

2013. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

De bunkòk....ne foglalkoztasson a sok irigy ember.Tökèletes kor a babavállalásra.Egy nő a 25.èletèvèbe a leges legideálisabb az anyaságra.

En most vagyok 25 èves ès 23hetes kismama,ha jött volna előbb akkor is megtartotram volna,bárki bármit mond.

Engem is megszòltak mert 17èvesen jöttem össze párommal

hogy:-ooo ugy se maradunk együtt ès lám ennek már 9 ève. Sok irigy kutya!!!!

2013. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a legegyszerűbb dolog az lenne, ha tojnék az egészre. De akkor is rossz érzés,hogy életed legnagyobb döntését kétkedve nézik, vagy esetlegesen magyarázkodnod "kell"(ha épp nincs kéznél a leszarom tabletta), meg úgy amúgy is, szar,ha az,amitől te a világ legboldogabb emberének érzed magad,másokban kétségeket kelt!
2013. máj. 13. 19:24
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Irigyek. Én egy közösség tagja vagyok, ahol sok a nálam idősebb. Van egy nő, aki minden áron a legkedveltebb szeretne lenni, ezért elkezdett engem fúrni. Nekünk jóval több van minden téren mint nekik, a baba is fiatalon jön és gondolom idegesítette, hogy nekem már nagyon fiatalon meglesz az, ami másnak 30-40 éves korára. Hát elkezdett fúrni, hogy megutáljanak. Persze 1-2 seggnyalón kívül (akiket magához kellett édesgetnie) ezt másnál nem érte el. Mindezt alattomosan, a szavaimat kiforgatva, a hátam mögött. Engem nem érdekel, mert ettől nekem még megmarad a boldogságom. Próbált bántani dolgokkal, de ez akkor már lepergett, hiszen ezzel párhuzamosan elismerte az irigységét. Ha ő erre irigy akar lenni, tegye csak. Elismeri, hogy van az életemben mit irigyelni. :-)


Ne törődj velük. Fiatalon szülni jó dolog, ha valaki megteheti. Hiszen előttünk az élet. Csinos, fiatal anyukák leszünk és nem is ragozom tovább, mert talán ide is tévednek irigyek. :-)

2013. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!