Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés gyerekkel,...

Külföldre költözés gyerekkel, terhesen. Ellátások Magyarországról?

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg tudna nekem a következőkben segíteni nagyon örülnék!! Párom külföldön dolgozik már több mint egy éve. Én itthon vagyok 2,5 éves gyerekünkkel, újra várandósan.A kicsi szeptember elején érkezik, már kint szülnék. Van segítségünk, magyar orvos, stb... A lényeg, hogy ilyenkor hogy van a tgyás, járni fog nekem innen?! ha igen, hogy ? jelenleg táppénzen vagyok.(ezt tanácsolták a későbbi magasabb gyed miatt) emiatt rendszeresen meg kell jelennem az orvosnál a papírért. kintről ez nem fog menni...illetve onnan hogy tudom intézni a tgyást? hol tudnék érdeklődni??? már az sem lenne gond, ha kéne fizetnem a tanácsadásért, de fogalmam nincs hova forduljak. Az Oep-nél még sok hasznos tanáccsal nem láttak el, akármilyen kérdésem is merült fel, de persze mindenképp megfogom próbálni!
2013. máj. 14. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
En ugy tudom hogy ha kulfoldre koltozol,nem fog jarni otthonrol semmilyen juttatas.
2013. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Semmi nem jár Magyarországról, ha kulfoldre költözöl.
2013. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem egyszerű, nem minden fekete és fehér. Járni tudom, hogy JÁR!!! hiszen minden jogi oldalon ez van írva, csak nem tudom, hogy kell elintéznem...
2013. máj. 14. 22:13
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem jár, hidd mar el. Se tappenz, se GYED, se GYES, se TGYAS. A csaladi járhat, de mivel a parod kívül földön dolgozik, minimum felfüggesztik, de az is lehet, hogy megvonják es adott országtól kell igényelned.
2013. máj. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem jár ha innen teljesen kijelentkezem, de ha mint családtagként megyek ki, akkor nem, mivel itt vagyok biztosított. Látom kár is volt itt feltenni a kérdést, annyi hozzáértő ember van, hogy inkább hagyjuk. A családi kiegészítés onnan jár, de mivel én itt vagyok biztosított kapom innen is... és ha nem lépek ki a munkahelyemről akkor maradok is itt biztosított :P
2013. máj. 15. 09:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen ez igy van ahogy irod,de nem egeszen torvenyszeru..:) De meg lehet probalni!:) elso voltam.
2013. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!