Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Az is katasztrófa, hogy egy...

"Az is katasztrófa, hogy egy 12 éves gyerek még nem tud egyedül közlekedni, harmadikos koruktól már nyugodtan járhatnak egyedül iskolába. " Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz a nem tud alatt? Mert van különbség a között hogy a szülő nemmeri elengedni, és ezért nem tud a gyerek egyedül közlekedni.

Vagy a gyerek aki nem képes a felelősségteljes közlekedésre és ezért.

12 éves az már elég nagy, nem is szeretne egyedül menni? Mert az kicsit fura ekkora korban.nekem 8 éves a fiam, minden adott hogy egyedül mehessen az iskolába (kis falu, 2 pici utca plusz egy zebra, mindenki ismer mindenkit igy figyelnének) ő már többször ment egyedül.de ez más eset.

2013. máj. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ h hol, pesten tuti nem. De nyugisabb városban falun elmehetne már egyedül.
2013. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
igen. attól függ,hogy hol. én már elsőben is egyedül jártam, de az majdnem 20 éve volt az akkor még alig forgalmas miskolcon. ugyan itt nyugodtan járhatna most is egy 12 éves egyedül suliba. pestet nem ismerem,nem tudom milyen, így beleképzelve magam ott még 30 évsen sem engedném egyedül :D
2013. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hasonlóan gondolkodom, mint ti.

A fenti mondatot egy cikkben olvastam.

2013. máj. 16. 07:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhelyen lakunk és harmadikas korától egyedül jár iskolába biciklivel.
2013. máj. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Itt a cikk.

[link]


én ezzel az egész cikkel nem igazán értek egyet, mert nagyon általánosítgat, és ugye a gyerekek nem egyformák, nem egyforma körülmények között.


Szerintem ez abszolút attól függ, hol lakik a gyerek.

Pl unokaöcsém 4 km-re lakik az iskolától és csak egy óriasi föut mellett tudna menni ott tilos biciglizni is (de ha nem lenne, sem lehetne rajta menni, mert egy kamionoktól zsúfolt út), ha kerülön jönne akkor kb 7 km lenne neki.

Az én lányaim az iskolától 1 km-re fongak lakni, és csak egyenesen kell egy kisutcán haza jönni. Szerintem 3-an már elfogom öket engedni (még ovisok), mert addigra megtanulnak közlekedni, és egyáltalán nem veszélyes.

2013. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a cikk, csak én itt olvastam. [link]

Tisztelem Vekerdyt, szeretem az írásait is, de szerintem sem csak szülőfüggő, hogy elengedem-e vagy sem egyedül.

2013. máj. 16. 08:07
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem van benne igazság. Persze nagyon sok függ a körülményektől, és nem csak az egyedül közlekedésre kell leszűkíteni a problémát, de tény, hogy valahogy a mai szülők egy része elég furcsán áll ehhez az önállósodás témához.

Itt van a közlekedés. Nekem fura, hogy miközben egy 12 évest nem engednek egyedül felszállni a 7-es buszra, alig 2-3 évvel később már engedik az éjszakába bulizni, azt sem tudják, mikor jön haza. Édesanyám egy jónevű középiskolában tanít, és döbbenten meséli, hogy a 9-es, tehát 14-15 éves gyerekek hajnalban járnak haza a Zöld Pardonból, a lányok huszonéves fiúkkal járnak, szexuális életet élnek, szülői engedéllyel cigiznek meg hasonlók. És ezek ugyanazok a gyerekek, akik néhány évvel korábban még ki sem tehették a lábukat egyedül a házból. Mintha nem lenne meg a fokozatos átmenet, hanem egyszerre bedobnák őket a mély vízbe. Talán belefáradtak a szülők az állandó kontrollba, vagy nem is tudom.

Tudom, hogy nem csak ilyen létezik, de azzal egyet értek, hogy a gyereknek kell az életkorának megfelelő szabadság, és felesleges kalitkába zárni, mert úgyis kitör.

2013. máj. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én Budapesten negyedikes koromtól jártam egyedül iskolába, meg ahova kellett, messze laktunk mindentől, legalább egyszer át kellett szállni, nem volt semmi gond. (Persze vannak olyan részek a városban, ahol felnőttként is félek egyedül, az más helyzet.) Szóval én alapvetően egyetértek Vekerdyvel.
2013. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:
100%

Hát 12 évesen már illene tudni egyedül közlekedni, az már egy felsős nagy gyerek. Egy harmadikos esetében mondjuk nem tudom... Én speciel negyediktől jártam haza egyedül (odafelé a szüleimmel mentem, mert egyszerre indultunk el otthonról, útba esett a suli, szóval elvittek kocsival, vagy volt idő, amikor busszal jártunk, de akkor is együtt, mert mindenki ugyanarra ment, ugyanakkor). Mondjuk a mi iskolánkban negyediktől már mindenki egyedül járt haza, mert ott az volt a rendszer, hogy a negyedikesek már felsősök, nem volt napközi negyediktől.

Amúgy ez egy nagyváros, nem Budapest, de azért nem kicsi hely, de ahogy látom, most is már 9-10 évesen egyedül járnak iskolába a gyerekek, vagy onnan haza. Önállóan buszoznak és sétálnak haza.

2013. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!