Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért döntöttetek úgy, hogy...

Miért döntöttetek úgy, hogy csak egy gyermeket vállaltok?

Figyelt kérdés

Értelem szerűen azokhoz szól, akik csak egy gyermeket vállaltak. A pénz szűke biztosan egy ok, de az ellen lehet tenni. Én igazából más okokra volnék kíváncsi.

Ugyanis nekem van egy 2 éves lányom és nem szeretnék több gyermeket. Férjem is tudott róla kezdettől fogva, de most még is akarna még (Lehet, hogy én is). De nem, nem tudok még egyet vállalni, ugyanis nap mint nap egyedül vagyok a lányommal, és már kikészülök idegileg lassan, 1-2 órára sem tudom rábízni senki, mert nincs senkim. Akikre lehetne már régen nincsenek ezen a világon. Egy húgom van, aki utálja a gyerekeket és ezt folyamatosan mutatja felénk. Akárhova megyek, a lányom mindenhová elkísér. Nem tudnék még egyet vállalni. De néha úgy érzem, rossz anya vagyok, és csak hisztizem, magamnak szültem, magam nevelem. És ilyenkor érzem a legjobban, hogy magamnak még egy gyermeket nem fogok szülni.

Dúlnak bennem az érzelmek, de nem tehetem meg, hogy vállalok még egyet, mert ha összeomlok, 2 kicsi gyermeket hagyok magára, bevinnék őket az intézetbe. Ezt nem tehetem.

Ti miért döntöttek az egy gyermek mellett?

És most kérem ne írjanak olyanok, akik szerint önző vagyok mert nem adom meg lányomnak a kistestvért.


2013. máj. 20. 11:12
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
53%
Mert a már meglévő három után éppen elég volt az az egy. :-)
2013. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is csak egy kisfiam van,aki 1,5 éves és én sem szeretnék több gyermeket.

Hogy miért?Néha magam sem tudom...Biztos köze van az anyagiaknak is hozzá,de nem ez az elsődleges.

Azt érzem egyre vagyok kalibrálva,nem volna idegrendszerem többhöz,meg nagy félelmem,hogy nem tudnám úgy szeretni mint az elsőt...Férjem hülyeségnek tartja,de én nem sajnos...

Elég rossz terhességem is volt,állandó bevérzéssel,folyamatos aggódással,veszélyeztetéssel,sürgősségi császárral,koraszüléssel,5 hónap hasfájós időszakkal,16 hónap nem alvással (eddig nem aludta át az éjszakát) és igazság szerint nagyon eleven,minden érdekli,folyamatos odafigyelést igényel a mai napig.

De Ő az életem értelme,a mindenünk a szemünk fénye,de akkor sem érzem úgy,hogy elölről tudnám kezdeni az egészet.

Nem tartom magam önzőnek (Te se tartsd magad),inkább túlzottan óvatosnak és félősnek és attól tartok ez nem fog megváltozni...

A közvetlen környezetemben mindenkinek egy gyereke van és nem tapasztalom úgy,hogy testvér nélkül olyan rossz lenne nekik.

Nyilván jó ha az embernek van testvére (nekem is volt,de sajnos meghalt),de azért nem kell felkötnünk magunkat ha ezt nem tudjuk teljesíteni.

2013. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák!

Ahogy olvastam a "körülményeidet", a helyedben én sem vállalnék még egyet. Ha valaki úgy érzi, hogy nem bírna 2 gyerekkel, ne nehezítse meg a dolgát! Ha szülsz egy gyereket, felelős vagy érte.

Nekünk van egy fiunk, aki kitesz kettőt is, és nem viccelek. Nagyon érdeklődő, nemsokára 2 éves lesz, lefoglal minket. Szaladgál, mutogat, mindent tudni akar. Hamar megunja a játékokat, nem szívesen játszik egyedül, velem szeret játszani. Ha apja megjön a munkából, már rácsimpaszkodik, nem hagyja enni - ha mégis, akkor ő is eszik vele. Most még nem vállalnék még egyet. De ha "lecseng" ez az időszak, majd gondolkodunk rajta.

2013. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, emiatt ne érezd szar anyának magad. ez nem kis dolog hogy a nap 24órájába vele vagy.. borzasztó nehéz lehet segítség nélkül. nekem van azért segítségem de ritkán használom ki. kivéve mikor orvoshoz kell mennem most pl fogorvoshoz járok. szóval van segítségem de mégsem szeretnék mégegyet. rossz tulajdonságom hogy hamar elszakad a cérna nálam, olyan apróságok miatt is hogy hajajj, ha épp kivagyok én is nyuvadva. és én ennek nem akarom kitenni a gyerekeket. egyszerűen egyhez van türelmem és kész. másrészt hiányzik az hogy 2értelmes mondatot beszéljek hasonló korú emberrel. alig várom hogy este a férjem hazaérjen és tudjak vele beszélgetni. néha úgy érzem meghülyülök itthon pedig még csak 13 hónapos a drágám. 2-3havonta szoktam elmenni egy napra amikor már tényleg érzem magamon hogy leeresztettem utána sokkal jobb azért. most megint aktuális lenne kicsit kimozdulni.
2013. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!