Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyerek után ingyenes a...

Hány gyerek után ingyenes a tankönyv, az étkezés, meg a többi?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert ahogy elnézem, mintha a romák megélhetésből vállanának annyi gyereket.
2013. máj. 23. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Felesleges provokatív kérdést kiírni, látom unatkozol.

De, hogy válaszoljak is, a tankönyv 3 gyereknél ingyenes, az étkezés féláron van csak, de ha megkapják a gyermekvédelmi segélyt, akkor az étkezés is ingyen van.

2013. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Mint az első válaszoló is írta, 3 gyerek után ingyenes a tankönyv, az étkezésre 50% kedvezmény jár. Meg a többi pedig nincs. (ezek a juttatások a nem cigány családokat is ugyan így megilletik)
2013. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem provokatív kérdés volt, egyszerűen csak feltettem egy kérdést. Szerettem volna tudni, hogy miért van az, hogy hátrányos helyzetükben is annyi gyerekük van, míg a dolgozó szülőknek általában 1 gyereke van. Tényleg nem provokáláként írtam ki.
2013. máj. 23. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy igen, a megélhetés miatt szülik, de szerintem nem azért, mert ingyen van a tankönyv és kaja az oviban és bölcsiben, persze ez is közrejátszik, hanem inkább a családi pótlékra és gyesre játszanak. Ha megnézed, mindig úgy terhesek, hogy mire a gyerek betölti a 3-at, addigra megszülessen a másik gyerek, hogy járjon tovább a gyes. Na, meg gyerekenként kapnak 16 ezer forintot. Így nem kell dolgozni csak segélyért sorba állni.

Persze tisztelet a kivételnek!

2013. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Irigy vagy?

1. Nem minden cigány nő potyogtatja a gyerekeket.

2. Jó sok nem cigány családban, főleg a vallásos családokban van sok gyermek.

3. Az egyedülállók, és a rossz anyagi helyzetben levők is bőőőven kapnak támogatást a gyermekeik ellátására. Őket miért is nem emlegeted?

4. Valószínűleg az egyetlen bevételi forrást látják a GYES-ben. Ez rohadtul nem éppen jó nekik sem.

5. Csak akkor áll a "megélhetési gyermekszülés", ha a gyerekre kevesebbet költenek, mint amennyit utána kapnak. Tehát, nem minden nagycsaládos megélhetési gyermekszülő.

2013. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is provokativ a kérdésed ,de ingyen tankönyv 3 gyerekeseknek jár illetve Sni gyerekeknek is ingyenes ,illetve 50% étkezési kedvezmény jár 3 gyerekeseknek,illetve SNIseknek .
2013. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát én ezt sose értem nem tudom lehet én vagyok a béna de megélni a családi pótlékból nekem fényevés mellett sikerülne max.

Fogalmam sincs hogy csinálják akik "arra szülnek" mert hogy még egy ember megélhetését se biztosítja az tuti, és akkor a gyerekeket bele se számolom...Hacsak nem éheznek-lopnak mellette de akkor az meg nem megélhetés amit a családipótlékkal "biztosít" ha sorba szüli őket.

A másik hogy mi a sorban a "többi"v kategória? Az ingyen tankönyv 3 gyerektől jár, az étkezés pedig féláron van, innen felfelé már nincs semmi plusz.

A segélyt (gyermekvédelmi vagy bármi) pedig az egy főre jutó jövedelem alapján ítélik (ami lehet 1 vagy 2 gyerek is) nem pedig a gyerekszám alapján. Vagyis úgy mondom hogy 1-2 gyerekkel is részesülhet benne valaki nem kell ahhoz több gyerek legyen.

2013. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és elnézést kérek azoktól, akik provokációként értelmezték a kérdésemet. Nem annak szántam, csak rosszul tettem fel a kérdést és rosszul fogalmaztam meg a kiegészítésre szánt mondatot. Mégegyszer elnézést!
2013. máj. 23. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is három van. Könyveket megvesszük általában. Munkafüzetet eleve kötelező (logikus) és néhány könyv jó ha megmarad, nem kell visszaadni, illetve sokan látszik, hogy használt.

Étkezés valóban fél áron megy. Ez jár, nem kértem. Ha már lehet igénybe veszem. Ahogy felveszem a családi pótlékot is. Még ha egyeseknek nem is tetszik, hogy ilyenkor egy gyerekre is több jut és mondják is.

Semmit soha nem kértem. Három gyereket szerettem volna. Aki szerint egy gyerekre elég 16ezer egy hónapban még nem volt gyerek közelében. Veszel belőle egy cipőt a lábára... Egyébként ha jól tudom kb. 3 ezerrel kevesebb jár 1 vagy 2 gyerekre.

Bocs, csak mindig kiakadok amikor a kétgyerekes ismerőseim beszólnak hogy nekünk mennyivel könnyebb.. Hát semennyivel.

2013. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!