Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit énekeltek, mondókáztok...

Mennyit énekeltek, mondókáztok egy nap gyermekekkel? Látjátok, h ez jó Neki? Élvezi? Énekli, mondókázik Veletek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Én amint elkezdek énekelni a kisfiamnak, közli hogy:

-Anyu! Feeezd=fejezd be! :) :) :) Mondjuk nincs is semmi hangom. Mondókázni szoktunk, meg kis mozgással összekötött versikéket szoktunk mondogatni, és most már ő is mondja, és mozog hozzá. 2 év 5 hónapos most. Van egy könyvünk, a címe: Mozdulj rá! Ebben nagyon sok jópofa mondóka van, mozgásos leírással együtt.

2013. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Disi ***** válasza:
Egész pici kora óta mondok neki mondókákat és énekelgetek. Persze először csak 1-2-t, most már felfrissítettem az emlékeimet és sokat tudok. Nagyon szereti, most hetek óta azzal lep meg, hogy minden nap elkezd visszamondani egyet-egyet. Egyszerűen fantasztikus mikor rájössz hogy elraktározza az agyába és több soros mondókát egyszer csak visszamond :). Persze felét lehet csak érteni, aki nem ismeri a mondókát még annyit sem, de édes ahogy próbálkozik. A Micimackót és a Bogyó és Babócát is nagyon szereti, azokból is próbálja a dalokat elénekelni. Most lesz 23 hós a kislányom.
2013. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom imádja ha éneklek, mondókázok. Már a kezdetektől imádta. Babaként (pár hónaposan) láttam hogy nagyon figyelt, mielőtt beszélni kezdett, akkor is láttam hogy iszonyatosan figyeli a szám, és a végén mindig annyit mondott, hogy "még". Nem lehetett abbahagyni, mert mindig azt mondta, még. Volt hogy egy órán keresztül ugyanazt kellett neki mondani. Még most 4 évesen is, ha valami új mondókát hall valakitől egyből mondja hogy még egyszer.
2013. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Naponta többször. A lányom nem szerette, ha énekeltem, csak a mondókákat, verseket. A fiam mindent szeret, sokat csinálom vele is, a lányommal is csináltam. A lányom már nagy, nagyon könnyen tanul, verset is, meg bármit megjegyez. Hallása nem túl jó, de a zeneelméletet tudja (biztos ezért nem szerette kicsinek sem). A fiam még kicsi, de látom, hogy tudja mindet folytatni, énekel, ő más típus. Szerintem nagyon hasznos dolog.

Gyógypedagógus anyuka

2013. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Születésétől kezdve énekelek, mondókázok a kislányomnak. Bár borzalmas hangom van, de neki szerencsére tetszik :-). Érdekes, azt szereti, ha én énekelek, de "eredetibe" nem akarja meghallgatni.


3 éves lesz júliusban.

2013. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálam nagyon szereti, ha éneklek Neki, szereti és mondja a mondókákat is. Kíváncsi lennék hosszú távon ez milyen eredményre vezet, tanulásban a közöttünk lévő kapcsolatban, milyen hatással van az érzelmi intelligenciájára. Érdekes a ciróka-marókát, nem szereti. :( én meg úgy szeretném. :)
2013. máj. 24. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó hatással van rá.
2013. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!