Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális korkülönbség a szülők szempontjából?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi, egyénfüggő.

Nekünk pl. 4-4 év volt a három gyerek között. Nem szerettünk volna két/három kicsivel "küzdeni" egyszerre. 2 éves korukban mentek bölcsibe a gyerekek, tehát az első és a második után is dolgoztam majdnem két évet. A kicsivel még itthon vagyok, szeptemberben kezdünk mindketten:) Nekem így volt jó, hogy egyszerre csak eggyel kellett "babázni" napközben eggyel kellet foglalkozni, így valahogy a nagyokra is jut idő délután is. Szerencsére a férjem sokat segít, mindig meg tudtuk oldani, hogy heti egyszer a nagyokkal is legyünk külön-külön egy órát. Én úgy érzem ez sok helyen nincs meg, pedig nagyon igényelnék a gyerekek. Sosem éreztem azt hogy kiégtem volna, vagy sok lenne. De más meg a kis korkülönbségre esküszik. Bármi lehet ideális, amit kipróbálsz és beválik:)

2013. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon a szülőktől függ meg a körülményektől. Barátnőm 34 évesen lett először anya és mivel nagy család volt minden álma így neki másfél -2 évente szülni "kellett" hogy ezt 40 éves kora alatt megvalósítsa, nekik így jó ők így boldogok, más lehetősége nem is lett volna csak az ha lemond az álmáról, a 3 gyerekről.

Másnak az a könnyebbség ha a nagyobb már nagy és tud segíteni vagy legalábbis ellátja magát bizonyos szinten. Tehát arra gondolok hogy egy 6 éves pl. már tud egyedül inni, enni, elveszi a vacsoránál ami kell neki nem kell etetni, képes szépen enni, segít alapdolgokban egyedül fürdik tehát ELLÁTÁSI feladat nincs vele annyi és végigalussza az éjjelt tutira. Nincs pelenkája egyedül intéz minden ilyesmit:)

Tehát könnyebb mellette ellátni egy csecsemőt. Így azért könnyebb. Persze van aki ezekre már 4 éves is képes de azért másfél két évesen még biztosan nem.

Nekem 2-és 3 év van a 3 gyerekem között de nekem az első 26 évesen született tehát elvileg ráértem volna még valamennyire. Mi így terveztük ekkora különbséggel, utólag nézve a 3 év kicsit jobb talán.

De mint írtam van akinek ez nem fér bele, meg van aki 2 gyereket tervez viszont nem akar kiesni sokat a munkából és könnyebb-jobb neki úgy ha egyszerre "letudja" vagyis viszonylag gyorsan.

Barátnőm pl. orvos és választhatott hogy rezidensi rendszer előtt vág bele a babázásba (egyetem után) 24-25 évesen, és majd 2 gyereket vállal és utána vág bele a rezidensségbe majd a szakvizsgába vagy előbb teszi meg ezeket és 30 felett babázik. Ő előbbit választotta, de nem tudta volna megtenni hogy vállal egyet, visszamegy 1 évet aztán megint eljön és majd utána megint belekezd mert a tudása kopik, elévül csomó minden változik időközben tehát ezt így folyamatában jobb neki csinálni, így az ő 2 lánya között mindössze 20 hónap van.

2013. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
min 3év,max 6 legalábbis a mi szempontukból
2013. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok. A korom miatt tény, hogy én is aggódtam egy kicsit. 28, 32 és 36 évesen szültem. De az első kettő között annyira bevált az a 4 év, illetve annyira nem tudtam elképzelni, hogy A Kicsi mellett legyen egy pici is, hogy inkább maradtunk volna 2 gyerekesek, de végül úgy láttam hogy 36 évesen még nem olyan vészes szülni.


Amúgy a férjek, apák szempontjából szerintem minden korkülönbség ideális, ami az anyának az:) A férjem legalábbis rám hagyta a döntést, azt mondta én vagyok otthon velük napi 24ben. Ha nekem jó akkor neki is jó, ha nekem rossz akkor neki is rossz :)

2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem a korkülönbség számít, hanem az hogy mennyire szeretitek egymást.


Ha két ember szereti egymást, a gyerek jó helyen nő fel. Ha nem szereti, a korkülönbséggel kitörölheti az ember....

2013. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22 hónap van a gyerekeink között. A kicsi másfél éves koráig húzós volt. Most 2,5 és 4,5 évesek. A sok civakodás mellett nagyon jó játszótársak, söt cinkosok lettek. Mi így akartuk, a fiúnk születésrkor 26, lányunknál 28 évesek voltunk.
2013. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom itt mindenkinek jó házassága van.... Nyugodtan pontozzatok cask le. XD


Fáj az igazság.

2013. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos én nem pontoztam,de szerintem ebben nincs teljesen igazad,azért nem csak az határozza meg a gyerekvállalást,persze nagyon fontos a jó házasság,de pl én kiborulnék ha 2 évesen eleven,makacs kisfiam mellett lenne egy másik gyerek vagy a közeljövőben születne,hiába szeretem a férjem,,attól még teljesen kikészülnék,és a környezetünkben is úgy látom,és úgy érzem 3,5-4 év korkülönbség a legjobb vagy ennél több,é ez most nem attól függ kinek milyen a házassága,hanem hogy melyik ember mennyit bír.Több az előnye nagyobb korkülönbségnek ez tény.
2013. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!