Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajléktalan gyerekeknek ovi a...

Hajléktalan gyerekeknek ovi a VIII. kerületben? Ez becsapás?

Figyelt kérdés

Hónapok óta kering a facebookon az alábbi levél:


S e g í t s é é é g !!!!


Kíváncsi vagyok EZT hányan osztják meg, vagy küldik ki körlevélben. Mert a hülyeségeket rengetegen tudják!

Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekeknek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.

Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11.



Bennem felmerült, hogy ez megint csak egy nagy átverés lenne? Hiszen hajléktalan gyerek a magyar jogszabályok szerint nem lehet, mivel a családvédelem ezt nem teszi lehetővé. Ha egy szülő nem alkalmas ellátni a feladatát, nincs bejelentett lakcíme, akkor a gyereke állami gondozásba kerül. Tévednék?



2013. jún. 12. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
2013. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
én ugy tudom tényleg van ilyen. Ezek nem ugy hajléktalanok hanem nem ugy nevezett lakásban laknak hanem lakásnak kialakitott pince helyiség stb.... Én olvastam erről már a nők lapjában is mutattak fotókat stb.... Nem laknak ezek a gyerekek sem rosszabbul vagyí rosszabb körülmények között mint mondjuk Borsodban a kisebbség, mégsem veszik el az összes gyereket tőlük sem. Természetesen nem az tucén élnek ezek a gyerkek mert az olyat tényleg elveszik.
2013. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zabmester ***** válasza:
95%

Ez tényleg kamu, utánajártam már. A megadott címen nem is tudták sokáig, hogy ilyen üzenet kering a neten.

Mellesleg pedig már eleve nem létezhet olyan, hogy "hajléktalan gyerek", akármilyen értelemben is beszélünk hajléktalanságról (azaz nem csak az hajléktalan, aki az utcán él, hanem az is, aki pincékben, présházakban, és hasonló helyeken húzza meg magát). Egyszerűen a gyermekvédelmi törvények nem teszik ezt lehetővé, pont, ahogy te is írtad.

Amúgy végzős szociális munkás hallgató vagyok, ez a téma az egyetemen is felmerült egy órán, kikértük a tanár véleményét, hogy ilyen létezhet-e egyáltalán, de ő is azon a véleményen volt, hogy ilyen biztosan nincs, meg amúgy is, ha lenne, tudna róla.

Már csak azt nem értem, kinek jó, hogy ilyeneket talál ki.

2013. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
A múltkor volt egy riport erről a tv-ben.Van egy ilyen óvoda,de a címet nem tudom.
2013. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

A férjem jogász, pont vele beszéltünk nemrég erről!

Jól gondolod, ilyen nem létezhet! Hajléktalan gyerek nem lehetnek! Ők akkor államig gondozásba kerülnek!

2013. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En birtam a google earth-be a cimet es nyomtam neki egy utcai nezetet. Ott van az ovoda. Europai unios zaszlo es magyar zaszlo van kiteve az ajtajahoz. Danko utca 11 es az ajtonal a tablan irja, hogy: "Wesley Janos Ovoda, Altalanos Iskola es szakiskola" valamint egy masik tablan ez all: " Wesley Janos lelkeszkepzo Foiskola". Tehat ott van az ovoda. DE! Szerintem ez egy teljesen "normalis" ovoda nem hajlektalan. Itt van a honlapja. Egy szoval sem emlitenek hajlektalan gyerekeket:


[link]

2013. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
96%
Ami a Facebookon van az kb. mind hülyeség,nem nagyon hiszem el,max. már csak chatelni járok facebookra.
2013. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem kamu... Itt helyesbítettek a 'hajléktalan óvoda' megnevezésen, de az adományozási információkat alul találod.


[link]

2015. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

[link]

Adományozással kapcsolatos információk:


Adományszervező Csoport, vezető koordinátor:

Borsányi Aranka, ari@wjlf.hu (link sends e-mail), (+36-1) 577-0515, (+36-70) 459-3681


Adományok átvételének helyszíne és ideje:

1086 Budapest, Dankó utca 11. (WJLF épülete), munkanapokon 8.00-16.00

(Amennyiben ez az időpont nem megoldható, a főiskolai portaszolgálat átveszi a felajánlásokat munkaidőn kívül, szabad- és munkaszüneti napokon is.)


Ezúton is köszönjük minden kedves adakozni szándékozónak, hogy segítik munkánkat!

2015. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Létezik, ma voltam ott, köszönettel átvették a gyerekruhákat, játékokat.
2016. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!