Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami jó rendszeretek az...

Van valami jó rendszeretek az ellen, hogy nyilvános helyen elkeveredjetek egymástól? És az alábbi tippekhez mit szóltok? Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Oviskorú gyerekeimmel azt szoktuk csinálni, hogy megbeszélünk egy ismert helyet, vagy egy jól látható pontot, ahova oda kell menniük, ha elkeverednénk. Ez a piacon a lángosos, egyik nagyinál templom torony vagy a nagyi kapuja, másik nagyinál egy kút, ha olyan helyre megyünk, amit nem ismerünk ott is választunk valamit, ha parkolóban vagyunk, akkor a kocsink, ha boltban, akkor a bejárat.

Ez eddig jól működött, de most megyünk először együtt külföldre, és ez nem biztos, hogy ott is menni fog. Pl városnézésnél. Mindenképpen lesz náluk egy cetli a nevünkkel, telefonszámunkkal.

Amiben a tanácsotokat szeretném kérni, az az, hogy az alábbiak közül még mit csináljunk:

- a cetlire ráírjam, hogy hova kísérjék a gyereket, (pl metrómegálló, nevezetesség) ha egyedül találják

ha elkeveredünk egymástól:

-mondjam a gyerekeknek, hogy menjenek oda egy rendőrhöz, és neki mutassák a cetlit

-maradjanak ott, ahol épp észrevették, hogy nem vagyunk meg

-vagy menjenek vissza oda, ahol még utoljára láttak

-próbáljuk meg használni a megszokott rendszert is

4,5 és 6,5 évesek.

Előre is köszi a segítséget.


2013. júl. 2. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy helyben kell maradni és egy gyerekes néninek szólni, csak néninek! Van egy karszalagja többször használható és azon rajta van a mobilszámom, címünk, neve, apa száma.
2013. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A cetlire angolul írsz, vagy az adott ország nyelvén, ugye

Az a baj, hogy külföldön a rendőrt nem biztos, hogy felismerik.

A régi rendszer csak kis helyen működik, nagyvárosban szerintem nem.

Szerinte inkább soha ne engedd el a kezüket.

2013. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"mondjam a gyerekeknek, hogy menjenek oda egy rendőrhöz, és neki mutassák a cetlit "

Nem tudom és mi van ha km keresztül sehol nincs egy rendőr?


" menjenek vissza oda, ahol még utoljára láttak "

Ez meg azért nem jó mert elhagytátok egymást a boltba ő a kenyeres polcnál látott utoljára te meg a pénztárnál akkor két külön helyen várjátok egymást.

2013. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az a bevált módszer, hogy fogom a kezeiket :D

tudom, elég uncsi, de hatásos :)

4,5 évesnek karszalag, 6,5 évesnek simán betehetsz a táskájába egy olcsó mobilt amibe csak a ti számotok van beleírva, ennyi idősen meg tudja nyomni az utolsó hívást.

2013. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is amellett vagyok, hogy vagy fogom a kezét, vagy fél szemem rajta. Mondjuk enyém még csak most lesz 3, nem tudom, hogy hogy fogok viszonyulni hozzá, mikor kicsit idősebb lesz, de most azt gondolom, a legbiztonságosabb, ha állandóan látom, hogy hol van. De pl boltba el tudom képzelni, hogy pár év múlva úgy vásárolunk, hogy mondom neki, hogy szaladj el a tejespolchoz, hozzál tejet, addig én elmegyek a kenyereshez, ott leszek, ott megvárlak. Ha elkeveredünk,...nos, szerintem nem olyan nagy az a bolt, hogy előbb vagy utóbb meg ne találjam:D

Egyedül meg utcán nem hagynám, hogy elkeveredjen...legalább is 7-10 éves kora előtt.De azt hiszem már mobilos rendszer lenne nálunk. Az a legbiztosabb. Fölhívjuk egymást és már meg is van oldva.

2013. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

A mostani fejlesztések alapján:

Úgy lesz, h karszalag+ cetli a zsebükbe + cetli a táskába.

Csak gyerekes emberhez menjenek oda.

Igen, az ottani ország nyelvén lesz a felirat.

Remélem Bécs belvárosában lesz rendőr, de azért inkább a gyerekesekhez terelem őket.

A folyamatos kézenfogás azért nem működik, mert van 2 kistesó is, és őket fogjuk (mondjuk apjukkal négykezesben lesz elég mancs), és ahhoz vannak szokva, hogy bizonyos keretek között mászkálhatnak. Nem akarnék pont a nyaralás idejére plusz rendszabályokat bevezetni.

2013. júl. 2. 17:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off....bocsánat...

Érdekes volt számomra olvasni ezeket a sorokat meg a többieket is.

A Scamptól gyakran rendelek, ők forgalmaznak ilyen info karszalagot is. Mindig úgy gondoltam, hogy ááááá, ilyen nekem minek!?

Szeptember elején megyünk külföldre. Még talán nem lesz ilyen gondom, mert a kicsi alig egy éves múlik addigra, a nagy meg 4 éves. A kicsi a babakocsiban vagy ölben, a nagy meg egyikünk kezét fogja.

De elgondolkoztam ezek alapján, kicsit fel is hívta a figyelmem erre a lehetséges problémára a kérdésed...köszönöm....

2013. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kid-up karszalagot használtuk, arra alkoholos filccel csak a telefonszámot írtam rá. A gyerek nevét azért nem (vagy csak belülre, a csukló részen), mert a gyerekek hajlamosak azt hinni, hogy aki ismeri a nevüket, az már ismerős...

Ha elkeverednek, akkor oda kell menni elsősorban rendőrhöz, kisgyerekes családhoz és felmutatni a karkötőn lévő telefonszámot.


viszont hallottam olyat, hogy ismerős család vett jó minőségű walkietalkie-t vagy hogy hívjákot, mindig azt viszik magukkal, amikor pl. mennek bevásárlóközpontokba. Azzal gyakorlatilag "ingyen" hívják egymást, amikor már végeztek és összefuthatnának.

2013. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld kezecske.

Kösz a tippet, nem fogjuk ráírni a nevüket a karkötőre!

Valószínűleg az lesz, hogy ha elkeverednek ott megvárnak, ahol vannak. Azt mondjuk nekik menjenek a legközelebbi lámpaoszlophoz, vagy ha látnak olyat, akkor vienna bike állomáshoz, így nem lesznek annyira elveszettek a tömegben. Ha úgy érzik, hogy túl sokáig vártak (eléggé viszonylagos egy gyereknél) akkor kérjenek segítséget.

Gondolkozunk azon, hogy feltűnő színű sapkát kapjanak, és akkor még könnyebb megtalálni.

2013. júl. 2. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!