Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mit csinálnátok?...

Anyukák! Ti mit csinálnátok? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
Röviden: Télen nagyon penészedik a ház,ahol lakunk. most nyáron nem,de télen egyszerűen elviselhetetlen,már bútort is kellett kidobnunk. tavaly télen megvettünk egy speckós festéket 200 ezerért és mindenhol kifestettünk,hát nem használt.... :( már mindent megpróbáltunk,szerintem az a baj,hogy nagyon öreg a ház. Van egy babánk is és már komolyan a sírógörcs kerülget ha arra gondolok,hogy így vagyunk itt. :( gondolkoztunk albérleten,de annyira félek albiba menni,ismeretlen, +költségek,nem tudom,hogy a babám hogyan viselné a költözést stb...... mit csináljunk? ja és a félreértések elkerülése végett,nem putriba,putris házba lakunk,szép családi ház!
2013. júl. 16. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hol penézsedtek a ház, szoba melyik részén?

Sarkok? alul, felül? külsö falon?


Mert nem mindegy honnan jön a nedvesség. Minden penészt meg lehet állítani, csak azt kell kideríteni honnan jön a nedvesség.

2013. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
minden szobában a sarkoknál felül,de télen nagyon! már mindent kipróbáltunk,de egyszerűen nem lehet... :(
2013. júl. 16. 13:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömék is így voltak, ők költöztek! A babát féltette ő is, sokat betegeskedett akkor...
2013. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia!

Mi részben ezért megyünk albiba családi házból. A penész miatt beteg a Fiam, erős penészgomba allergiája lett,sokszor ez okozza a félsőlégúti betegségeket, sok köhögést. Mi nem tudjuk kiírtani és baromira elegem lett. Én nem félek az albitól,sőt...kifejezetten várom.

2013. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én igazából attól félek,hogy albérlet!!! úgy az egéstől,nem a sajátunk,idegen környezet stb... és ha a főbérlő elküld 2 hónap múlva? ilyen paráim vannak.
2013. júl. 16. 13:22
 6/15 anonim ***** válasza:

AMit albira szánnátok abból hívhattok egy szakértőt is, aki megnézi, hogy miért penészesedtek és akkor ki tudnátok javíttatni. Sok oka lehet és meg is lehet állítani, de nem laikus hozzáállással. Hosszútávon ez okosabb megoldás lenne, mint az albi.

Viszont a gyerek miatt azért lépjetek minél hamarabb, mert ez pl nagyon erősen kihozza az asztmát!


Amúgy a gyereket nem viselné meg a költözés, max téged, de ez is hozzáállás kérdése.

2013. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nagyon öreg a ház és nagyon nagyon penészedik,ahhoz,hogy fullra megszűnjön a penész,szerintem nagyon sok mindent kéne csinálni vele és ide mi már nem szeretnénk költeni,erre a festékre is mondták,hogy óóóó ez tuti megszűnteti,de csak mérsékelte kicsit,ugyanúgy előjött télen.
2013. júl. 16. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a szigetelés megoldotta a problémát! Külső és a födémre is raktunk. Néha előjön egy kevés de Savo-val befújom és el is tűnik.
2013. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Akkor nagyon egyszerü az ok a penésznek.

Nem szellöztettek eleget, megfeleöen télen.

Nyáron azért nem penészedik, mert sokat van nyitva az ablak kevesebb a pára.

Mivel felsö sarkokban van ez a tipikus nem szellöztet rendesen az ember penész.


Próbáld ki, hogy naponta 2x minimum idönek megfeleöen tárva nytiva ha lehet kereszthuzattal szellöztess. ha sok minusz van akkor elég 5 perc, ha enyhébb az idö akár félóra is kell. Kintröl a hideg levegö száraz levegöt hoz be.

Amitöl penészedik az a tergeetett ruha, a fözés és a légzésetek. Fözésnél ha lehet tárd ki az ablakot és csukd be a konyha ajtót. Teregtni vagy csak erkényel vagy kint tergess vagy egy teljesen külön csukható ablakos helyiségben(amit kinytitsz mikor kiteregetsz, vagy vegyetek szárító gépet. A légzés által kibocsájott nedvességre pedig ott a maradék tárva szellöztetés.

Tilos külsö falra nagy szekrényeket tenni, vagy külsö fallal érintkezö sarkokra.


Ha nem akarsz már ott élni adjátok el, ha meg nincs más választás akkor simán megoldható a penész. Nincsen olyan ház aminél nem megoldható. Most mondhatsz ezer kifogást, de az nem a penész miatt van, hanem mert nem akarsz már ott élni. ha még is maradnotok kell, akkor fogadj egy embert aki elmondja mit hol csináltok rosszzul. (vagy ha külsö vizesedés miatt van akkor azt megoldja) vagy fogadd meg a tanácsomat.

2013. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem pontosan értem. ez a saját házatok? ha el akartok költözni és amúgy se akartok ide visszamenni, akkor miért nem adjátok el? és abból vesztek egy új házat. vagy miért nem bontjátok le, ha nem akartok erre költeni és építetek rá egy újat?

felveszitek a szocpolt, hozzáteszitek azt amit albérletre tudtok költeni, kiveszitek a házból a használható dolgokat és olcsón fel tudtok építeni egy új házat.

pár százezerért lehet kapni mobilházat, fűtéssel, fürdővel felszereltet, abban azért a kert sarkában ki lehet húzni pár hónapot még babával is míg felépül az új.

bár tényleg nem értem, hogy ha van sajátotok, még nem más megoldásokon gondolkodtok, mint az albérlet :)

2013. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!