Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is így vagytok ezzel...

Ti is így vagytok ezzel gyerek nélküliek, és anyukák? Hogyan védenétek meg a gyerekeiteket fizikai bántalmazástól?

Figyelt kérdés
Ha valaki bántani akarná a gyerekem, mindegy, hogy hogyan, tehát pl. terhes lennék, és fellökne, megverne, vagy mikor már nagyobb, akkor én bármire képes lennék, hogy megvédjem... persze a helyzet komolyságától függően. Akár a férjemmel is hatékonyan szembeszállnék, ha bántalmazni próbálná. Hallottam már sokszor olyat, hogy a gyereket úgy verte az apa, hogy az anya hagyta... én nem lennék erre képes. Pedig még sose volt gyerekem, de valahogy érzem, hogyha lenne, akkor úgy kéne cselekednem. És még az életemet is feláldoznám érte, ha azzal megmenthetném mondjuk a haláltól.

2013. aug. 16. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is bármikor és bárhogy megvédeném a fiam, ha valaki bántani akarná vagy valami veszély fenyegetné.
2013. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a közvetlen környezetemben van egy ilyen srác. Őt a mostoha apja verte éveken keresztül, úgy hogy az anyja végignézte...Náluk a családban a férfi szava szent...Már felnőtt ez a fiú, de mély nyomokat hagytak benne ezek az évek...Én egyetértek a kérdezővel, az én gyerekemre senki ne emeljen kezet, még az apja sem...Nálam ez váló ok lenne, az tuti...
2013. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mondani könnyű. Általában, ha a gyereket veri az apa, az anya is kap, ha védeni próbálja. Pedig biztos ő is úgy gondolta, hogy az életét is agyerekéért, bármikor. De azért, amikor a részeg, alkoholista a kést szorítja a torkodhoz vagy a gyerekedéhez, akkor mérlegelsz még pár dolgot.
2013. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindent bevetnék. Szerintem gondolkodni sem tudnék, ha nagyon komoly a helyzet, az se érdekelne, ha engem akarna bántani az apa, vagy bárki, mert védem. Tehát az igaz valamennyire, hogy "mondani könnyű", mert szerencsére ilyen nálunk nincs. De ez sajnos átöröklött viselkedés, a bántalmazás továbbszáll a következő nemzedékre, természetessé válik, ezért nem védik teljes erővel ezek az anyák a gyerekeiket. Ez nem tudatos viselkedés náluk, és nem is biztos, hogy csak a félelem tartja őket vissza.

Egy biztos, én semmitől sem riadnék vissza, de nem is vagyok megfélemlítve és nem terrorban nőttem fel. Szóval a kérdés nem ennyire egyszerű sajnos.

2013. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!