Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fejtetű? Serke? Bővebben lent!

Fejtetű? Serke? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ma amikor mentem a lányomért az oviba, az óvónő szólt, hogy kint volt a védőnő, és átvizsgálta a gyerekek fejét...

És a lányom hajában talált serkét...

Azt is hozzá tette, hogy senki máséban sem tetűt, sem serkét nem talált!

Itthon én is átnéztem a gyerek fejét...talán ha 15db valamit találtam a hajszálain, a körmömmel össze nyomva,nem pattant....ez valami száraz "izé" volt a haján...

Ez serke lehetett?

Ha igen, hol van az anyatetű???


2013. szept. 5. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy már le is lépett.Gyorsan áttmásznak másnak a hajába.Nem feltétlen marad a hajon.Vegyél tetüirtót,és kend be a haját aztán fújts le zacskóval a haját,mert úgy biztosan elhalnak.Olyat vegyél ami serkére is jó.Nem ártasz vele ha mégsem az.,Én mindig megelőző spray-t használok a kicsiknek,mert a lányom hajlamos rá és az első két évben,mindig elkapta valakitől.de 4 éve semmi pedig a suli minden évben tele van.
2013. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy serke volt (sőt) ha élő serke lett volna tényleg pattannia kéne, ha a gyerek nem vakaródzik, sűrű fogú fésűvel átfésülve nem találsz benne élő tetűt akkor én a helyedbe nem kenném le, főleg nem erős vegyszerrel, próbálj venni a patikába valami gyógynövényes cuccot, ott úgyis megmondják, hogy mit ajánlanak. Mondjuk azt sem értem, hogy a védőnő miért nem ismerte fel a száraz valamit, hogy az nem élő serke!
2013. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nem élő serkét is le kell szedni a hajszálakról! Van egy nagyon jó szer, teljesen szagtalan ez a Hedrin. Sajnos az enyémeim is hajlamosak hogy elkapják, nagyon sokmindent kiprópáltam és ez bevállt.
2013. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma elvittem a lányomat a védőnőhöz, elmondtam neki, hogy én mit tapasztaltam, és kértem, nézze meg ő is még egyszer!

És az eredmény az az, hogy nincs a gyerek hajában tetű, de élő serke sem!

Védőnő szerint ezek elhalt serkék.

Akkor ezek szerint valamikor volt benne tetű....védőnő szerint "nem jött be neki " a lányom vére és hamar tovább állt!

Még szerencse!!!!

Vettem én is megelőző sprayt,nehogy máskor is legyen hívatlan vendégünk!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat!

2013. szept. 6. 15:52
 5/5 anonim válasza:
sokszor nem is lehet látni a tetűt magát, annyira beleolvad a hajba... Mi a Paranit-et használtuk. az még a serkéket is megöli!
2013. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!