Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevés pénzből élő nagycsaládos...

Kevés pénzből élő nagycsaládosok! Mennyi pénz jut naponta kajára és miket esztek ennyiből?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Napi egy ezrest osztok be,4 gyerek van,7 hónapos a legkisebb,kisiskolás a legnagyobb.

Ebből főleg tésztákat eszünk,tejbegríz,tejberizs,palacsinta,hús étel hétvégén van,paprikás krumpli,lángos,fánk- ilyen egyszerűbb főtteket. Mi kenyeret eszünk,általában sima vajasat,valami felvágottal,kolbásszal.

2013. szept. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Anyámék válása után: 5gyerek +anyám, csak a családi pótlékból éltünk,amég anyám nem tudott újra dolgozni, a legkisebb gyerek után. Addig szinte csak a suliban-oviban ettünk főtt kaját.Hétvégén is csak vmi egyszerűbbet,kb 1 kg húsból.Tej, sajt,zöldség ritkán volt.Amit mindennap vett az 1 kg kenyér volt, aztán mindig volt otthon margarin, meg kenőmájas, vagy párizsi reggelire ,vacsorára.Lekvár mindig volt otthon a nagymamámtól, mert ők piacozásból éltek, volt sok gyümifájuk, meg ő hozott néha nekünk narancsot, banánt télen, meg mézet.15 éves korom óta dolgozom, persze akkor még iskola után, a fizum elég nagy részét költöttem ételre, hogy tudjunk főzni valamit, ne kenyeret együnk.Azóta más a helyzet, mert eltelt 10 év,és már csak 1 kiskorú van, de még mindig emlékszem milyen rossz volt,hogy alig van tüzelőnk, meg ilyesmi.Hál'istennek tudunk már nevetni a nyomorunkon.
2013. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában a rezsi csekket szoktam csúsztatni. Így több marad kajára.

Tej heti egy karton fogy - 2,8% tejet veszem, megnézem, hol az olcsóbb. Húst szinte nem veszek, évente 1x disznót vágunk, azt beosztom. Tyúkunk van, tojást sem kell venni. Vank kis zöldséges kertem, amiben próbálok több mindent megtermelni - zöldség,répa, cékla, patiszon, uborka, hagyma, fokhagyma,mák, paradicsom, paprika, borsó, bab,zöldbab. Kb. 80 nm. Ezen annyi minden megvan, h a fagyasztóba is tudok rakni, télen ezt sem kell venni. Idén krumplit is ültettem, az már elfogyott, azt most venni kell. Paradicsomból annyi lett, h 30 üveg paradicsomszósz, 20 üveg tészataszósz + 36 üveg lecsó van a kamrában. Fagyasztóban egész paradicsom, egész paprika.

Gyümölcsöket idős emberektől vettem, tőlük olcsóbb, befkőtteket, lekvárokat főztem be. Szinte minden nap főzök. Húst hetente 3-4x. A többi nap húsmentes. Sokszor van süti és palacsinta is. Rengeteget spórolok a saját termesztéssel. A disznónál 1x adunk ki kb. 80 ezret és egy évig van hús és szalonna belőle. Van amkor disznósajtot, májast is csináunk, ezeket feldarabolom és lefagyasztom. Hurkát, kolbászt is csinálunk mindig. Egyszerű, gyors laktató kaja a sült hurka, krumplival, savanyúsággal. ÍGy nem tudom megmomdani mennyi pénz jut naponta kajára, nem sokat vásárolok. Átlagban egy hónapban a tejre, tésztára, margarinra, gyümölcsre, kevés felvágottra, tisztítószerre, pelenkára havonta kb. 50-60 ezret költünk. 3 gyerek, 1 iskolás, 1 ovis, 1 kisebb. Az iskolás itthon eszik minden nap.

2013. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!