Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyi segítségetek...

Nektek mennyi segítségetek van? Tényleg mindenki egyedül elboldogul 2-4 gyerekkel, minden tökéletes pedig se nagyszülő, se testvér, férj meg éjjel-nappal dolgozik?

Figyelt kérdés
Kaptam egy elég epés megjegyzést, ezért kérdezem hogy mi az átlag.
2013. szept. 13. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
3 gyerek, sokat dolgozó férj, segítség szinte semmi. Elboldogulok, de a lakás általában szalad. Mindig halogatom a vasalnivalót, most is van egy halom,de ez van. :D
2013. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 1 gyerek (újszülött) rengeteg segítség, apuka váltott műszakban dolgozik, így vagy éjszaka vagy nappal nincs itthon, de ha itthon van akkor sokat segít, 2 nagymama akik akkor segítenek amikor én fütyülök és a lakás még is szalad. :D Nekem gusztustalanul jó dolgom van, de így is van, hogy a fejemet fogom mert nem tudom hova kapjak. :D
2013. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

nekem egy gyerekem van és segítségem is akad, anyósom hetente 2x-3x 2-3 órát játszik a fiammal, de így is nagyon nehéz.

férjem sokat dolgozik, ma is elment itthonról 8kor és éjfél körül ér haza, holnap szintén...

dolgozom, építkezünk ahol mindent én intézek, hozom-viszem a gyerekünket oviba, utána bevásárlás, játszótér, itthon főzés, takarítás, mosás... kivagyok.

bevallom az a legnehezebb az egészben, hogy 10 körül alszik csak el a gyerkőc és utána még van mit pakolászni, aztán fekvés mert reggel munka, így semmi időm nincs pihizni egymagamban. ez hiányzik, ha esténként lenne egy órácskám, mindjárt másképp látnám a világot :D

2013. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 13 hónapos fiam van segítségem első perctől 0. Se anyós, se anyám nem segített pedig nyugdíjasok, egy városban élünk.. Férjem vállalkozó, reggel fél 7-től este 7ig dolgozik, sokszor hétvégén is. Nehéz nagyon, de ha a fejem tetejére állok akkor is ez van. Mindennap főzök, vásárolok takarítok. Vasalni valót én is gyűjtöm, hétvégén nekiugrok.
2013. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Testvér nincs, nagyszülő többszáz kilométerre, de egyébként is dolgozik. férj annyit tud segíteni, hogy néha lemegy reggel a boltba vagy útközben vesz valami zöldséget. egyébként 10-re jár haza, szombaton 2 körül.

Havi egyszer jön kb. 3 órára egy bébiszitter, ilyenkor intézek olyanokat, hogy orvos, stb..

nagyjából elvagyok így, bár a lakás közel sem tökéletes. és néha jólesne egy gyerekmentes bevásárlás:)nemsokára születik a második, akkor már gázosabb lesz.

ha lenne segítség, hülye lennék visszautasítani. de szerintem mindenki így van vele. szóval senki ne szégyellje, hogy neki van nagymama, testvér, stb..

2013. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy szerintem sokan vannak segítség nélkül, mivel a nagyszülők még maguk is dolgoznak.
2013. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 gyerek, a legidősebb 3,5 éves, a legkisebb 3,5 hónapos. A férjem rengeteget dolgozik, és még a nagyszülők is dolgoznak. Nagyon kevés segítségem van. Nálunk a lakás ragyog, de a kaját rendelem, mert mindenki mást szeret, és nehéz kompromisszumra jutni, én pedig nem szeretnék 3 felé főzni.

A nap végére azért rendesen elfáradok még egy viszonylag egyszerű nap után is, és a türelmem is magamra hagy estére. Szóval messze nem tökéletes minden, de azért igyekszem.:)

2013. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok!

Van fantasztikus férjem, aki mindenben segít, ha nem dolgozik, két megbízható nagyi és egy papa! Szerencsés vagyok tudom, bár ezt nem is tagadtam soha. Miért kellene? Elvileg alap lenne,hogy apuka is segít, ahol tud, mert nem egyedül vállal a nő gyereket, másrészt, a nagyszülőknek meg,ha bírják, akkor nyilván öröm, ha mondjuk vigyázhatnak a gyerekre!

2013. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!