Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy valaki nem kéri, hogy a védőnő látogassa a babát otthon? A védőnő tényleg megnézi, hogy a babának meg van e mindene otthon?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 09:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

nincs

a rossz szülőktől védik a babát

2013. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
A védőnő dolga, hogy neked segítsen a baba ellátásában. Én úgy emlékszem nem kötelező kérni hogy jöjjön ki, te is elviheted hozzá, bár egy babával kényelmetlenebb odamenni, ezért is szoktak házhoz menni. De ő nem gyámügyes, nem fogja átkutatni a lakásodat..
2013. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezt a tv-ben hallottam.
2013. szept. 15. 09:37
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen le lehet mondani a védőnői szolgálatot, a gyerekvállalás kategóriába kérdezd meg.
2013. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Irasban kell lemondani, nyilatkozatot kell beadni. Baratnomek a 3.gyereknel mondtak le, nekik igazuk is volt. Az en vedonom szerencsere normalis volt,de parszor helyettesitette egy idegbeteg hiszterika,ha az lett volna a mi vedononk en is lemondtam volna.
2013. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Félsz, hogy elmegy hozzád a védőnő?
2013. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 málna_ ***** válasza:
83%

Le tudod mondani, csak ezt nem reklámozzák. Keresd meg a területeden a vezető védőnőt, nála kell aláírnod egy nyilatkozatot, hogy nem szeretnéd a családlátogatást. Én is megtettem, kb 5 perc az egész.

Ettől függetlenül a státuszokra, gyerekorvoshoz, oltásokra ugyanúgy viszed a babát, de a védőnő nem jön látogatni.

2013. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresésükre az alábbi választ tudom adni:


A védőnői ellátás igénybevételének lemondására nincs formanyomtatvány.

Az igénybe vételről a lemondást a területileg illetékes Kormányhivatal Népegészségügyi Szervénél kell megtenni, az ott dolgozó kistérségi vezető védőnőnél.

2013. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
VAn de kötelessége jelenteni a gyermekjóléti szolgálat felé.
2013. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Bár a jogszabályok nem kötelezik a családokat a védőnői ellátás elfogadására, ha valaki mégsem szeretne élni ezzel e lehetőséggel, és a védőnővel nem tudja egyeztetni az elképzeléseit, hivatalosan csak bizonyos keretek között mondhat le erről az alapszolgáltatásról. A védőnői gondozás akkor kezdődik, amikor a várandós kismamát a nőgyógyász szakorvos a védőnőhöz utalja, vagy ha az anya, bár nem rendelkezik a várandósságot igazoló szakorvosi dokumentummal,de igénylia gondozásba vételt. A védőnő kiállítja a gondozási könyvet, és tájékoztatást nyújt a szűrések rendjéről.


A várandós anya már ekkor megbeszélheti a védőnővel, ha nem igényli a szolgáltatást. Ezt írásba foglalják, a védőnő pedig a Gyermekjóléti Szolgálatnak jelzi az anya döntését, ahol tudomásul veszik azt. (A védőnőnek jelzési kötelezettsége van a kezelőorvos, a háziorvos illetve a házi gyermekorvos felé, és ugyanígy a gyermekvédelem felé is, amit ilyen esetekben értesítenie kell.)


Ugyanez az eljárás abban az esetben is, ha már megszületett a kisbaba, és az anya úgy gondolja, hogy nem szeretné, ha a védőnő látogatná. Aláír egy nyilatkozatot arról, hogy nem kéri a gyermek gondozását. A védőnő mindenesetre tájékoztatja az általa nyújtható, nyújtandó szolgáltatásokról, a szűrések, vizsgálatok rendjéről, s hogy mely életkorokban, milyen célból lenne érdemes ezeket elvégezni, stb. Ha az anya nem igényli a szolgáltatást, ezt a döntést a védőnő jelenti a Gyermekjóléti Szolgálat felé. A Gyermekjóléti Szolgálattól egy szociális munkás felveszi a szülőkkel a kapcsolatot, s amennyiben azt tapasztalja, hogy a szülők megfelelően gondozzák a gyermeküket, és a kötelező védőoltásokat a gyermek megkapja, a szülői választásnak semmilyen következménye nincs.

2013. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!