Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok visz valamit a fogtündér?

Nálatok visz valamit a fogtündér?

Figyelt kérdés
Kislányomnak (5éves) mozog az egyik foga,már nagyon várja,hogy kiessen,és jöjjön a fogtündér :) Ti mit adtatok?
2013. szept. 24. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Mi magyarok vagyunk,és teljesen egyértelmű,ha 6 éves kor körül kiesnek a tejfogak,és jön a szép új maradandó fog.
2013. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hogy jön ide,hogy magyar vagy?
2013. szept. 24. 19:32
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez az elso valaszolo csak kotekedik es marhara okosnak erzi magat.

Am az en lanyom meg csak het honapos de emlekszem anno en fesut, kistukrot kaptam :-).

Am en vmi kedvenc dolgot vennek neki ami epp slager nekik de csak kis aprosagba. :-)

2013. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ!:)
2013. szept. 24. 19:44
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

9 éves a nagylányunk, minden kiesett fogánál jött a fogtündér. Pedig mi is magyarok vagyunk :) :)

Mindig írt egy kedves levelet, és kapott apró meglepiket, új fogkefét, finomságot, kis noteszt...

Mindig olyat, amire vágyott, de apróságokat.

Mindig éjjel jön és a párna alá csempészi be az ajándékot, és a fogát nem viszi el, hogy el tudjuk rakni, mert tudja, hogy beragasztjuk egy könyvbe.

Szerintem nagyon jó dolog, örömet okozunk vele a legdrágább kincsünknek, csak jó lehet. :)

2013. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálunk nem fog jönni a Fogtündér. Nekem valahogy idegen ez a szokás. Nem érzem magaménak. Úgy tudom amúgy, hogy pénzt szokott tenni a párna alá.
2013. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mi is megtartjuk a fogacskákat. :) Már kinézett egy sünis tejfogtartót :)
2013. szept. 24. 20:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is idegen ez a dolog.

Gyerekkoromban nekem nem jött a fogtündér, csak eltettük a kiesett tejfogainkat és ennyi.:)

Ja... Láttam egy fogtündéres filmet. 1 hétig paráztam utána. Komolyan!


Történet:

Minden legendának megvan a sötét oldala... A régi legenda szerint ha egy kisgyerek a kihullott tejfogát párnája alá rejti, a Fogtündér eljön érte éjjel és otthagy helyette egy aranypénzt. A lényeg: soha ne lesd meg a Fogtündért! Amikor kicsi volt, senki sem hitte el Kyle-nak (Chaney Kley), hogy látta a Fogtündért, aki megrémisztette és meg akarta ölni őt. A porcelánmaszkos nő képe egész életén át kísérti. Tizenkét évvel később gyermekkori barátnője, Caitlin (Emma Caulfield) visszahívja őt szülővárosába, Darkness Falls-ba. Caitlin aggódik, mert kistestvére, Michael (Lee Cormie) ugyanarról a félelemről számolt be, mint amit annak idején Kyle is tapasztalt...

:D

2013. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is szokott mindig valami apróságot hozni a fogtündér. Első alkalommal 200 Ft-ot és egy cicás képeslapot kapott, amit találtam otthon, mivel vasárnap este 7-kor szedte ki a fogát a lányom. :) Ezen kívül volt, hogy formás karkötőt kapott, suli előtt pár hónappal hercegnős füzetre való cimkét, vagy egy hajráfot, mert épp az előző eltört. Én aranyos szokásnak tartom, és nem is nagyon tudnám kikerülni, ha akarnám sem, mert az összes barátnőjéhez jár a fogtündér, rosszul érezné magát, ha pont hozzá nem jönne. Meg ha épp este fáradt és nincs kedve fogat mosni, akkor elég annyit mondanom, hogy tudod, a fogtündér csak a szép fehér fogacskákért hoz ajándékot, és már szalad is fogat mosni. :) Bár nálunk már nem sokáig tart ez a mese, mivel kezd gyanakodni, hogy én vagyok a fogtündér és tőlem kapja az ajándékokat. (7 éves, és a 10 éves unokatesója az egyik legjobb barátnője, szóval van, aki felvilágosítsa) :)
2013. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

9-es elgondolkodtatott. :)

Hiába idegen nekem a dolog, mert a mi időnkben ilyen nem volt, ha a pajtásainak jön a Fogtündér, akkor hozzánk is fog. Tényleg ne maradjon ki ő sem, ne érezze rosszul magát.

2013. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!