Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő kevesebbet...

Ha az egyik szülő kevesebbet dolgozik, akkor neki kell mindennel foglalkoznia? Normális, hogy kihasználva érzem magam, ha én vagyok ez a szülő?

Figyelt kérdés

Érdekelne a kívülállók véleménye, mert a családunk és a barátaink természetesen nem tudnak pártatlanul tanácsot adni :)

Párommal mindketten dolgozunk, én napi 8, ő 10 órában és van egy kisiskolás és egy ovis gyerekünk.

A párom 7-re jár és 17-ig dolgozik, vagyis 11 órát távol van, ebből kifolyólag sem vinni, sem hozni nem tudja a gyerekeket.

Ez még nem is lenne probléma, megoldom egyedül, csakhogy ezen kívül rengeteg más dolog van, amit még egy átlagos hétköznap is el kell intézni, meg kell oldani stb, elég csak a háztartásra gondolni.

Na és itt jön a probléma, ugyanis a párom úgy nőtt fel, hogy az apja külföldön dolgozott, így mindent az anyja csinált és szerinte ez tök természetes és én meg örüljek, hogy ő egyáltalán itthon van és foglalkozik a gyerekekkel. Az ő családja és a férfi barátai szerint is neki max. a gyerekekkel kell foglalkozni itthon, semmi mással.

Viszont én meg úgy gondolom, hogy mivel közösen élünk egy lakásban, közösen fizetünk mindent és én ugyanannyival járulok hozzá az életünkhöz, mint ő, ezért nem igazságos, hogy mindent rám hagy. Hiszen ha egyedül lakna valahol, akkor is kéne takarítania, mosnia, ügyeket intéznie stb.

De ő meg arra hivatkozik, hogy többet dolgozik, tehát kevesebbet van itthon és hogy kb. 1-2 órát vesz igénybe a háztartás és az egyéb dolgok, így egálban vagyunk.

Csakhogy ő hazaérve ellazulhat teljesen és a gyerekeken kívül nem kell semmivel foglalkoznia, míg ha én hazaérek, egyből állhatok neki valaminek, mert úgyis mindig van valami takarítani/pakolni/főzni/intéznivaló.


Szóval én látom, hogy neki is igaza van, de attól én még rohadtul kihasználva érzem magam és abszolút nem úgy tekintek az otthonunkra, mint ahová meló után jó érzés megérkezni, hanem mintha kezdődne egy újabb munkaidő...


Ti hogy látjátok, van valamilyen megoldás, amivel mindketten elégedettebbek lehetnénk?


2013. szept. 27. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van
2013. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ez neked milyen érzés? El tudod fogadni, hogy így van és kész?


Bennem valószínűleg van egy ilyen hülye kisördög, hogy ha egyszer ugyanannyit keresek, akkor miért egyedül rám marad még minden a meló mellé?

2013. szept. 27. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom elfogadni, én is folyamatosan lázadok ellene.
2013. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van

én nem nyolc órában dolgozok,hanem 12 órázok,és éjszakázok is.így napközben viszonylag sokat vagyok itthon.meg is kapom rendszeresen,hogy én mennyit vagyok itthon,meg tudok mindent csinálni.abba persze nem gondol bele,hogy amíg ő édesdeden alszik itthon,és húzom az igát 12 órában,ráadásul a munkám nagyon fárasztó szellemileg.az én férjem úgy érzi,hogy szállodában lakik,tényleg semmit nem csinál itthon.mondjuk hetente egyszer elmos pár tányért.most munkahelyet váltott,még többet dolgozik,hétkor elmegy,hétkor jön haza,eddig legalább fél hatkor,hatkor hazaért,megfürdette a gyereket,de már azt sem.a gyerekkel sincs semmit,mert hazajön,megy fürdeni,vacsorázik,én meg nyolckor fektetem le a gyereket

a fizetésem most kevesebb egy kicsivel,mióta új melóhelyen dolgozik,de előtte öt évig több volt,de ez nem számít.azt hiszi,hogy én pihenni járok be dolgozni

na mindegy,nem panaszkodom,én szakítottam,én szagolom.bár amíg nem volt gyerek,más volt,de én így három munkát látok el,ő meg csak egyet.én gyerek,háztartás,munkahely.egyedül vásárolok,ügyintézek,viszem a gyereket programokra,ő meg semmiben nem vesz részt.ma fél nyolckor jött haza

boldog életem van

2013. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi megosztottuk a házimunkát, amíg nem volt gyerek. Most, hogy én itthon vagyok, a párom meg reggeltől estig dolgozik, rám marad minden. Örülök, ha a gyerekkel foglalkozik valamennyit. Viszont ha visszamegyek dolgozni, az lesz a minimum, hogy megint megosztjuk majd az itthoni dolgokat. Még ha nem is fele-fele arányban, de megosztjuk. Az ilyen pasikról mint a kérdező férje mindig a "Kézikönyv nőknek 1955-ből" jut eszembe....Szomorú, hogy eszébe sem jut segíteni.
2013. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van, es ugy nezem, lesz is...en altalaban csak teszem a dolgom, aztan neha gyengebb napokon kiborulok..atfut az agyamon, mi mindenre kell gondolni, lotni-futni, reggel idoben elkeszulni, ovis-bolcsis musor, szuloertekezlet, orvoshoz receptet iratni, sutni-fozni-mosni vasalni, mesezni, jatszani stb...epp most bezeltunk rola a ferjemmel, nemigen jutottunk elore (o messzebb dolgozik, en helyben)...beszeljetek rola, hogy erzed...esetleg be lehetne ot is vonni... En beletorodtem, probalok nem gondolkodni ilyen, nalunk nem fog valtozni...csak cserebe igenis elvarom, hogy ertekelje(n)!
2013. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!