Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy vágyom is...

Hogy van az, hogy vágyom is gyerekre és közben félek a gyerek vállalástól?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez normális, sokan vannak így, és nem csak a gyerekvállalással. Szerintem.
2013. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, de közel 40 éves vagyok...
2013. nov. 1. 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félni! Ezért vagy a földön és ki ne hagyd az életedből!
2013. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez egy kicsit összetettebb annál, amit én érzek...
2013. nov. 1. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen természetes.Nekünk a kisfiúnk korábban jött kb 2-3 évvel,mint ahogy terveztük,nem voltidőm gondolkodni félek-e vagy sem.Viszont felmerült a 2. baba téma,még nem most de olyan kettős érzés vállalnám rögtön de nem is félek is tőle meg nem is,egyszer nagyon vágyom rá,nem érdekelnek a körülmények másnap már azért aggódom nehogy összejöjjön,mert még se lelkileg sem anyagilag nem vagyunk rá kész és van még akár 10 évem is.Úgy gondolom,hogy természetes dolog a félelem,mert az ismeretlentől mindig fél az ember,és egy gyerek azért nagy felelősség,meg egy kicsit át kell szervezni az életed, a terhesség is hosszú idő akkor sokan izgulnak a gyerek egészségéért,de aztán az izgalom vágyakozás lesz.ha szeretnél szerintem vállald be hidd el megváltozik.
2013. nov. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Férfi vagy, vagy nő? Kapcsolatban élsz?
2013. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, és kapcsolatban..
2013. nov. 2. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

Nekem mindig az jut eszembe az ilyen kérdésnél, hogy azokból lesznek a legjobb szülők, akik ezt így végiggondolják....sokkal reálisabban közelítik meg a témát, nem rózsaszín ködben ugornak bele a "mi lesz ha" kérdéseket nem végiggondolva

Egyetlen egy ami rizikó (ne haragudj meg érte) a korod...a közel negyven

2013. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(Nyilván nem leszek népszerű a válaszommal, de most bevállalom. :))

Számomra az a furcsa, ha valaki nem tart a gyerekvállalástól egyáltalán. :)

Hiszen egy óriási változást jelent az ember életében, és lássuk be, nem csak pozitív vonzatokkal.

Most tekintsünk el attól, amit előttem írtak, hogy a korod miatt esetleg lehetnek komplikációk. Mert épp elég „komplikáció” már az, hogy a gyereked megszületése után örökre felelős leszel valakiért. Nem tudsz többé elvonatkoztatni tőle, nincsenek szabadnapok, fáradtság miatt döglődés, rosszkedvem van, hagyjatok békén szituk, a munkahelyi gondjaid mellé bejönnek a gyerek iskolai/egészségügyi problémái, amiket sokszorosan élsz át, és a gyereked folyton ott lesz, vagyis – az igazán gyerekcentrikus Vekerdy szavaival élve – szívja a véredet. Ezt bevállalni pedig elég nagy bátorságra vall.


Természetesen a gyereked rengeteg örömet is fog okozni, büszke leszel rá, imádni fogod és ő is imádni fog, és pozitív értelemben is ugyanannyira kileng majd a mutató, mint negatívba.

De soha nem lesz semmi sem olyan könnyű, felhőtlen, mint előtte.

2013. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tök reális gondolkozás, ha az ember a gyerek utáni vágy mellett felfogja a gyerekkel járó nehézségeket, felelősségvállalást. hisz ez egy életre szóló döntés!

az meg, hogy hány éves vagy, nem számít, mert

én pl. 35 évesen állítom, annyira jól viseltem a várandósságot, hogy szinte dicsekvésnek tűnik, ha elmesélem. ja és a szülés ugyanígy.

aztán a genetikai betegségek - hát fel kéne újítani a statisztikákat, mert már a legtöbb nő későn szüli a gyerekét, tehát pl. a down-kór előfordulási arányszámok rég megváltoztak. voltam genetikai tanácsadáson, inkább fiatalabbak (meg bocs, de fura figurák, nem éppen egészséges külsejű emberek IS...) ültek a váróban...

az, hogy azzal jönnek, hogy nem fogod látni az unokáidat, mert ekkor szülsz... hát elég jó esélye van az embernek 90-100 évig húzni, a másik oldal, anyukám engem akkor szült, mikor 20 volt, és 44 évesen elhunyt, tehát nem látta az unokáját... szóval így a kor megint nem számít.

-----

viszont ne aggódj, nagyon jó szülőnek lenni :) az aggályok csak a halogatásra jók, nálunk véletlen jött össze a gyerek, mégis csak azt tudjuk mondani, a legjobbkor született :)

2013. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!