Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi összegyűjtött pénzetek...

Mennyi összegyűjtött pénzetek volt amikor gyermeket vállaltatok (akár az elsőt akár a többediket)? Mennyi ideig gyűjtöttétek? Többi lent

Figyelt kérdés

Mi az ami már megvolt és mi az ami még nem (saját ház, autó. Stb. ) Visszavártak a munkahelyetekre? Esetleg kort is írhattok.

Tudom elég indiszkrét kérdések, de gondoltam így névtelenül nem gond. Olyanok válaszát várnám,, akik nem úgy terveztek, hogy jó lesz mindenből a használt és majd lesz valahogy. Bocsánat nem bántásból, csak ugye arra nem kell gyűjteni. Köszönöm!



#munkahely #anyagiak #tudatos gyermekvállalás
2013. dec. 1. 07:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Tudod ha arra vártunk volna, hogy "biztos anyagiakkal" rendelkezzünk, akkor most NULLA gyerekünk lenne.

Pedig van három szépséges. És gyűjtögethettünk volna (az állam által remekül megfizetett értelmiségi foglalkozásokkal), csak mire valami összejött volna addigra én túl vagyok a klimaxon...


Tisztességgel neveljük őket, sok "használt dologgal", és elfogadtuk a szülők támogatását is alkalmanként.

A "saját lakásunkat" örököltük, így hitelünk nincs, az autónkat mi vettük, bár szintén családi segítséggel.


A munkahelyemre nem várnak vissza, de lesz/van másik.


Nem aggódom, eddig is mindig kijöttünk és mindenünk meg van, ami fontos.

Tartalékunk nincs.


Tudom, hogy van, aki máshogy gondolkodik, azért jelezném, hogy kérdésed ebben a formában mégiscsak bántó, bár elvileg "nem annak szántad".

2013. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Volt saját kis házunk, egy autó, szerencsére hitelünk nem volt. Előtte dolgoztam több, mint 10 évet (32 évesen szültem). A gyerekre kb. 500 volt félretéve, mindent újonnan kellett megvennünk. A munkahelyemre sajnos nem vettem vissza, most jelenleg még nem dolgozom sajnos.
2013. dec. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Semennyi megtakarításunk nem volt!!!Jól éltünk ugyan,és még csak együtt jártunk,buliztunk,szórakozni jártunk,csak együtt laktunk(saját),még házasok sem voltunk.Rákszűrésre mentem,mikor közölték 6 hetes terhes vagyok.Na ekkor megváltozott minden,ettől kezdve nem szórtuk a pénzt,megszerveztük a saját esküvőnket segítség nélkül ketten,a pénzből amit kaptunk megvettük az első saját kis autónkat(használt,és nem egy limuzin,de a célnak megfelel).Festettünk,újítgattunk,a 9 hónap alatt mindent beszereztünk,ami kell.Megjegyzem mindezt úgy,hogy tudtuk,hogy én csak Gyest fogok kapni,mert nem voltam bejelentve a munkahelyemen.A párom viszont nem keres rosszul...a gyerekünknek mindene megvan(90% új cucc),azóta már 3,5 éves,és azóta én is elmentem dolgozni,most már a tesót várjuk(terveztük),most már Gyedet fogok kapni.

Szóval megkomolyodtunk,és szerencsére boldog család vagyunk. 26 ,27 évesek vagyunk,8 éve együtt.

2013. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt saját lakásunk, autónk. Félretéve volt vmennyi nem ki tudja milyen összeg de nem is nyúltunk egyáltalán hozzá a mai napig. Sőt még a gyereknek is indítottunk egy spórolást külön.

Volt amit kaptunk használtan pár ruhácskát, játszószőnyeget, de kb ennyi. Mindent újonnan vettünk meg neki. Az én munkahelyemre sajnos már nem várnak vissza. Így majd új után kell kutatnom vagyis már most azt teszem h gyerek mellett elmennék dolgozni. 10 hónapos most. 26 éves vagyok.

2013. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasonlóan gondolkodtunk, mint Te, Kedves Kérdező. Van egy tehermentes házunk, két autónk és elvileg dolgozni is visszamehetek majd, ha esetleg nem jön össze addig a kistesó. Ami számomra fontos volt, hogy olyan körülményeket teremtsünk, hogy ne kelljen az 1 éves picúrt bölcsibe adnom, hanem maradhassak vele nyugodtan otthon, amíg igényli. Ehhez kellett némi megtakarítás, de szerencsére csak ritkán kell hozzányulnunk a tartalékokhoz. A pici megszületése előtt kb 1,5 millió forintot raktunk félre. Én 28 vagyok, férjem 30 éves.
2013. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajàt hiteles lakàs es kèt munkahely fèletett 2 millió forint ennyi volt mikor elkezdtük tervezne. 1 èv utàn sem jött, kiderült mindkettőnknèl gond van orvosi kezelès kell. Gondoltuk akkor kicsit eltoljuk, vettünk egy autót, felüjítottuk a lakàst,esküvő lagzi, nàszút ahonnan màr hàrman tèrtünk haza. A pozitív teszt napjàn jelentett csődöt a cègem. Így most 12 hetes teehes munkanèlküli vagyok kb 800ezer forint megtakarítàssal, ès boldog!
2013. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Saját lakás, saját autó. A lakáson hitel (forint alapú biztos törlesztőrészletes). Kb 260000Ft bevétel havonta. Munkahelyre nem várnak vissza, keresek újat. A lákás berendezve, gyerekre felkészülve. Mindenből jót vettünk, majdnem mindenből újat. Mindene megvan a fiúknak, ami csak kell, de persze nem járnak 1-2 évesen Columbia kabátban, és nem adunk ki irdatlanul nagy pénzeket hülyeségekre. Amire kell, arra mindig jut, félre is tudunk tenni, és a gyerekek tudják, hogy időnként kaphatnak dolgokat, de nem arról szólnak a vásárlások, hogy telepakolnák a kosarat felesleges dolgokkal. Én 24 voltam, amikor szültem az elsőt, a másodiknál pedig 25. A párom 33 és 34. 1,5 év van a fiúk között. Boldogok vagyunk, szeretjük egymást és tudjuk értékelni az életet. Egyikünk sincs és nem is volt soha igazgatói pozícióban, nincs még kertes házunk, amit majd szeretnénk a későbbiekben, és az autónk is egy kisebb fajta autó (de legalább újonnan vettük). Ha arra vártunk volna, hogy mindenünk m,eglegyen, akkor majd vagy 15 év múlva kezdhettüdnk volna bele a gyerekprojektbe, de akkor meg már gyakrabban merülnek fel nehézségek a teherbeesés körül is, mert hát korral nem fiatalodik a szervezetünk. A terhességet is nehezebben bírtam volna kevésbé fitt állapotban, csakúgy, mint a szülést. És hát amikor már húszon éven át csak kettesben él egy pár, akkor nehezebben viseli a változásokat, mondjuk úgy több rigolyát gyűjt be addigra az ember. És a játszótéren és itthon is nehezebb a kicsik utáni rohangálás szintén amiatt a genetikai meghazudtolhatatlan tény miatt, miszerint a szervezet öregszik. Én úgy érzem, hogy most vagyunk energiánk csúcspontján (én még tutira, párom már kifele megy belőle). Ezt a felszabadultságot, erőt mindenképp a gyermekeimnek akarom adni, nem karrierépítésre fordítani. Mert ők mindennél többet érnek, és mindenből többet érdemelnek. Amiből pedig a legeslegtöbbet, az a szeretet!!!
2013. dec. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Gondoltam, hogy nem fog tetszeni a válaszom.

Egyébként azzal nincs bajom, ha valaki gyűjtöget, csak azzal, ha lesajnálja azt, aki nem.

2013. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt. Kedves Első szerintem nem voltam bántó. Te mertél vállalni 3 gyermeket így én nem mernék, de azt senki nem mondta, hogy bármelyik hozzáállás is rossz lenne.

Utolsó senkit nem pontoztam le :)

2013. dec. 1. 08:40
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Mindketten 27 èvesek vagyunk, sajàt lakàsunk van (sajàt keresetből) egy autònk van, egy kutyànk ès egy 9,5 hònapos lànyunk...Nem volt gyerekre fèlretett pènzünk, megtakarìtàsunk volt, van abbòl csinàltunk egy jò lagzit mikor 5 hònapos terhes voltam, meg abbòl akartunk bèbi dolgokat venni.De az èlet ùgy hozta, hogy unokatesòmèk felajànlottàk 5 gyerekük babaholmijait....


ugy gondoltam, szèp dolgok nem utasìtom vissza csak azêrt mert ùj dolgokat akarok.Baràtok hoztak ajàndèkba ùj ruhàkat stb...


Mininő születèse ìgy 20.000 ft- ba került, melyben benne van az alapitvànyi szoba is a korhàzban...

Azota is kb 20-30.000 ft- ba került egy egy dolog(bundazsàk, jàtèk) de alapbòl ellâtnak.


ùgy gondoltam mint te, de nem is èri meg mindenből ùjat venni rengeteg ruha nem volt rajta mert mint a gomba nő....

2013. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!