Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szomorú látnotok a...

Nektek is szomorú látnotok a fiatalon, gyereket a nagy semmire bevállaló szülők és a később de már jó anyagi háttérrel rendelkező szülők gyermekei közti életszínvonal és lehetőségek közti különbséget?

Figyelt kérdés
A magam részéről a 30.életkor feletti gyerekvállalást preferálom, mikor van már megtakarítás, biztos háttér, tapasztalat.

2013. dec. 5. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
76%

A háttér sosem biztos. Mindig beüthet valami, ami elviszi a megtakarítást. Szerintem mindkét eset elsülhet jól, és rosszul is. Lehet, hogy a semmire vállalnak gyereket, de aztán szépen rendezik az anyagi dolgokat. Lehet, hogy biztos háttérbe szülnek, aztán a ház felrobban, a bank becsődöl, és máris nincs semmijük.

Én úgy tapasztalom, hogy a szegénységben felnőtt gyermekek sokkal életrevalóbbak, megtanultak küzdeni. Nem utolsósorban a pénztelenség összefogásra kényszerít egy családot, sokkal nagyobb szeretet honol náluk (persze lehet kivétel).

2013. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
88%
én nem hiszem hogy amiatt lenne különbség a gyerekek jövőjét illetően, mikor szüli meg az anyuka... bátyámék 19 évesek voltak mikor iker fiaik születtek mindketten tanultak, család segített nekik... mára 5 gyermekes család, bátyámnak jól menő cége van... mindent meg tudnak adni a gyerekeknek... én 25 évesen szültem, már akkor is későnek gondoltam, csak nem jött össze hamarabb :)) nem volt lakásunk, anyóséknál laktunk... később tudtunk venni saját lakást és azóta sincs anyagi problémánk... nincs kevesebb lehetősége... életszínvonal meg.. hát nem az határozza meg nálam a fejlődését, ha márkás cuccokba járatom és minden hülyeséget megveszek neki... szóval ha különbség is van, nem a kor miatt, hogy mikor vállalom be... de ez az ÉN véleményem... :)
2013. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem (nem csak) az anyagiak amik számítanak. Sokkal fontosabb, hogy szeretetben és ténylegesen neveljék a gyerekeket.


Mi 26 évesek vagyunk a férjemmel, nagyon szeretnénk már babát, remélem hamarosan siekrül is. Mindketten diplomások vagyunk van rendes állásunk, telejsen átlagos színvonalon élünk. A lakásunk igaz pici, de a mienk nem a banké. Van valamennyi megtakarításunk is.


Szóval szerintem az életkor sem feltétlenül mérvadó.

2013. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem szomorú.
2013. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
45%
Sztem inkább a különböző tőkék mennyisége és minősége és egymásba konvertálhatósága fogja meghatározni az életszínvonalat. Én 19 évesen szültem egy falu szegregált részében. Tanultam, dolgoztam és mostmár a középosztály közepébe tartozunk (nem volt segítségem, magam kovácsoltam a szerencsémet). Azok, akik akkor nem a semmire szültek idősebben, múltkor elemezték, h mekkora problémát jelent az iskolában, h az én gyerekem több mindent megkap, mint az övék. Én meg majdnem bocsánatot kértem, h nem ültem a seggemen és vártam a sült galambot (és a segílyt). Hozzáteszem, ők is diplomások.
2013. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem szomorú látnom, két okból sem:

- A pénz nem minden. Most nem azt mondom, hogy szüljünk a híd alá, de normális keretek között (van pénz ételre, lakásra, tankönyvekre stb.) nem ezen múlnak a dolgok.

- Egyáltalán nem biztos, hogy aki 30 felett szül, annak jobb a fizetése, mint aki 30 alatt.

- Gyakran a legértékesebb foglalkozások - pedagógus, orvos - fizetnek a legkevesebbet. 30 alatt éppúgy, mint felette. Akkor ők soha ne vállaljanak gyereket, mert jaj de szomorú is lesz azoknak a sorsa?

2013. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, valami van abban amit írsz, de nem törvényszerű.

A férjem és a 3 testvére kimondottan szegénységben, egy alkoholista apa mellett nőttek fel, anyósoma férjemet 19 évesen szülte... és 4 olyan okos, talpraesett, az életben sikeres ember lettek, hogy ha keresek is nehezen találok még ilyet.

2013. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon sajnálom azokat a kisgyerekeket, akiknek valami nem jut a többiekhez képest. Pl. az oviban nem mindenki tud előfizetni gyerekmagazinra. Én mondjuk nem is támogatnám, hogy oda érkezzen a gyerekeknek a csomag, mert sajnálom azokat a kisgyerekeket, akiknek nem tudják megvenni.

De úgy gondolom, ez nem az életkoron múlik, ez nagyon sok tényező függvénye.

2013. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az a szomorú hogy bizonyos emberek mint te is azt hiszik hogy ha valaki nem palotába,milliós megtakarításokba születik az nem viheti annyira mint aki igen.Viheti! Csak megtanul megdolgozni érte és nem anyu meg apu rakják majd a segge alá.
2013. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
61%

Nekem van 23 éves ismerősöm, férjjel, saját házzal, majdnem diplomával. Úgy tudom tervezik a babát még 30 éves kor előtt. Másik 22 éves ismerős feleség, gyereket vár, és jó háttér miatt semmiben se lesz hiánya.


Viszont ott van 2 másik ismerősöm, 30 év felett, se lakás, se jó kereset, semmi. Párjuk van, gyerek kilátásban sincs.

Nem a kor függvénye!

2013. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!