Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nélkülem...

Mit tegyek, ha nélkülem akarja felnevelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés
A barátnöm pár napja szakitott velem, pedig nagyon jó kapcsolatban voltunk. Azt mondja idöt kér, meg is adom neki. De pár napja azt mondta, lehetséges, hogy terhes, ugyanis jelentkezett nála pár terhességi elöjel. (émelygés, szédülés, hányinger, nem jött meg neki...). Lehet, hogy csak én érzem úgy, de olyan mintha nélkülem szeretné felnevelni a gyereket. Mondjuk az sem biztos, hogy terhes, de ezekkel az elöjelekkel sztem nagy esély van rá. Én szeretném a gyereket, de csak akkor, ha az egy családias környezetben nö fel közöttünk, nem pedig úgy, hogy majd néha elmehetek és megnézhetem. Szeretném látni ahogy felnő! Amúgy abból gondolom, lehetséges, hogy nélkülem akarja nevelni, hogy az egyik pillanatban úgy beszél, mintha velem együtt akarná, a másikban pedig úgy, mintha egyedül. Pl. Egyszer azt mondta, hogy ha megszüli, akkor egy darabig nem érhetek hozzá majd szexuálisan, erre mondtam neki, hogy akkor majd elötte sokat leszünk együtt, erre nevetett. Majd pár perccel késöbb azt mondta, hogy ez a gyerek mindigis össze fog kötni minket, akárhogy is legyen. Nagyon meg vagyok ijedve, mert mind a kettöjüket szeretném. Amugy én 29 vagyok, ö meg 36. Neki van már egy lánya. Valaki volt már ilyen helyzetben? Mit tanácsoltok? Ha jó volt a kapcsolatunk, akkor miért járhat ilyen a fejében, hogy nélkülem neveli fel? Segitsetek kérlek, mert megőrülök..... :(

2013. dec. 10. 02:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos gondolom azt te is tudod,hogy ha el akar hagyni, akkor el fog. Tehát ha ő nem akarja, akkor sajnos napi szinten nem lehetsz a gyerekkel, hacsak perre nem mentek és neked nem ítélik. De annak meg értelme sem lenne!


De miért parázol rá ennyire előre dolgokra? Az sem biztos,hogy terhes. De ha az is, akkor sem biztos,hogy elhagy. Ne görcsölj még ilyeneken!

De egyébként meg felnőtt emberek vagytok, kérdezz rá, beszéljétek meg.

2013. dec. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy szerinted nagyon jó a kapcsolatotok, nem biztos, hogy ő is így gondolja. Szülés után pedig orvosliag 6 hét tilalom van, és sok terhesség is alakul úgy, hogy nem szabad szexelni.

Aztán ennyire szerintem se gondolkodj előre, maximum azon, hogy azon túl, hogy látod őket, tényleg aktív részese lennél-e egyszer ennek a vágyott "családias környezetnek" - azaz számíthat-e, támaszkodhat-e rád majd az új családod anyagilag, házimunkában, időben, felelősségvállalásban és persze szeretetben, gondolom, nem kihagyva a már meglévő gyermeket sem.

2013. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor terhes lettem bennem is kavarogtak az érzések. A páromnak is mondogattam, hogy ha ö elhagy ( semmi jele nem volt, hogy el akar hagyni, akartuk mindketten a babát) én majd magam is felnevelem. Egyszer még haza is akartam költözni a szüleimhez, néha az jut az eszembe, hogy én mégiscsak egyedülálló anya leszek, mert hát nem vagyok a felesége. A terhesség elején a hormonok nagyban hozzájárulnak az ilyen kijelentésekhez, türelem, lesz az még jobb is.
2013. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!