Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz ember...

Tényleg ennyire rossz ember vagyok, hogy így gondolkozom erről a dologról?

Figyelt kérdés
Egy családi összeröffenésen ma felvetődött a kérdés, hogy mikor is lesz anyósomnak unokája. Amikor én (27 éves nő) kijelentettem, hogy nem szeretnék ilyen helyzetben gyereket szülni a családi kör (párom családja) nőtagjai (50 és 60 év közöttiek) szinte egy emberként estek nekem. Jöttek a szokásos szövegek, hogy a gyerek a legszebb dolog az életben meg stb. Akármilyen érvet hoztam fel, ami szerintem mind érthető, egyre jobban támadtak nekem, hogy nincs igazam. Párom szüleinél lakunk, egy szobában, mondhatni, hogy ők tartanak el bennünket. Dolgozunk, de sajnos van hitelünk is és a vállalkozásunk egyenlőre olyan szakaszban van, amikor elég sok költséget igényel, a haszon pedig szinte még nem érzékelhető. Tudom, hogy az anyagi dolgok az csak egy kérdés, és azt is tudom, hogy anyósomék egyetlen unoka révén mindent megadnának neki, de kellemetlenül érezném magam, hogy én szinte semmit nem tudok megadni a gyerekemnek és mindenben rájuk szorulok. A másik nagy tényező pedig az idő. Sajnos a vállalkozásunkba muszáj mindketten dolgoznunk, mert egyikünk sem ér a másik nélkül semmit. Nem állunk úgy, hogy párom embert tudjon alkalmazni helyettem. Tehát időm sem lenne a gyerekre. Én nem akarok anyósomnak gyereket szülni. Hát nagyvonalakban ezek lennének az érveim, amit senki nem tartott túl elfogadhatónak. Rá kellett jönnöm, hogy néha talán ez miatt nem szimpatizál velem anyósom is. Annyit agyalok most ezen, hogy tényleg kezdem elhinni, hogy velem van a baj, mert így gondolkozom. Párom is szeretne gyereket, de én így meg nem. Tudom, hogy lenne még időm, de nem érzem azt hogy rövid időn belül változni fog valami. Imádom őt, bármit megtennék érte, épp ezért már az is eszembe jutott, hogy talán hagynom kéne, keressen valakit, aki szül neki, ha már én nem vagyok képes rá. Tudom, hogy nem tudtok dönteni helyettem, de ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem segítsen. Bocsi, hogy hosszú lett. Köszönöm!
2013. dec. 14. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van.En sem szulnek ilyen korulmenyek koze.

Akkor vallaljatok gyereket ha onalloan meg tudtok allni a labatokon anyagilag es kulon vagytok anyosodtol,sajat hazban.

2013. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Én neked adok igazat. Teljesen érthetőek az indokaid.
2013. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanígy voltam én is, és végül 35 éves koromban született meg a lányunk, stabil, biztos anyagi körülmények közé, és pont akkor, mikor már nagyon-nagyon vágytunk rá mind a ketten. 27 évesen nekem még gondolatban sem merül(he)tett fel a gyerek, pont azok miatt amiket Te is leírtál most. Tehát a helyzet nem reménytelen! :)


Azért ha újrakezdhetném az egészet, inkább 30-31 évesen még jobb lett volna szülni, de hát így alakult. Boldogok és elégedettek vagyunk így is.

2013. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Én is így gondolom, mégis itt ülök pityeregve a gép előtt és nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon nem szeretem ezt a majd csak lesz valahogy hozzáállást az idősebbek részéről, nem értik, hogy nem az a világ van mint 30 éve. Semmi sem biztos, bármikor bárkivel történhet valami és akkor itt állok egy gyerekkel és azt sem tudom mi lesz velünk. Én ezt nem akarom.
2013. dec. 14. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen teljesen igazad van, csak ott hibáztál,hogy nem kell nekik ezt kijelenteni. Majd ha készen állunk rá jön vagy hasonló elterelő válasz kellett volna.
2013. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
2. vagyok. Én úgy "védekeztem" az ilyen kérdések és beszélgetések alkalmával, hogy "majd jön a baba, mikor jönnie kell, senkinek sem kell izgulni, időben szólunk mindenkinek, megígérem" :) És leszálltak rólunk. Ha újra felmerült, újra ezt mondtam mindenkinek ... 34 éves koromig.. :) Tedd Te is ezt, és tarts ki emellett. Nem kell a legbensőbb gondolataidat, gondjaidat megosztani velük, tényleg úgyse érti meg más... :( Fel a fejjel, pár év múlva majd talán mosolyogva visszakeresed ezt a fórumot és ezt a kérdést. :)
2013. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! Aranyosak vagytok!
2013. dec. 14. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem jó a hozzáállásod.

Persze, hogy letámadtak téged.

Amit az egyik válaszoló írt, az szuper válasz: majd jön a baba, ha akar.

Ne jelentsd ki kategorikusan, hogy most nem akarsz gyereket.

2013. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyetértek veled,ilyen helyzetben még ne vállalj babát,gyűjtögessetek,tegyetek félre,és majd ha minden adott lesz jön a gyerek.


Nem,nem vagy képes a párodnak szülni,hanem nem jók a körülmények,a kettő nem ugyanaz,ha jól értelmeztem szeretnél gyereket,csak nem most.


Anyósodnak nem kell az orrára kötni,hogy mikor jön az unoka.Majd lesz.Kész.Senkinek semmi köze hozzá.


Egyes-egyedül a pároddal beszéld át a témát alaposan.

2013. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem igazatok van. Csak annyira felhúzták az agyam ezzel a témával. Valahogy mindig előkerül és akkor ódákat zengenek, csak közbe nem veszik észre, hogy más világ van egy kicsit, mint 30-35 éve. Mostantól majd diplomatikusan válaszolok. :)
2013. dec. 15. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!