Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves leszek, és vőlegényemm...

21 éves leszek, és vőlegényemmel már szeretnénk babát. Most még egyetemre járok. Egy évet kihagynék, ebben az esetben kapnék én is gyes-t/gyedet? Fizetésem még nem volt, így nem tudják abból kiszámolni. Mennyi lenne ez havonta?

Figyelt kérdés
2007. okt. 7. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyes 25400 ft havonta, plusz a családi pótlék egy gyerekre kb 11000 ft.
2007. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném kicsit az előző válaszolót. A gyest és a családi pótlékot jól írta. De gyedetz nem kapnál, meert ahhoz munkaviszony kell. 180 nap minimum. Ha nem hagynál ki egy évet, más lenne a helyzet, mert a a nappali tanulmányok biztosítási jogviszonynak számít, de mivel fizetésed nem volt, nem tudom, mit számolnak. Kérdezd a babafalva.hu -n a szakértők között Horváthné Mónikát.
2007. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elottem valo hozzaszolonak van igaza!!! egyebkentz szerintem ha még csak a volegényed,es még egyetemre is jársz akkor nem kell annyira sietnetek,a kisbabának napi 24oras torodesre lessz szuksege,te pedig tuti hogy nem fogsz tudni ugy tanulni, es vegul is mit vesztesz ha a bab csak par év mulva jon...
2007. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk. anyaságit, GYESt kapsz, de GYEDet nem.
2007. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!