Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zita név mellé Kingát vagy...

Zita név mellé Kingát vagy Blankát választanátok ikreknek?

Figyelt kérdés

Zita név fix. Viszont a másik név már nem. Ebből a két névből egyszerűen nem tudok dönteni. Hol a Blanka hol a Kinga tetszik jobban. Két nevet nem szeretnénk adni.


Kíváncsi lennék, hogy ti melyiket választanátok.


2013. dec. 30. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért a Blankát, mert nekem fura, hogy mindkét névben az "i", "a" magánhangzók vannak, egymás után furcsán hangzik nekem a 2 név.

Ettől függetlenül mindkét név tetszik, de emiatt a Blanka jobban.

A Zita különösen jó, anyukámat is így hívják :))

2013. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is a Blanka.
2013. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a kinga név tetszik. De ha egyedüli név lesz csak akkor. Zita mellé tényleg jobb a blanka.
2013. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Blanka, mert nem rímel, vagyis mások a magánhangzók, ahogy már írták, ezért könnyebb megkülönböztetni. Van egy ismerős 3 fiús család, 2 iker és egy nagyobb, Domi, Tomi és Zsomi, szerintem szörnyű így.
2013. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Őszintén nekem fel sem tünt, hogy összecsengenének. Nems zeretnénk összecsengő neveket. Amikor beszélünk róluk Zitát mindig Zizukként emlegetjük:)
2013. dec. 30. 11:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel nekem a Blanka nem tetszik, a Kinga viszont igen, így azt választanám, bár a Zita után tényleg fura. De a Blankát akkor sem adnám semmiképp.
2013. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem a Zita után, Zita mellé:)
2013. dec. 30. 13:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette a válaszoló, hogy pl "Kis" Zita Kinga ... a Kinga van a Zita után. Ahogy már írtam korábban is a Blanka nekem sem tetszik, de ha mindenképp a Zita mellé szeretnéd tenni, akkor inkább Blanka a magánhangzók miatt. "Kis" Zita Blanka - így, mert a "Kis" Blanka Zita nekem eléggé nyelvtörős. :/
2013. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha pedig ikreket vársz esetleg és két lány. Háát... nehezebb kérdés. Mivel te mindenképp szeretnéd a Zitát... Akkor inkább Kinga. De egymás mellett a két név egy gyereknek tényleg túlságosan összecseng. Bár én inkább Blanka és Kinga neveket adnám a két gyereknek. De ez már a te döntésed. Csak így kicsit érthetetlen a kérdés, hogy akkor most két gyerekről van szó? Vagy egyről akinek két neve lesz. De akkor gondolom ikrek mivel írtad, hogy két nevet nem szeretnél adni. Előző voltam.
2013. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A kérdésben benne van, hogy ikreknek. Illetve az is, hogy nem szeretnénk két nevet adni.


Bennem fel sem merült, hogy félreérthető lenne, úgyhogy bocsánat.


Tehát a pontos kérdés az lenne, hogy az ikerlányaink nevében bizonytalanok vagyunk. Az egyik kislányt biztosan Zitának szeretnénk hívni. Viszont a másik kislánynál vacilálunk a Kinga és a Béanka nevek között.

2013. dec. 30. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!