Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes anyukák...

2 vagy több gyerekes anyukák akinek mosogatógépe van válaszolna?

Figyelt kérdés
nagy segítség ,amióta meg van a gép? milyen fájta ,márka a gépetek?szeretnék én is venni.

#mosógatógép.
2013. dec. 30. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel, karácsonyra kaptam 9 terítékest( csak ekkorának van hely), de csak januárban lesz bekötve. 3an vagyunk!
2013. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vettél, akkor olyat érdemes szerintem, amin van gyors program. Nekem Electrolux van, 12 éve vettem, egyszer sem romlott el - van egy 35 perces program, mindig azt használom. Az átlag program 55-60 perces általában, ez azért rövidebb, mert nem szárít a végén, hanem az öblítéssel fejezi be a mosogatást.

Aki már vett/kapott, annak azt javasolnám, hogy a tablettára érdemes ránézni. Nálam rendszeresen a tányérok tetejére dobja és nem alulra a vízbe. A sóval, öblítővel nem szabad spórolni, mert nagyon meglátszik a poharakon, ha nem használsz eleget. Én nem látok túl nagy különbséget a drága és a sajátmárkás mosószerek között - szerintem a Lidl és a DM cuccait érdemes kipróbálni. A lábosokat, fazekakat nem szoktam betenni, de pl. a gázrózsák körüli rácsokat igen, azokról gyönyörűen leszed mindent. Aminek árt még a mosogatógép az a teflon edény, a fakanál és a szeleteléshez használt kések.

2013. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
.. és egy extra adag poharat, evőeszközt (főleg kiskanalat) mindenképpen érdemes beszerezni. Nálunk ezekből parkol a legtöbb a mosogatógépben két mosogatás között.
2013. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekünk van, 12 terítékes Bosch mosogatógépünk. Én is általában a 35 perces programot használom, hétvégenként a hosszabbat. Mosogatószernek a folyékony Somat a kedvencem. És tényleg nagy segítség.
2013. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt sajnálom vele kapcsolatban, hogy olyan sokáig ágáltam ellene.

12 terítékes Indesit gépünk van. Vegyesen használom a gyors és hosszú mosogatást, ez utóbbit főleg akkor, ha zsírosabb edényt pakolok bele, vagy teljesen tele rakom.

Nagyon nagy segítség volt már akkor is, amikor még baba volt a fiam, 1 lábos, amiben főzöl, turmixgép, aventes pohár, kistányér, kiskanál, cumisüvegek...

A műanyag ételhordós edényekkel csak szívtam, de a gép ragyogóra, zsírmentesre mosogatja.

Nagy segítség portalanításnál is, mert az üveg díszeket, poharakat csak bedobom...Vendégeskedés után pedig külön áldás, pikk-pakk rendben a konyha, és nem kell órákig a mosogató mellett állni.

A dm-es sót és öblítőt használom, Somat tablettát. A noname tabletták nekem nem jöttek be, a Somat-ot úgy veszem, amikor van rá 50%-os kupon a dm-ben. Csak arra kell figyelni, hogy legyen benne só, öblítő és a szűrőt rendszeresen ki kell pucolni és akkor hosszú életű segítséged lesz!

2013. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Candy-nk van, ilyen:

[link]


Tavaly nyáron vettük, nagyon szeretjük :) Nem növelte sem az áram, sem a vízszámlánkat és nagyon szépen elmosogat! Mi DM-s saját márkás tablettát és sót használunk (ugyanolyan jó, mint a nagy márkás, sőt... Ráadásul sokkal olcsóbb). Csak ajánlani tudom, nagyban megkönnyítette az életünket :)

2013. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 30. 13:34
 8/17 porcukormókus ***** válasza:
100%

Van es imadom!

A Gps utan a mosogatogepem a legjobb barinom! ;-)

2013. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 12 terítékes Teka márkájú van, 2 gyerekünk van, 1-2 naponta tele tudom pakolni.

Én mindent belerakok, amit csak lehet, legjobban a nagy edények mosogatásának megúszása miatt szeretem, mert utáltam mindig is a fazekakat, lábasokat, serpenyőket mosogatni és alulra simán befér 1 nagy fazék, 1 kislábas és egy serpenyő egyszerre a tányérok és evőeszközök mellé.

Mi csak tablettát használunk (tehát külön sót és öblítőt nem) és tökéletesen tiszta és csillogó lesz minden. Imádom, hogy a tányérok és a poharak olyan ropogósan tiszták :)

Persze, csak akkor éri meg mosogatógépet venni, ha valószínűleg azt fogod nagyrészt használni, ezért érdemes több evőeszközt, poharat és tányért tartani otthon.

Én úgy szoktam csinálni, hogy a mosogatóba rakom a piszkos edényeket és így amikor megnyitom a csapot valami miatt, akkor valamennyire lejön az ételmaradék nagy része az edényekről, majd folyamatosan pakolom be a cuccokat és amikor megtelt, akkor elindítom. Azonnal csak azokat a dolgokat szoktam berakni a gépbe, amire nincs mi rászáradjon. Sajnos van olyan ételmaradék, ami ha nagyon rászárad, akkor hosszabb programon jönne csak le, így viszont nincs ilyen gond.

Szerintem így elég sok vizet, na meg persze időt spórolunk és még a körmöm sem bánja :)

2013. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon nagy segítség.


Nekünk ez a második gépünk: CANDY, előtte Zanussi volt 7 évig.


Naponta egyszer, kétszer pakolom tele, mi öten vagyunk.


Nagyon jó dolog, érdemes venni.

2013. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!