Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ez ne...

Mit tehetnék, hogy ez ne zavarjon ennyire?

Figyelt kérdés
Az anyósom úgy viselkedik, mintha ki szeretné majd sajátítani a leendő unokáját, mintha ő lenne terhes. 4 hónapos vagyok, de mikor már bejelentettük neki, hogy baba lesz, összeszedett egy csomó ruhát, vett kiságyat és babakocsit. AMI A MI DOLGUNK LENNE A FÉRJEMMEL. Folyamatosan azt mondja mindenkinek, hogy: Jaj, ebbe fogom sétáltatni az unokám, viszem majd orvoshoz. Meg olyanokat mintha éjjel-nappal nála lenne majd a kicsi. Nem lakik tőlünk messze, szinte minden nap találkozunk de már kikészít. A férjem azt mondja, hogy túlreagálom,l de szerintem nem.

2014. jan. 5. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
De, túlreagálod!
2014. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát lehet :/
2014. jan. 5. 21:48
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
nem árt azért célozgatni rá hogy ez a ti babátok nem az övé. sajnos sok nagymama ilyen sé reménykedhetsz benne ö csak mondja és végül nem igy lesz de sajnos nagyobb rá az esély. ha nem veszi a lapot le kéne vele majd ülni beszélni és a határokat meghozni. tudasd vele hogy meghallgatod a tanácsokat de nem biztos hogy megfogadod ha te máshogy gondolod. mondd hogy szivesen látjátok de tartsa tiszteletben a dologkat amiket kérsz tegye meg stb. nem árt ha a férjeddel is beszélgetsz erröl mert ez komoly gondot is okozhat a aházasságotokban, bár az intelligens férfiak belátják ha túlzásba viszi az anyjuka dolgokat de sajnos nem mindegyik....
2014. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha jót akarsz, már most le kell vele ülni és megbeszélni, hogy nem az ő gyereke, ti szeretnétek vásárolni, és majd szóltok, ha szükség elsz segítségre. Különben jogosan sértődik meg később, hogy eddig hagytátok abban a hitben, hogy jobban belefolyhat a dolgokba.
2014. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Ésszerű és egyértelmű határokat kell felállítani, és ezeket egyenesen megbeszélni, még most! Nem kell veszekedni, de el kell mondani őszintén, mennyit fognak találkozni, miben kéritek a segítségét, és miben nem. Mondja el ő is, mit szeretne, és kössetek kompromisszumot. Nem ajánlom, hogy mismásoljátok el a témát, mert gondok lesznek belőle a jövőben! Nálunk anyukám próbálkozott be ezzel. A párom egyenesen megmondta, hogy a gyereket mi neveljük, de majd jövünk látogatóba és akkor találkoznak. Tartsátok a három lépés távolságot, és legyenek egyértelműek a szerepek és feladatkörök. Mindenkinek jobb, ha nincs konfliktusforrás!
2014. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem abban az esetben reagálod túl ha kikérte a véleményedet a babakocsi ill. babaágy vásárlásakor. Ha ez nem történt meg akkor igenis jogosan vagy felháborodva. Nálunk is a nagyszülők megpróbálták hogy megveszik a gyerekágyat, na mondtam hogy vihetik is vissza akkor. Mert én a férjemmel közösen szeretném kiválasztani és ha szeretnék így is megvenni akkor rendben van.
2014. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Anyósom is hasonló volt. Elkezdett beleszólni, hogy milyen bútor legyen a gyerekszobába, nem tetszett neki a függöny amit vettem, leszólta a babakocsit, ő bezzeg megtalálta a tökéletest. Egyszer betelt a pohár és megkérdeztem, hogy ugyan megszüli-e a gyereket helyettem? Jól meglepődött, végre befogta, és elmondtam neki, hogy köszi a segítséget, de nem kell. Felnőttek vagyunk, mi választunk bútort, babakocsit .... és mi is fizetjük.

Lehet, hogy úgy tűnik, hogy a kérdező túlreagálja, de higgyétek el, hamar a fejére nő a kedves mama, aztán majd a végén a szoptatást is meghatározza.


Most az elején állj ki magadért, és jó ha ezt megtanulod, különben a fél szomszédság nénikéje majd ellát tuti tanácsokkal, mert ők jobban tudják mi kell a te saját gyerekednek.

2014. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. jan. 5. 21:56
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem lenne ilyen anyósom...
2014. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Ezt hogy érted?
2014. jan. 5. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!