Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák segítenének? Bővebben...

Anyukák segítenének? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ki hova költözne, melyik városba es miert? Magyarországon belül!

Igazából azert kérdezem mert gondolkodunk parommal hogy haza költözünk es nem tudjuk hova. Ahol szüleink élnek, parome faluban nincs munkalehetőség, en egy pici városból való vagyok szinten minimális munka lehetőséggel!

A legfontosabb hogy van egy 22 honapos kisfiunk es szeretnek olyan helyet választani ami szamara is a legjobb.

Koszonom a válaszokat


2014. jan. 9. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem oda költözzetek, ahol találtok munkát. (Úgy értem, előbb keressetek munkát, és ha már megvan, hogy hol, oda költözzetek).
2014. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs munkalehetőség, bárhová is költöztök.

Ha találtok is munkát, akkor is könnyen elküldhetnek 1-2 hónap után. Te pedig gyerekkel ne is álmodozz munkáról.

Jól gondoljátok meg, mielőtt hazajöttök.

2014. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nővér vagyok, szerintem azzal találnek munkát! Paromnak is jo végzettsége van o sem tart tole hogy nem találna! Mar nagyon sokat gondolkodtunk, de itt sem jobb. Angliában élünk es itt sem olyan egyszeru. Mindketten dolgozunk mégsem jutunk egyről a kettőre! Ovi havi 250 ezer igy egyikünk fizetése csak arra megy el plusz a lakbérre ami heti 40 ezerre jon ki, es ebben nincs meg rezsi sem. Az államtól a családi pótlékon kívül semmit nem kapunk mondván "túl" sokat keresünk! Szimpla minimálbér amit keresünk! Igy ha ezt veszem alapul akkor otthon sem lenne rosszabb! Semmi segítségünk itt kint se barátok se társaságunk! Csak a munka es haza! Ebbol all egy napunk! Ezért is fogalmazódott meg bennünk hogy igy otthon is eleldegelnenk, közelebb a családhoz!

Ja es szakmai terén sem haladunk! Párom es en is jol beszéljük a nyelvet megis mint nővér nem sikerul elhelyezkednem!

2014. jan. 9. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltatok, hogy más európai városban próbáljatok akkor szerencsét? Mi is külföldön élünk, angolul simán el tudtam helyezkedni és pár év kemény munka után sikerült szépen előre haladgatnunk.

Tényleg nem kerestek túl sokat az ottani viszonyokhoz képest. Nem tudom mi a párod foglalkozása, de érdemes még más lehetőségeket is megfontolni mielőtt hazaköltöztök.


Nem a hazaköltözés ellen akarok beszélni, csak ha mégsem jön be, akkor nagyon nehéz lesz újra kimenni.


A társaság terén pedig, én kerestem első körben magyar összejöveteleket a környékünkön, szó szerint rengeteg ismerősünk lett. Igaz jó barát csak kevés van, de az így normális.

2014. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Munka terén mar mindent ki próbáltunk, próbálunk előrébb haladni de egyszerűen nem tudunk! En a szakmámban mindig azt kapom hogy de itt mindenki angolul beszél, plusz mi van ha félre értek valamit, es elutasítanak!

Párom tolmácsként is dolgozott, szoval jo az angolja, de o is mint en nem jut feljebb! O mar 7 éve el kint en 4! Baratokrol csak annyit hogy itt is vannak magyar találkozók de arról szólnak hogy hulla részegre isszák magukat, plusz mint otthon, ki tud tobb pletykát a másikról! Nagyon sok emberen segítettünk, volt akit be fogadtunk aztan jol hátba támadt ki beszélt minket! Ezek után mar hol baratkozzunk?! Mi mar mindent megtettünk mégsem sikerult!

En mióta kint vagyok mindig találtam munkát, dolgozok de nem a szakmámban! Hiányzik hogy ujra nővér legyek, en szeretem a munkam!

Ugy érezzük parommal hogy mar minden tőlünk telhetőt megtettünk de mar itt sem jobb mint otthon!

Sőt támogatásokat nem kapunk megis visszafizettetek velünk olyan összeget amit nem is kaptunk meg, es hiaba küldtünk el minden papírt hogy nem kaptunk semmit. Azzal indokoltak hogy nem voltunk jogosultak ra, igy meg azt is fizetjuk.

Egyszóval eljutottunk arra a szintre hogy haza, es soha többe nem jonnenk vissza. Ha mennénk is max masik országba!

Na de a kérdésem az, hogy Magyarországon melyek a jobb városok?

2014. jan. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!