Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi adókedvezmény...

A családi adókedvezmény nyomtatvány kitöltése hogyan van 2 gyerek esetén, úgy hogy a az apuka és az anyuka megosztja egymás között? 1-1 arányban.

Figyelt kérdés

I. pont ugye egyértelmű

1. pont Eltartott gyerek: 2 fő, kedvezményezett gyerek: 2 fő

(jó így?)

2. pont Felírni mindkét gyerek nevét, adatát, mivel kedvezményezettek beikszelni mindkettőt (jó így?)

4. pont Nem tudom mit értsek rajta? Hogy nem kérem havonta a most megigényelt adókedvezményt, hanem majd egybe? De én úgy tudom, hogy lehet az a verzió, de akkor most nem kell semmit kitölteni. (?)

5. pont januártól kérem, 1 fő után, aláírom én, ugye hogy kérem

II. blokkot a férj, élettárs (akivel közös a 2 gyerek) írja alá (tehát ő itt azt írja alá, hogy a 2ből 1 gyerekre ő nem érvényesíti a kedvezményt akire én)

III. blokk én munkáltatóm írja alá

IV. blokk, férj munkáltatója írja alá


A férj, élettársa pedig megcsinálja ugyenezt, úgy hogy felül és a 6. pontban apuka írja alá, de fent 2 gyerek van., de az 5. pontba simán 1 fő szerepel.

II. blokk anyuka írja alá (ő nem kéri a másik 1 gyerekre, amire apuka igen)

III. blokk apuka munkahely aláírás

IV. blokk anyuka munkahely aláírás


Nem árt ha a munkáltatók lefénymásolják mindkét fél nyilatkozatát az anyagba.


Jól gondolom ezeket a dolgokat? Kérem valaki erősítsen meg.


Azért merült fel bennem a kérdés, mert a munkaügyes azt mondta, hogy ő a fennt leírt esetben szokta kitöltetni a nyomtatványt:

anyuka fent, 1. pont 1 gyerek (egyik gyerek után anyuka igényli)és a 2. pontban csak egy gyerek neve szerepel, konkrétan amelyik után kéri anyuka

majd a másikon fordítva (apuka igényli a másik egy gyerek után) és a 2. pontban csak egy gyerek neve szerepel, konkrétan, hogy amelyik után kéri apuka


Melyik helyes?


Igazából én úgy gondolom, hogy még ez is helyes lehet, de talán kétértelmű ez a nyomtatvány.

Nekem azt mondta, hogy én bonyolultan gondolom. Pedig szerintem az 1. pontba ezen esetben a 2 gyerek eltartott és a 2 kedv.eltartott a helyes, két gyerek nevével. Hiszen az 5. pontban ott van hogy 1 fő után igényli a fent beírt szülő. Az meg hogy melyik gyerek után lényegtelen. Illetve a kincstárban én úgy gondolom, hogy ütközteti a rendszer, hogy ha van ádám és egy piroska nevű gyerek, akkor gondolom anyuka nem tudja anyuka és apuka is piroska után igénybe venni a kedvezményt, hanem kijelzi a rendszer, hogy anyukához már van piroska, tehát apukához ebből következően ádám fog tartozni. Igazából nincs szerintem jelentősége, hogy melyik nevű gyerek után ki veszi igénybe. Igazából a gyerek "db" száma a lényeg! Nem?


Kérem valaki gondoja át és írja le melyik a jó kitöltés?

Fontos és sürgős!


2014. jan. 10. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is így van, 2 gyerkőc, és megosztva vesszük igénybe a férjemmel a kedvezményt.


1. pont: úgy írtam ahogy te (2-2)

2. pont: mindkét gyermek adatait beírtam

4. pont: nem tudom én sem mit jelent pontosan, de szerintem azt, amit te írsz, hogy majd az adóbevallásban egy összegben - én nem x-eltem be

5. pont: januártól kérem, egy gyermek után (én nem a főt töltöttem ki, hanem az összeget, de korábban azt mondták hogy teljesen mindegy, így is jó meg úgy is)


Férjemét ugyanígy töltöttük ki.


Sajnos visszajelzést még nem kaptam, hogy így elfogadták-e, jó-e minden. Leadáskor csak annyit kérdezett az ügyintézőnk, hogy azért kérem-e egy gyermekre, nem kettőre, mert a másik után ugye a férjem veszi igénybe.

2014. jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!