Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökletes, egész testet...

Örökletes, egész testet megnyomorító betegséggel gyereket vállalni mennyire etikus? Mit képzelnek az ilyen emberek?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt, akinek az anyja, az anyja testvére, a nagyanyja és ő maga is szinte teljesen béna, 24 órás gondozásra szorul. A rokonai szintén. A betegségük (izomsorvadás) generációk óta öröklódik a családjukban. Ez a nő mégis felcsináltatta magát, van egy 30 éves lánya, aki hamarosan szintén tolószékes lehet. Mit képzelnek magukról ezek az emberek, miért vállaltak gyerekeket? Hogy nem lép be náluk valami erkölcsi vagy racionális gátlás?
2014. jan. 11. 21:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, gondolom, ahogy nálad sem lép fel az empátia.
2014. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Lehet abban reménykedett, hogy nem jön ki a lányán. Én nem mertem volna megkockáztatni.
2014. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
egészen addig a percig sajnáltam a nőt és erős empátiát mutattam irányába, amíg ki nem derült, hogy tudatosan, előre eltervezetten, nyíltan vállalva a kockázatot ellett le. Hát rohadjon meg az ilyen szemétláda. Mi gátlástalanság kell ehhez, azt elképzelni nem tudom.
2014. jan. 11. 21:25
 4/48 anonim ***** válasza:
48%
Mi ezzel a probléma? Ok is élhetnek teljes eletet.
2014. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Az, hogy a gyereknek nem igazán volt választása.
2014. jan. 11. 21:36
 6/48 anonim ***** válasza:
45%
Huh, de korlátolt vagy.... A tobbi gyereknek talán van választása?
2014. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
Alapból igazad van. Bár a gyerekeknek sosincs választásuk.
2014. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés...értem amit írsz,de meg lehet érteni a nőnek is az anyaság iránti vágyát.De mondjuk akkor örökbe is fogadhatott volna egy gyereket...

jaj nem tudom,meg szerintem nem is szabad ítélkezni,mert nem tudjuk kiben mi zajlik le...

És a lány hogy áll az anyjához??jó a kapcsolatuk?ő is szeretne gyereket?

2014. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is őrültség így gyereket vállalni.

De egyeseknek ha bekattan a biológiai óra....

Láttam már sajnos sok hasonlót. Vagy ugyan így nagy betegen, vagy mély szegénységben, vagy amikor az "apuka" leköpi az "anyukát", hogy neki akkor sem kell a gyerek, ezt meg is mondta már a kapcsolat elején. Olyan nőt is láttam aki el itta az abortusz árát.....


Nem bírom megérteni én sem. (Nyugodtan le lehet pontozni, nem érdekel.)


Ha tudnám, hogy ilyesmi bajom van, inkább össze omlanék, de akkor sem vállalnék gyereket, csak azért, hogy a saját ösztöneimnek eleget tegyek. Hisz ott van még az örökbe fogadás is.

2014. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatuk, és a lánynak még nincsenek tünetei. Gyereket nem hiszem hogy vállalna, teljesen lefoglalja az anyja. Másrészt nagyon nagy a kockázat, és azt sem lehet tudni, hogy rajta mikor jönnek ki a tünetek.
2014. jan. 11. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!