Prevenar oltás?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Most 18 hónapos a lányom és jövő héten kapná meg az emlékeztető oltást a Prevenarból.


1 éve már megkapta, amit kellett. De azóta annyi minden jelent meg a sajtóban, hogy fogalmam sincs mitévő legyek, beadassam-e.


Baj vajon, ha meggondolom magamat és az emlékeztetőt nem kapja meg? Ti beadattátok egyáltalán?


Még tapasztalatlan, első gyerekes anyuka voltam, minden hülyeségét elhittem a dokinak és a védőnőnek (mert sajnos mindenre antibiot írna fel, a védőnő pl. tanácsolta 8 hónaposan, hogy hagyjam el a szoptatást, mert attól nem hízik a lányom stb...) és most nem tudom mit tegyek. Ők mindenképpen az oltást javasolják. De amúgy is mindig oltanának fűt-fát.


Amúgy fizettem egy éve az oltásokért, ami vicces, mert most olvasom, hogy 2 év alatt ingyenes. Lehetséges ez?


2014. jan. 25. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk és ingyenes volt. Nem tudom mit hallottál, mert én úgy tudom, hogy épp arról döntöttek, hogy kötelező oltás lesz.
2014. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnek beadattam. Ingyenes.
2014. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tervezték, hogy már idén beteszik kötelezőnek, de egyenlőre ez is késik, még nincs róla semmi hivatalos hír.

Én beadatnám, ha már egyszer megkapta az első két oltást, nem lesz tőle semmi baja, viszont legalább eléri a teljes védettséget, és így nem válik feleslegessé az két oltás, amit már megkapott csecsemőkorában.

Amúgy nem értem miért fizettél érte, mert ingyenes már pár éve, gondolom a lányod 2012-2013-ban kapta, akkor már biztos ingyenes volt. Nem lehet hogy valami mást is beadattál, ami fizetős volt, és azzal kevered?

2014. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már 2010 elején is ingyen adták be a fiamnak. Csak ajánlották, vissza is utasíthattam volna, de eszembe sem jutott.

Nálunk a gyerekorvos is csak akkor ajánl, ha kérdezed. De ezt mindenképpen szorgalmazta. Ha meg már megkapta a 2 oltást egy éve, én beadatnám neki ezt is. (19 hónapos a kisebbem, megkapta)

2014. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2007-ben es 2009-ben is ingyen adtak be Pomazon, es nostvis be fogom adatni a picinek is. Ha fizetni kellene akkor is beadatnam, de eb is hallottam jot es rosszat is az oltasokkal kapcsolatban...
2014. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondenképpen jó ha megkapja. Nem hobbiból vannak ezek az oltások, hanem hogy megelőzzük a bajt!
2014. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!


Tudom, nem hobbiból vannak, de van amit feleslegesnek érzek, van amit nem. De tudjátok, 2 tábor van az oltások terén is, van aki mindent ad, van aki semmit. Mi a rotát jónak láttuk (amúgy ezzel kevertem, ezért kellett fizetnünk, rosszul emlékeztem), mert az utcánkban 2 kislány is elkapta és kórházban voltak, szóval betojtam és beadattam, de pl. influ ellen magamat sem oltatom és a bárányhimlő ellenit sem szeretném beadatni. De ez más tészta.


Tök igazatok van, beadatom jövő héten a Prevenart. Átgondoltam, ha már eddig is kapta, kapja meg az utolsót is. Eddig sem okozott gondot.


Csak olyan nehéz, mindenki a legjobbat akarja a gyerekének és mindig olvasok, hallok valamit, ami elrettent, legyen szó oltásról, vagy bármiről a gyereknevelés területén.


Köszi még egyszer!

2014. jan. 25. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Most hogy felhoztad, pont a bárányhimlő egy olyan beadassam vagy nem téma. Az enyémek megkapták. Amíg nem kérdeztem az orvostól, szóba se hozta. De nagyon bólogatott. Nekem a gyerekorvos véleménye többet ér, mint amit én összeolvasgatok, ő orvos én meg nem. De pont az agyhártyagyulladás elleni oltások azok, amin szerintem nem szabad gondolkozni.
2014. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!