Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az ideális kor/helyzet gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, kicsit több, mint egy éve vagyunk házasok. 23 évesek múlottunk. Nekem még 1 éves szerződésem van a munkahelyemen, férjemnek határozatlan, de ő kezeli egyedül azt a gépet, amivel nagy bevétel van, kirúgni nem fogják. Igazából szeretnénk innen elköltözni, mert egy baranyai bányászváros, nem akarunk leragadni, nem jók a lehetőségeink. Én 68e ft-ot keresek, férjem számlára 70e-et kap, a többit zsebbe. Kettőnknek összesen 200-220E általában minden hónapban megvan. Cafetériát nem kapunk, az én helyi bérletemet állják. Albérletben lakunk, minden számlával együtt (telefon, net, tv-részlet, laptop-részlet (0%osak és idén lejárnak) ) 110e ft a fix kiadásunk, vagyis minden hónapban marad kb. 90-100e ft-unk kajára, egyébre. Ez bőven elég, félretenni kb. havi szinten 30-40e-et tudunk.

Én szeretnék már gyereket, mert ha nem csak egyet vállalnánk, akkor is 30 alatt szeretném megszülni a tesót/tesókat.

Ti ebben a helyzetben bevállalnátok? igaz, hogy szeretnénk elköltözni, de akkor a munkahelyem megszűnik, ki tudja, milyen hamar találok... ha meg nem találok, elesem a GyED-től, azt meg nem szeretném.

Párom nem igen tudja, hogy mit akar. Úgy érzem, Neki legfőképp a lakhelyünkkel van a baja...


Nem meggyőzni akarom, csak elérni, hogy átlássa a helyzetet, hogy nem igen kellene még éveket várjunk.


Ti vállalnátok ilyen helyzetben egy babát?

Ha valami fontosat nem írtam le, kérdezzetek, szívesen válaszolok.


2014. jan. 29. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy van egy saját, jó állapotú autónk
2014. jan. 29. 11:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még várnék 1-2 évet, a bevételetek egyáltalán nem sok, ha meg speciális dolog is kell a babának (pl fejlesztés, torna avgy csak épp speckó tápszer másris elég nagy a baba költsége havonta). Akkor vvállaljatok babaát ha már mindketten angyon akarjátok. A férfiaknak általában nem 23 évesen jön el ez az idöszak.
2014. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En fixen kapok havi 190et paromtol a tovabbi penzehez nincs kozom mert a hazunkat epiti belole! Az en penzemmel egyutt 240nel jarunk

Es hidd el tapszerrel pelussal gyumolccsel zoldseggekkel ez rohadt keves!

Fizetunk lakas (45) es autotorlesztot(27) rezsiket(25 nyaron 45 telen) telo+net+ bolcsi/ovi stb stb... es en masfel eves Fiamat szobatisztasagra szoktattam inkabb!

Laktoz erzekeny volt igy a tapszere is sokkal.dragabb volt, hogy a kesobbi etkeztetest ne is emlitsem! Ekcema ami 3 honap alatt 80ba volt! Kruppos (szinte minden 3. gyerek az) a kupja 6600 forint es van hogy havi 2 fulladasa volt!

Jo penz a 240 de en 1 eve keptelen vagyok befizetni a szamlajara havi 10 ezret akar!

2014. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja es az idealis ido sosem jon el :)

Mindenki mindig meg egy kicsivel tobbet akar es ezert es azert nem fer bele a gyerek! :)

Akkor idealis mikor ugy dontotok anyagi helyzettul "fuggetlenul" alberlet es sajat lakas kozt nekem nincs kulonbseg!

Ezt is havonta fizeted meg azt is! En a banknal vagyok alberletbe, te meg jozska bacsinal vagy margitneninel :)

2014. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
240 kevésnek hangzik az igaz, de kisvárosban élünk, 15e ft a 3 szobás full felújított lakás bérlése... szóval megmarad 100e, amit el lehet költeni. Plusz szülők állatot tartanak, zöldséget termelnek, az ilyeneket tőlük megkapjuk ingyen, ez hatalmas segítség
2014. jan. 29. 12:03
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és a 200 a rosszabb eset, több is szokott lenni általában
2014. jan. 29. 12:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor az ugy tenyleg nagY segitseg!

Ha ugy erzitek hajra, ha Ferjed meg nem akar akkor nem!

Szerintem nincs idealis kor! En 23 evesen mar boven-boven futottam a gyerekem utan! Hozzam kepest mar keson szulsz! :)

Amikor Ti idealisnak erzitek! Ez a legjobb valasz! Gyeded es tgyasod legyen ez a lenyeg :)

2014. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy ideális kor/ helyzet.. Mivel mindenkinek más a fontos, más az alap dolog. Amiket itt szoktam olvasni, az az, hogy legyen saját lakás, autó, mindenből új, jó minőségű, stb...

Ebben az esetben nekem pl nagyon nem szabadott volna szülnöm, mert semmilyen körülmények nem felek meg.. :D Nem mondom, lehetne sokkal jobb, de lehetne sokkal rosszabb is.. :)

2014. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni igényektől is függ. Ha te úgy érzed, meg tudjátok oldani és működhet, akkor hajrá :) Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi, én ennyi pénzre nem vállalnék babát ilyen fiatalon. Ha már kezdenétek kifutni az időből és nem lenne lehetőség még fejlődni, mert addigra, mire sikerülhetne már nem vállalhatnátok babát, akkor az más helyzet, de nem ez áll fent. Fiatalok vagytok. Én 24 vagyok, kicsi korom óta babára vágyom, most költöztünk be a lakásunkba (eddig mi is albisok voltunk), mindkettőnknek van munkája, áltag havi 350ezer forintból élünk (+- 50ezer), de még így is várunk egy kicsit. Spórolunk és összeházasodunk, aztán jöhet a baba! Alig várom :)
2014. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, mit lett veletek azóta? Belevágtatok a gyerekvállalásba?
2015. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!