Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiviszitek sétálni a babátokat...

Kiviszitek sétálni a babátokat minden nap? Csak az influenza miatt kérdem. Mi nem voltunk ki 10 napja - a helyi liceumban karantén van H1N1 miatt - és kezdtem becsavarodni bent. Vásárolnom is kéne. Kivigyem - ne vigyem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Nekem 4 hónapos a fiam és én kiviszem. Tesco-zni is voltunk. Mindig ráhúzom a hordó "napellenzőjét", hogy ne tüsszögjenek rá az emberek, mert némelyik olyan bunkó... Én is félek ettől a nyavajától, de attól, hogy most itt ez az influenza nem poshadhatunk bent a lakásban egész nap. Ha megkapja akkor így is úgy is megkapja itthon is, a párom forgalmas helyen dolgozik, szóval ő is simán hazahozhatja. Amivel érdemes védekezni szerintem az a gyakori kézfertőtlenítés, gyakori takarítás, én 2 naponta áttörölöm Domestossal a kilincseket, csapokat, távkapcsolót, billentyűzetet, egeret, stb. Vettem a patikában kézfertőtlenítő gélt, 1 hete vettem, de már a fele hiányzik :) Egy nap kb 10x használom. Mást sajnos nem tudunk tenni. Reméljük megússzuk.
2009. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Tíz napja nem voltatok kint???

Én, na meg a gyerek már kettő nap után becsavarodunk.


Nyugodtan vidd ki, kerüld el a tömeget és a baba életkorának megfelelően figyelj rá. Ha még babahordozós, akkor én egy textilpelust csipeszelek a fogójára, úgy, hogy eltakarja teljesen a babát. Így senki nem bámul bele az arcába, senki nem akarja megfogdosni.

Ha már nagyobbacska és mindent fogdos és a szájába dug, akkor adj rá vékony kesztyűt, figyelj oda, hogy azt ne vegye a szájába.

Vegyél víz nélküli fertőtlenítő gélt (4-600 Ft körül van, gyógynövényboltban, drogériákban lehet kapni), ha olyan dolgot fogdos meg, használd utána, meg persze amikor hazaértek mindenképpen.

A vásárlást én próbálom a neten intézni, persze nem lehet mindent. Ha menni kell, próbálom délelőtt vagy kora délután intézni, akkor vannak általában mindenhol a legkevesebben, céltudatosan csak a már korábban kinézett dolgokat veszem meg.

2009. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi is minden nap kimegyünk, kivéve, ha esik. 6 hónapos a kisfiam. Hipermarketbe mi nem megyünk, vagyis nem vele. Vagy apa vásárol hazafelé a munkából, vagy ő marad a picivel és én megyek el. De a levegő jót tesz a babának. Menjetek sétálni, míg ilyen "szép" idő van. Relatív szép, de jobb, mintha szakadna az eső.
2009. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még valami:

Sós vizes szájöblögetés, gyerekeknek vagy orrspray és/vagy fültisztító pálcikát sós vízbe mártasz és áttörlöd vele az orrüregét.

A babák utcai ruháját, értem ez alatt sapka, sál, kesztyű, kabát sűrűn mosd.

2009. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy be lehet csavarodni bent - tapasztalat. Csak annyi mindent hallani, és sokan mondták inkább ne vigyem ki. Persze elkaphatja itthon is, a férjem is árúbeszerző, sok emberrel érintkezik, a lányom meg iskolás. Csak kb.3 hetet voltak náthásak, most meg a széltől is óvom. Lehet, hogy ma mégis kimerészkedünk... Köszi
2009. dec. 7. 09:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem nyugodtan vidd ki, kell neki a friss levegő, nem elég a szellőztetés. Naponta legalább fél órára ki viheted nyugodtan. Ha nagyon aggódsz ne vidd forgalma helyre. Jó ötlet amit az egyik válaszoló írt, hogy pelust csiptet a hordóra, így nem másznak az arcába. A lényeg, hogy ne közvetlen az arca/szája elé tedd, mert így megfázhat a torka, mert ahogy lélegzik lecsapódik a pára a pelusra és a nedves levegőt szívja be. Ez nem tesz jót neki. Húzd rá a "tetőt" és úgy csiptesd rá!
2009. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Séta közben csak nem fogdossák össze a gyerekedet. Mi csak a hipermarketbe nem visszük, az utcára igen. Főleg ma nálunk tök jó idő van:)
2009. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha nem viszed ki napokig,szerintem nagyobb az esély,hogy valamit elkap.

A babáknak kell a napi friss levegő.Családi házban laksz?Ott az udvarra ki teheted kicsit,panelba erkély,mindegyikre van megoldás.

Mi akkor vagyunk ittben ha csúny az idő.

Ha raksz a pici elé textilpelust ahogy az egyik előttem szóló irta,nem lesz baj.De ha nem mentek ki szellőztess többször.

2009. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én szomszédom sem viszi ki, de már születése óta, lassan 1 éves a gyerek. Hallom, hogy minden nap, itthon vannak, egész álló nap. Már a fejemben meg is megfordult, hogy mi lehet a gyerekükkel, hogy a négy fal között tartják.
2009. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem pont azt mondta a doktornőnk, hogy minél többet vigyem a levegőre, mert különben sosem fog megerősödni az immunrendszere, és mindent összeszed majd. Mi minden nap kint vagyunk 1-2 órát, utána jobban is eszik-alszik. Mondjuk mi nem túl zsúfolt helyen élünk, itt úgy is lehet sétálni órákat. hogy szinte egy lélekkel sem találkozom...Tescozni, vásárolgatni, játszóházba(ahová eddig igen), most nem viszem, de a levegőre szüksége van neki is és nekem is.

1 éves kisfiú anyukája

2009. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!