Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság Magyarországon egyre...

Manapság Magyarországon egyre elterjedtebb, hogy 2 keresztnevet adnak a gyereknek?

Figyelt kérdés
És mi van azzal, akinek a vezetékneve is egy keresztnév?
2014. febr. 7. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyre ritkább. Régebben (az 50-es, 60-as korosztály és felette) szinte mindenkinek két neve volt. Mostanában elvétve hallok ilyet.
2014. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiamnak két keresztneve van, eredetileg nem így terveztük, de apósom egy hónappal a babánk születése előtt halt meg, így az iránta érzett szeretetből adtuk az ő nevét is a fiunknak, amikor anno a kórházban voltunk elég sok gyerkőcnek lett két keresztneve
2014. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem mai divat, inkább ízlés, szokás és a vezetéknév gyakoriságának kérdése.

Hivatalosan annak is lehet még két keresztneve, akinek a vezetékneve keresztnév.

2014. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
régen is volt, nekem is 2 keresztnevem van, édesanyámnak is. A gyerekemnek nem lesz két keresztneve. Nem látom értelmét, én sme hazsnáloma másodikat annyi hogy hivatlaos papiron aláiráskor az is kell. semmi értelme.
2014. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az ismerősi körömben rengeteg baba született az elmúlt 1-2 évben és alig van akinek két keresztneve van.

Ahogy én látom 2 verzió miatt adják így.

1. egy különleges és egy hétköznapi név

2. érzelmi okból vki után, ahogy az egyik válaszoló is írta.

2014. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én sem gondolnám, hogy ez manapság gyakoribb, mint régen. Én személy szerint teljesen feleslegesnek tartom a második keresztevet. Ha mondjuk 16 évig tudomisén Áronnak szólítjuk, nem hiszem hogy ő gondol egyet, és ennyi idő elteltével Milánnak hívatja majd magát. Persze más a helyzet, ha egy elhunyt szerettünk előtt tisztelgünk ezzel, de divatból.............. Csak neki lesz kellemetlensége ebből később a papírmunkák tekintetében, pláne ha még a vezetékneve is hosszú.
2014. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az én ismeretségi körömben mindegyik babának két neve van, úgyhogy ezért én gyakoribbnak gondolnám. Az én gyerekkoromban viszont nem volt egy olyan ismerősöm sem, akinek két keresztneve lett volna, mint nekem
2014. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tica0121 ***** válasza:
Az én kislányomnak 2 keresztneve van. Sajnos nem lehet több gyermekünk, így az édesanyám és az anyósom nevét is megkapta a kicsink... Nekik 1 keresztnevük van, nekem is. Az ismerettségi körömben is 1 nevesek a gyerekek. Mi kilógunk a sorból, bár ez nem volt cél! :)
2014. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A mi körünkben van ilyen is-olyan is, talán több a kétnevű gyerek (olyan 0-tól kb 4.-5. osztályos korcsoportig nagyon sok gyereket ismerünk). Akiknek a családneve is keresztnév, azoknál inkább az egyetlen név adása jellemzőbb.

Mi érzelmi okokból adtunk két nevet a gyerekeinknek. Én sem tartom valószínűnek, hogy "lecserélnék" azt, amin szólítjuk őket és amit ezáltal megszoknak, de nem is ez volt a cél... amúgy nálunk a családnév nagyon rövid, a választott keresztnevek is 2 szótagosak, úgyhogy együtt sem hossz a nevük (viszont szépen csengő és mint írtam, megvolt a lelki oka a plusz neveknek...)

2014. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. 15 hónapos kisfiúnknak egy keresztneve van, nyáron születő testvérének is egy lesz. Egy családot ismerek kisgyerekekkel, ahol mindkét gyereknek 2 neve van, bár csak az elsőt használják. Apósomnak is 2 neve van, az esküvőnk előtt tudtam meg :) Szerintem felesleges.
2014. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!