Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája 2008. aug. Közepén született? Mekkora most a babátok? (súly, hosszúság) miket tud a baba? Milyen a napirendje? Hányszor és mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
írjatok le mindent vele kapcsolatban, amit fontosnak tartotok!
2009. dec. 9. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A fiam augusztus 14-én született:)

Reggel 7 és 8 között ébred, este 8-kor fekszik.

Reggel táp, vagy gyümölcs, délben rendes főtt kaja, négykor babapiskóta, túró rudi, ilyesmik, este nyolckor tápi.

Td pápázni, egyszerű kéréseket teljesít, kidobja a pelust a kukába, ha mondom, h hozd ide a labdát, hozza.

Anya, nem, tete (alváskor), cicic, vau, múúú, brümbrüm. Ez a szókincse:)

Egyedül eszik, néha segíteni kell felkanalazni az ételt.

7 foga van még csak.

Segít öltözködéskor, próbálj pl a fején áthúzni a ruhát, a nadrágot is ott próbálja, adja kezét-lábát, lehúzza a zoknit.

Egész nap pakol, ki-be. Formaberakózik, ha nem sikerül, földhöz vágja:)

Elvan egyedül, szórakoztatja magát, ki-be kapcsolgatja a tévét, eldugja a távirányítót.

Az utcán fogja a kezem sétáláskor, ha elfárad, bekéredzkedik a babakocsiba.

Nagyjából ennyi sztem:)

Tied mit tud?:)

2009. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, 84 cm, és 12 kg.
2009. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az én kislányom 1 nappal fiatalabb, mint a te fiad :)


80 cm és 10,8 kg

egyedül megy, pakol ezerrel már kb. fél éve:)

10-15 szót mond (apa, kuka, labda, papa, mama, állathangokat utánoz...stb...) az anya szót még nem mondja :(

utasításokat megért (pl. azt is, hogy "hozd ide a Vigantolt!" ezen én is meglepődtem, de érti...

ő többet eszik, mint a te babád (reggel babatej, tízórai gyümölcs, ebéd főtt kaja, uzsonna babatej vagy tejpép, túró rudi, ilyesmi, vacsora főtt kaja, alvás előtt babatej)

még 2x alszik napközben

2009. dec. 10. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam augusztus 29-én született, akkor ő kiesik a kérdéskörből, vagy azért kíváncsi vagy rá?
2009. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 18-án született. 10kg és 79cm

Általában naponta egyszer alszik ebéd után 1-1,1/2 órát

Reggel babatej plusz pár falat sajtos kenyér, muffin vagy ezekhez hasonló dolog ha kedve van, tízóraira joghurt vagy gyümölcs, délben főzelék, uzsonnára gyümölcs, túró rúdi, vacsorára valami szendvics, fürdés után babatej.

Ő is megért minden féle kéréseket, próbál egyedül fürödni, öltözni, forma bedobóval ő is úgy van mint az első válaszoló írta, imád pakolni, és rohangálni távirányitozni ki-be kapcsolgatni dolgokat, a babáját ringatja simizni és tologatja illetve húzogatja (mint a gurulós bőröndöt) a babakocsival.

Szókincse anya, apa, vau ege(egészségedre)oo(ott) hama(étel ital)

16 foga van próbálja egyedül mosni több kevesebb sikerrel.

az idegenekkel visszafogott ugyan akkor mindenkire mosolyog csak tisztes távolságba legyen.

ja és imádja könyveket, és a legújabb ha valami elfogyott vagy nem találja széttárja a karját hogy nincs ezt nem tudom honnan tanulta

2009. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
persze, mindneki érdekel! :)
2009. dec. 11. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok

A kisfiam augusztus 29-én született, 2 hete mérték, akkor volt 83 cm és 2,15 kg. A napokban bújt ki a 14. foga.

Reggel 7 körül kel, fél 9-kor reggeli, 10-13 között valamikor alszik 1-1,5 órát, ébredés után 1 órával ebéd, délután séta, nassolás, 18 körül vacsi, 19.30-20 óra körül alszik el. Még szopik minden elalváshoz és sajna éjjel többször felkel. :(

11 hónapos kora óta megy egyedül, kb. 2-3 hete kezdett el szavakat utánozni kisebb-nagyobb sikerrel. Leginkább a hanglejtésből tudjuk, hogy mit mond, de van jó néhány szó, amit már tisztán, mindenki által érthetően mond: anya, apa, mama, papa, nem, cica, cici, vau-vau, autó, traktor (tattó), ajtó, gyertya. Sok szó van, amit akkor értünk, ha rámutat: csillag (csi), papa (papagáj), lámpa (ámpa), stb.

Pohárból iszik, de csak ha mi fogjuk neki, kivéve a kádban, mert a fürdővízből egyedül is tud inni (amit nem szabad). :) Kanállal már próbálkozik enni, de olyankor inkább minket etet.

Ő is imád rámolni, pakolni és mostanában mindenre felmászni (asztal, szék, doboz, stb.). Távirányítóra mindig lecsap, konyhai műanyag dolgokkal csörömpöl (szűrő, tál, fakanál, reszelő). Kedvenc játékai: csattogós madárka, madzagon húzható autó, teknőc, építőkocka, autók, labda, ezekkel 10-15 percig is elvan.

Nagyon sok mindent megért és megcsinál, pl. kiviszi a szemetet a kukába, ha mondom, hogy megyünk sétálni, hozza a cipőcskéjét.

Járunk babaúszásra, ott hatalmasakat pancsol, de itthon a fürdőkádba nem ül bele, csak állva hajlandó fürödni és a hajmosást utálja.

Szereti a képeskönyveit nézegetni, ha valamit felismer örömmel kiáltozza a nevét. Imádja az összes járművet, az állatokat, a tévében ezeket szoktuk nézni, máshogy nem lehet evés közben lekötni. 5 percnél tovább nem bír egy helyben ülni és nem szeret egyedül lenni. Hetek óta harc van öltözésnél, ordít, visít, amikor hazaérünk ugyanez a cirkusz vetkőzésnél. Ha viszont valami új rucik kap, abban nagyon szívesen tetszeleg, pl. új kesztyűt, csizmát nem lehet órákig levenni róla, megy körbe-körbe a lakásban, illegeti magát. :)

Nagyon barátságos, mindenkinek integet, puszit dob, ha sokan vannak hirtelen körülötte, akkor kicsit megszeppen, de 10 perc alatt feloldódik.

Van egy kutyánk, őt imádja, eteti, simogatja, az utcán fadarabot keres neki amivel incselkedik. Kézen fogva sétálni csak akkor lehet vele, ha arra megyünk, amerre ő akar, amúgy saját elképzelése van az útirányról, ami persze mindig az ellenkezője az enyémnek.

2009. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi.
2009. dec. 12. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!