Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség a között ha...

Mi a különbség a között ha puhára párolom vagy ha puhára főzöm az ételt?

Figyelt kérdés

A párolás jobb azt tudom,de miért?

14 hónapos fiam nagyon szívesen eszi a párolt zöldséget,nyersen még nem tudja megrágni.


2014. febr. 20. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Párolásnál minimális folyadék van csak alatta, így a vitaminok nem áznak ki belőle.
2014. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mint szakács csak annyit tudok mondani a párolással több íz anyag és vitamin marad az adott zöldségeben. 15hkm
2014. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a vitaminok nem kiáznak, hanem elbomlanak. Édesmindegy, mennyi vízben vannak... a belefő a vízbe, ne öntsük ki a főzővizet már nagyon sok éve megdőlt... párolásnál sem sétál ki a vitamin a sárgarépából...
2014. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!az ízén mindenképp érezni hogy más,mintha főzzük!

kedves utolsó nem igazán értem mit akartál írni...de lehet csak én vagyok már túl fáradt:)

2014. febr. 20. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:

azt, hogy vitamin szempontjából mindegy, mennyi vízben főzöd. MErt a vitamin nem kisétál a répából, hanem elbomlik... Ha nem magas a hőfok annyira, amin adott vitamin károsodik, akkor megmarad. Nem a vízmennyiségtől függ.

Korábban azt mondták, ne öntsd ki a főzővizet, azzal higítsd a főzeléket, mert abba fő bele a vitamin. Hát nem fő bele...

2014. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ja értem,köszi:)amúgy én sima vízgőzbe párolok
2014. febr. 20. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!