Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendkívüli gyermekvédelmi...

Rendkívüli gyermekvédelmi kedvezményt megkaphatjuk az alábbi esetben? Ez elég indok?

Figyelt kérdés
A Párom ev.de nem megy jól az üzlet,amit keres lényegében az adóra + a hitelekre el is megy,néha nem is elég,volt hogy megcsúsztunk. 4 gyermekünk van,én már csak a gyes + családit kapom. Mostanában sokat volt beteg a nagyom,egyéb tartósabb betegsége is van- ez vizsgálat alatt. A villanyszámlát szerencsénkre későn küldték (csak ezen a héten kaptuk meg),így hozzá nyúltam az arra félre tett pénzhez. Ma kaptunk egy receptet a gyerektüdő gyógyásztól, amit minden nap szednie kellene a lányomnak,de nem tudjuk kiváltani,mert vagy Neki váltunk ki,vagy akkor 3-4 napig nem eszünk (3200 ft- utána néztem). Kölcsön kérni nem akarok,mert akkor jövőhónapban az e havi villanyszámla mellett plusz kiadás az,hogy vissza adjuk a kért pénzt,jövőhónapban pedig ugyan így ki kell váltani azt a gyógyszert,mert ha jól láttam 26 szemes (3 hónap múlva kell vissza menni,akkor derül ki hogy utána szednie kell e még a lányomnak vagy sem)

2014. febr. 21. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi a bevételeteket, amiben benne van minden gyes, családi apa fizetése, adókedvezmény?

A

2014. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Az, hogy mire megy el a fizetés senkit sem érdekel. Ha 39900Ft-náltöbb esik egy főre nem jár.
2014. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a rendszeres gyermekvédelmi,a rendkívüli gyermekvédelmi. Annál tudtommal nem számít mennyi a bevétel,a váratlan kiadás ha van azt nézik,vagy megélhetési problémákra adják- nem?
2014. febr. 21. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nem tudom. Egyszeri gyors segélyt lehet kérni önkormányzaton de annak az is a neve, nem gyerekvédelmi.
2014. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Mi a párod? Mi az az ev. ?
2014. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre vagyok jogosult(egyedülállóként). Segély+csp.= 35e ft. Így jár az ingyen étkeztetés és évente 2x gyermek rendkivüli segély. Karácsonyra küldtek 5e. Ft-ot,most jan.ban 5800 ft.ot utalványban,és szept.ben megint kapok majd 5800 ft.ot utalványban. Ehhez külön kellet "rendkivüli gyermekvédelmi támogatás" nyomtatványt kitölteni,ott lehet megindokolni pl.esetedben a gyógyszert. 30nap a min.elbírálási idő.
2014. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó.
2014. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
És ezt miért nem lehetett normálisan leírni?
2014. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendkivüli gyermekvédelmihez is kell csatolni fizetés papírt és gyes,családi igazolást,tehát ott is nézik mennyi az 1 főre jutó. Rendkivüli élethelyzet esetén lehet kérni,sok gyógyszerkiadás,suli kezdés,kórház,betegség.
2014. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:

Szerintem mindenképpen próbáljátok meg, mivel ez pontosan az ilyen váratlan, a család számára megterhelő kiadásokra van kitalálva. Igaz, ezt csak évente egyszer lehet kérni.

Itt igazából az indoklás a lényeges, hogy mi az, ami miatt most erre szükségetek van. A gyógyszerköltség általában egy eléggé megfelelő indok szokott lenni.

2014. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!